3 A legjobb alkalmazottak megtartása

Közömbösség vagy túlzott buzgóság mutatása esetén megszabadíthatja a legjobb felvételeket. Itt van néhány egyszerű módja annak, hogy érdeklődjön és boldoggá tegye az alkalmazottakat.

Szerencsére ezek az egyszerű tippek segítenek megőrizni a tehetségeket. Itt van, hogyan kell csinálni.

1. Tartsa távol a távolságot

A mikromanagement a produktív munka legrosszabb ellensége, de sok vezető nem képes arra, hogy csapatai függetlenül dolgozhassanak. (Ha a Micromanagement felé hajlamosak, tesztelj és kitalálj!) Azáltal, hogy a munkavállalók szabadon cselekszenek, biztosítja a legjobb személyzet érdekeit.

Amikor az első nagy csapatommal dolgoztam, ez a megközelítés tökéletesen működött. A csapat legjobb munkatársa született vezető volt, hamar megtanulta, és képes volt közös nyelvet találni a kollégákkal. Jó munkát végzett, könnyű volt dolgozni, ezért annyi időt akartam vele tölteni, amennyire csak lehetséges. Egy nappal az ülés után láttam, hogy a konferencia terem ablakán áll, és ostobán bámulja a távolságot. Aztán azt gondoltam, hogy túl nagy nyomást gyakoroltam rá.

Megértettem a tapintást, és azonnal lazítottam a fogantyámat. Azt mondtam, hogy más projekteken is dolgozni fogok, és bízom vele az általa megbirkolt folyamatokkal. Ugyanakkor azt javasoltam, hogy segítsen nekem segítségért. Egyetértettünk abban, hogy havonta kétszer találkozunk az ellenőrzéshez.

Az eredmény meghaladta az elvárásaimat. Azt gondoltam, hogy egy tehetséges alkalmazott nem lesz képes jobban dolgozni, mint korábban, de megváltozott körülmények között új szintre lépett. Együtt küzdöttünk a felmerült problémákkal, de az eredmény teljes felelőssége volt.

A munkavállalók cselekvési szabadságának és a vezetői döntések meghozatalának lehetősége miatt sokkal több bevételt kaptam, mint azt kitaláltam volna.

2. Érdeklődjön a folyamatban

Minden vezetőnek korlátoznia kell a munkatársainak teljes körű ellenőrzésére irányuló vágyát, de nem szabad teljesen közömbös a dolgukhoz.

Ezt saját tapasztalatából tanultam. Amikor először vezetői pozícióba mentem, megdöbbentem a felelősségek és felelősségek összege. Nagyon hiányzott a tapasztalat és a tudás. Amikor felvettem egy alkalmazottat, aki később a kedvencem lett, boldog voltam. Aztán volt egy főiskolai diploma, de jó kedvvel volt, és elmondtam róla. Biztosítottam a dolgozónak, hogy az ajtóm mindig nyitva áll neki, de rendkívül ritkán vizsgálta a munkáját.

Hatalmas hiba volt. Mire felfedeztem a probléma fennállását, már túl késő volt. Már talált egy másik helyet, és erről értesítette. Megkérdeztem, miért hagyta el a munkáját. Azt válaszolta, hogy a vezetés hiányát érezte, önmagát tekintve teljesen szükségtelennek tartotta magát. Váratlan volt.

Tanultam egy leckét ebből a hibából, és azóta mindig megbeszéléseket szervezek alárendeltjeimmel. Minden munkatársam értékelem a részvételemet, függetlenül attól, hogy közös vacsora vagy formálisabb találkozó a konferenciateremben. Tudják, hogy érdekelnek a munkájuk, de ne gyakoroljon túlzott nyomást. Továbbá mindig készen állok arra, hogy segítséget nyújtsak nekik vagy tanácsot adjak, ha szükséges.

Az alkalmazottak szeretnék tudni, hogy bízik bennük, hogy tudatában vagy annak, amit mindennap csinálnak. A rendszeres ellenőrzések megkönnyítik számukra, hogy tisztában legyen azzal, hogy hozzájárulnak a közös ügyhöz, és gondoskodnak a sikerükről.

3. Kérjen segítséget

Néhányan úgy gondolják, hogy a segítségkérés gyengeség, de remélem, hogy egyre kevesebb és kevesebb lesz. Több évig dolgozott felügyelőként, azt hittem, hogy elsajátítottam ezt a művészt. Amikor komoly válto- zások történtek a cégünkben, úgy éreztem, hogy a rám bízott felelősség nőtt, és senki sem tudott segíteni.

Abban az időben az államban mindössze két tehetséges alkalmazott volt, akik hajlandóak voltak kiterjeszteni hatalmukat, és folyamatosan további megbízásokat kértek. A szivacshoz hasonlóan új ismereteket is felszívtak, és mindent megtanultak, amennyit csak tudtak. Soha nem utasítottam el segítséget, de nem gondoltam, hogy segíthetnek nekem.

A megváltozott körülmények között különleges lehetőségeket láttam. Alárendeltjeim nagyobb felelősséget vállalnának, és egy kicsit enyhíthettem a munkarendemet. Felhívtam a kapcsolatot a tehetséges alkalmazottakkal, elmagyaráztam nekik, hogy a projektekben ragaszkodtam, és arra kértek, hogy közösen oldjak meg néhány kérdést. Igazán hízelgettek a kérésemmel, és jobban megbirkóztam vele, mint a korlátozott erőforrások és az idő alatt.

Ha bemutatja munkatársait, hogy értékeljük a tudásukat és a potenciáljukat, széles körű gesztust fogtok ki. Ne féljen segítséget kérni (itt olvashatsz arról, hogyan kell csinálni), és rájössz, hogy közelebb kerültél hozzájuk.

Ma nehéz találni, aki dolgozott ugyanannál a cégnél több, mint 30 (vagy akár 3 év), de ez nem jelenti azt, hogy a modern menedzserek nem képesek megtartani a munkavállalók. Amely beosztottjai cselekvési szabadságát és támogatja őket, akkor lehetővé teszik számukra, hogy a produktív, mint lehetséges, és hozzájárul a hosszú távú együttműködés.

Jennifer Winter, The Muse

Kapcsolódó cikkek