2 hálózati interfész konfigurálása esxi, vmware közösségekre

Ahhoz, hogy a fogadó egy ESXi 5,5 2 csatlakoztatott fizikai hálózati interfész. Az egyik a „normális” működését a hálózat, csatlakozik egy közös kapcsoló társaságok, a többi felület csatlakozik a SPAN port (tükör) váltani, hogy elfogják a forgalmat.

Extra vSwitch1, adjunk hozzá egy Virtual Machine Port Group - VM Network 2, akkor a virtuális gép beállításait, adjunk hozzá egy hálózati kártya, rámutatás VM Network 2. Ezután hozzá a létrehozott vSwitch1 Vmkernel Port, van egy új felületet ESXi - vmk1.

Ez így néz ki:

SSH-n keresztül jöttem lő ESXIb közlekedési felület vmk1 segítségével tcpdump-uw -i vmk0. Látom, hogy a forgalom a tükrözött port a kapcsoló jön, látom az összes közlekedési hálózat.

Töltsek virtuális gépet 2 hálózati interfésszel, eltávolítom a forgalmat a VM Network 2-ről, és látom, hogy a tükrözött forgalom nem jön.

Hogyan kell konfigurálni a kapcsolódási pontokat, hogy az ESXI-ből származó 2 kiszolgálói interfészből származó forgalom átkerüljenek virtuális gépekre, és átadják a forgalmat a SPAN portról.

Tartalom a "hálózat" alatt

Anyagok "span" címkével

Ezeket az anyagokat "véglegesnek" nevezik. Válaszok megjelenítése: 2

Módosította a Promiscuous módot a port csoport beállításaiban?

vSwitch1 Tulajdonságok - VM Hálózat 2 - szerkesztés - biztonság - jelölje be a Promiscuous Mode and Accept parancsot

Szeretném engedélyezni a Promiscuous Mode-ot mind a vSwitch, mind a port csoport számára, ha a forgalom meg van jelölve, akkor a 4095-ös porthoz tartozó VLAN (mind vmware terminológiában)

Igen, minden a 5.1-es és a korábbiakhoz kapcsolódik, 5.5 nincs farm

1 felhasználó ezt az információt hasznosnak tekintette
  • Szeretem a "Szeretem" címkéket (0) (0)
  • akciók