10 A kapcsolat tiszteletben tartásának jellemzői

Az igények és vágyak tiszteletben tartása

Szüksége van valamire, ami nagyon jó neked. Szükség van egy külső jóra. Mindenkinek szüksége van az élelmiszerekre, a biztonságra, a kikapcsolódásra, a kommunikációra, az elfogadásra és a szerelemre.





A szükségletek mindig jóak és természetesek. Semmilyen szégyellő szükség van, például támogatva. Vagy elismerésben. Jó és szükséges érzés. És csendben és egyedül.

A szükségleteket nem lehet kritikusan értékelni, nem feltételezheted, hogy egy másik személy (vagy te) "rossz" vagy hülye. Mindig helyesek! És figyelmet és gondosságot kell kezelnie. A megvalósult igények miatt általánosan elégedett az élet és a boldogság érzése.







10 A kapcsolat tiszteletben tartásának jellemzői

"Nagyon fáradt vagyok, fél óráig kell pihenni."

Mit válaszol erre?

- Miért fáradt ott? Nem raktam be zsákokat!

Ebben a kifejezésben nincs tisztelet a másik személy szükségleteinek.

- Persze, nyugalom, meg kell gyógyulnia.

És ebben van. Most a vágyról.

- Nagyon szeretnék pizzát szalonnával!

- Hol van a pizza a súlyoddal?

Azok az emberek, akik tisztelik egymást, soha nem fognak "kommunikálni". A tisztelettel elsősorban az a felismerés, hogy az emberi értéke egyenlő.

- Nagyon szeretnék pizzát szalonnával! - És fagylaltot akarok! Bár nagyon káros. Nos, minden komolyan megyünk, vagy meg fogjuk mutatni az akaraterőt? - így úgy néz ki, mint egy olyan beszélgetés, amely két ember között van, akik nem helyezik túl magukat vagy a másik alá.

A funkciók tiszteletben tartása

Az életed együtt lesz kényelmesebb és boldogabb, annál jobb lesz látni és figyelembe venni, hogy milyen ember van melletted, milyen pszichikus tulajdonságai és jellemvonásai vannak, mit képes, és milyen korlátai vannak.

- Nem tudom ezt megtenni / megoldani olyan gyorsan, több időre van szükségem!

"Mindig lassulsz!" Gyorsabban kell gondolnunk!

Itt látjuk az irritációt és az elutasítást, hogy a másik személy kevésbé gyors és okos.

- Rendben, várni fog, amíg befejezted. És mondd meg nekem, ha segíthetek valamiben? - nyugodt és tiszteletteljes kifejezés, amelyben nincs konfrontáció, de van egy javaslat az együttműködésre.

Folytatás a következő oldalon:




Kapcsolódó cikkek