10 macskák, amelyek az életmódkönyv irodalmára hagytak

10 macskák, amelyek az életmódkönyv irodalmára hagytak

Már írtunk híres írók és költők kutyáiról. A macskák forgása volt. Hány macska volt Ernest Hemingway-ben? Milyen író úgy gondolta, hogy az igazi férfiak nem szeretik a macskákat? Melyik macskában nézett ki Joseph Brodsky?

Hat ujj: a nagy Hemingway örökösei

1935-ben, a könnyű kézzel barátja Dexter Stanley amerikai író Ernest Hemingway lett egy macska tulajdonos: Dexter adta Hemingway szokatlan kiscica mindegyik láb, amely már hat ujja. A kölyök megkapta a "Snowball (Snowball)" becenevet és megnyitotta a macskák "egész korszakát" a nagy író életében. Macskák a házban nem voltak lefordítva Hemingway - tíz évvel később már több mint 20. Ma, a ház-múzeum az író Key West (Florida) ad otthont sok macska, köztük 44 Hógolyó leszármazottja, aki örökölte Hatujjú. A különleges bizottság elismerte a macska királyságát, mint nemzeti kincset. A macskák szabadon mozognak a múzeum körül, és egyetemesen tiszteletben tartják.

Ernest Hemingway egyik kedvence

A macska Boy prototípusa az "Ocean in the Ocean" című könyvből valódi Hemingway nevű bácsi volt. A macskát egy autó sújtotta, és azért, hogy megmentse őt a fájdalomtól, Hemingway-nak le kellett lőnie az állatot. Egy levélben barátja, a velencei arisztokrata Gianfranco Ivancic, aki 1953-ból származik, Hemingway ezt mondja: "Nagyon hiányolok, Willie bácsi. Az emberekre kellett lőni, de soha nem olyan emberben, akit ismertem és szerettem 11 éve. Valaki, aki két törött lábbal zúdult.

Tigrocott és Belolapka: az emberi szenvedélyek terhe

Nadezhda Alexandrovna Lokhvitskaya orosz író, akit Teffi álnéven ismertek, őszintén nem értette, hogy nem szeretheti a macskákat. "Számomra az a személy, aki nem szereti a macskákat, mindig gyanús, valószínűleg hiba. Hibás. Ez még Vera Nikolaevna Bunina is - ami azt illeti, kedves és édes, és hogy nem tolerálja a macskákat, ő fél tőle, mint egy fal köztem és én között. Nem lehet semmilyen intimitás, barátság köztünk. Mindig úgy érzem, hogy elidegenedett. Szimpatizálok vele a visszatartás, elismerem minden vitathatatlan tulajdonságait. De nem tudom megbocsátani a macskákat. Az emberek számomra olyanok, akik szeretik a macskákat, és akik nem szeretik őket. Az a személy, aki nem szereti a macskákat, soha nem lesz barátom. És épp ellenkezőleg, ha szereti a macskákat, sok mindent megbocsátok neki, és szemmel tartom a hiányosságait. Itt például Khodasevics. Szerette a macskákat és még verseket is írt a macskájáról, Moore ... "- továbbítja Irina Odoevtseva Teffi emlékiratának szavai.

Teffi őszintén nem értette, hogy nem szeretheti a macskákat

Teffi maga is egy egész "macska eposzt" írt, akinek főszereplője a Tigrokot és a Belolapka volt - a macska Tristan és Isolde vagy Rómeó és Júlia.

Grant tábornok és Moses próféta: nemcsak macskák

Mark Twain nagyon szerette az állatokat: otthonában az "állatkert" teknősök, mókusok, kutyák, macskák voltak. Az utóbbi egyszerűen imádott és nagy tisztelettel kezelte őket. "Ha átléphet egy macskával, akkor javítaná az emberi fajot, de károsítaná a macskát" - őszintén hitt az író. A Twain házában a macskákat több tucat mozdulattal hajtották végre, de a gyönyörű háromszínű macska kedvelte egy kerek étkezőasztalon, amelyet egy élénkpiros asztalterítő borított. Mark Twain soha nem vezette kedvenceit, minden alkalommal, amikor elmagyarázta a lányának, hogy a vörös szín hangsúlyozza a macska bundájának szépségét. A "Simpson Wilson" Twain története azt írta: "Azt mondják, hogy macska nélkül - hízott, elkényeztetett, szokásosan imádkozni - ideális házak vannak; talán nem vitatkozom, de még nem tudtam bizonyítékot. " A munkálatok Mark Twain „él” egy csomó macskák, és a legtöbbjük nem beceneveket, és méltó a nevéhez: General Grant tábornok Gallet, a Mózes próféta, Margaret, kapitány Semms, Hores Greeley.

Mark Twain az egyik macskájával

Érdekes, hogy maga Twain, amikor dühös volt ... homlokát rágta össze, mint egy macska. Lánya Susie, Clara és Jean hívta erre a „dühös szürke macska”, és őt látni, mint ez, konkrétan kivették a magam és eksztatikus kiabálva: „Ó, te szegény dühös macska!”

A durva macska: a nagy költő kedvence

Alexander Pushkin munkáiban a macskák és a macskák sokak, valódiak és misztikusak, mint a "Ruslan és Lyudmila" vers "tudósa macskája". A költő szimpatikus volt a macskák számára, és hagyta, hogy ne csak a saját munkájukban maradjon. Puskin a ceruza rajzának nagymestere volt, kedvencei voltak a macskák: női albumokon, véletlenszerűen felhúzott papírdarabokon festették, egy kártyatáblán. A költő ritkábban ábrázolta a hátát a hátán ülõ, durva macskákat, figyelmes fülökkel és feszes farokkal, feszült elõrejelzést vagy érdeklõdést nyújtva a képmezõn kívül.

Az album Elizabeth Nikolaevna Ushakova rajzok Puskin „mondani” a kölcsönös szeretet album hostess és Sergey Dmitrievich Kiszeljov, aki becenevén „gombok” (az első betű a nevét). Utalva a szeretet Erzsébet Nikolaevna, ugyanez a szám Puskin látható a lány egy macska szerelmes gondozása kicsi, de bátor megjelenésű katonai (S. Kiselyov). Az egész jelenet mögött egy drága macska néz a költő kedvenc pózján.

Katarina: A fekete történet

Edgar Allan Poe, az amerikai irodalom kedvenc macskája, aki az irodalomban három műfaj alapítója - thriller, sci-fi és nyomozó - Katarina. Ő "inspirálta" Po-t, hogy írja le a "Black Cat" történetet, amely klasszikus horror történet lett.

Az írónak nehézségei voltak: felesége Virginia tuberkulózissá vált, ő maga bántalmazta az alkoholt és a szegénységtől, amit majdnem nem kijutottak. A macska az ő hűséges társuk volt: Edgar Poe vállán ült, amikor ő dolgozott, vagy nyomorgatta magát Virginiának, melegedő házban melegítve.

Pohar és Katarina

Muka macskája Bulgakov "páciense"

Az író második felesége Szerelem Evgenevna Belozerskaya prototípus macska Behemoth, a karakter a regény „A Mester és Margarita”, a macska vérfarkas és szeretett bohóc Voland szolgált a kedvtelésből tartott macska Flyushka - nagy, szürke állat. Bulgakov csak a Behemothot tette feketevé, mivel a fekete macskák hagyományosan gonosz szellemekhez kötődnek.

Koroviev és Cat Behemoth emlékműve Moszkvában

Bulgakov házában több macska és macska volt. Az egyiket Muka, és elsőszülöttje - Anshlag - nevezték Bulgakov "Zoykina lakás" sikeres produkciójának tiszteletére. Emlékezetében Lyubov Evgenievna azt írja: "Soha nem vettem fel a macskám Muku MA-t a kezemben, túl rémes voltam, de engedtem az asztalomon, és aláadtam egy darab papírt. A kivétel a születés előtt történt: a macska hozzáért, és masszírozta.

Macskák: csak a nők számára

A "Tündérmesék" jól ismert gyűjteményének történeteit Rudyard Kipling kitalálták gyermekei és unokahúga számára. Azonban a fikció ellenére a "macska, aki maga ment" igazi prototípus volt - egy sziámi macska ajándékozott Kipling Caroline feleségéhez a nászút során. Ez a macska szeretett éjszaka elhagyni a házat és sétálni a nedves vaderdőkön. Reggelre visszatért, mintha semmi sem történt volna.

Kipling maga kezelte a macskákat közömbösen, szerette a kutyákat, így a híres mesék vége nem meglepő: ". és ma ötből három férfi -, ha azok valódi férfiak - dobja a különböző elemeket egy macska, bárhol is fogott a szemük, és valamennyi állat - amennyiben azok valós Kutyák - mindenki hajsza fel egy fára. "

Macskaemberek: Leo, Lynx és Moore

Mintegy macskák és macskák Marina Tsvetaeva írt nemcsak verseket, azokat körülötte az élet, „Gray bolyhos füstös zöld szemű macska hevert az asztalomon. Kiáltotta: „Szerjozsa, gyere ide, nézd, milyen Athos alszik!” A nagy macska fekszik a hátán, csak izvernuvshis, láb - akár, élvezve egy álom, amint a macska. Szórakozottan. Önzetlenül. "

„Feline” fordult egymást, és a család Tsvetaeva férje Szergej Efron Marina nevű Lev Lev, ő - ügetés, Rysihoy, lánya Ariadne és Irina szülei hívják kiscicák - ez része volt a „családi mese.” Amikor 1925-ben Georgy fia született a házastársaihoz, anyja egy háziasszonyi "macska" nevet kapta - Moore.

Kávé és macskák: Akhmatova tesztje

Szerint az emlékiratait Mózes Lesman bibliofil Anna Ahmatova nem bírta az emberek túlzott szeretet az állatok, hanem a rossz hozzáállás őket ő is kellemetlen. Akhmatova maga is megjegyezte a macskák természetes kegyelmét és szépségét, de nem volt különösebben kedvelve számukra. Összehangolták az állatok jelenlétét más emberek életében, és kedvesen reagáltak a macska vándorlására. Akhmatova verseiben sok "macska" szám van, és emlékirataiban folyamatosan szomszédos macskák jelennek meg. Akhmatova üdvözlet és csókos leveleket küld: "Megcsókolok, Anuta és minden macska (hányan közülük)?" Vagy egy másik levél végén: "Kedvesem, egy hete jártam, hogy otthon voltam. Minden itt békés és biztonságos. A macskák fiatalok és gyönyörűek. „Abban az dacha a Komarovo Ahmatova szomszédok éltek nagyon zajos, szertelen és egy hatalmas vörös macska becenevén Gluck, amiről azt mondta:” Nos, tudod, hogy ez nem egy macska, ez annyi, mint a fele egy macska. " Anna Akhmatova azt is hitte, hogy ez a vörös macska nagyon hasonlít Joseph Brodszkijra.

Egy és fél macska: minden, mint egy filmben

Kapcsolódó cikkek