10 napos csend

Egy történet egy 10 napos Vipassana meditációs tanfolyamról.

Nemrég részt vettem egy 10 napos Vipassana meditációs tanfolyamon, amely sokak számára ismert, mint a meditáció egyik legrégebbi technikája, amely univerzális jogorvoslat minden szerencsétlenségért. A Vipassana azt jelenti, hogy "látja a dolgokat, ahogy valójában". A Vipassana tanfolyamra járva nem tudtam, mire számíthattam magamtól és a meditációs technikától. Túl sok véleményt hallottam, kezdtem azt hinni, hogy csak egy divatos kaland Vipassana bizonyos körökben a kommunikáció, amely köteles megy keresztül minden magára valamit is adó ember, mint például a képzés a személyes fejlődés, vagy akár a jóga. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem vártam.

A kolosszális változások már az első napon kezdődtek. Először a test reagált. Miután körülbelül öt órát töltött meditációban, úgy éreztem, mintha valaki elvitt volna a medence csontjaiból, és kinyitotta volna őket. Fizikailag úgy éreztem, hogy a csontok eltérnek egymástól. Ugyanazon a napon krónikus izomgörcs jelent meg a jobb scapulában, amelyről a masszőr mindig beszélt, és soha nem éreztem. Közvetlenül világossá vált, hogy miért fekszenek a shavasana-ban, gyakran a lelkem keményen lazítom a jobb kezemet. Hirtelen nyitott egy új egész értelmét jóga ászanákat - Éreztem az igazság ennek a régóta ismert, hogy azok előállítására alkalmazzuk a test egy ülő testhelyzetben, és tévedésből őket az első helyen a gyakorlatban. A meditáció technikája tiszta formában van, ezért minden fizikai gyakorlatot, valamint a pranayamát tilos. Néhány nappal később azonban észrevettem, hogy nemcsak a fizikai formát nem veszítem el, hanem javítom is. A test nagyon puha és rugalmas lett.

Az első három nap gyakorlatba léptünk, figyeltük a légzésünket, felkészítettük az elme munkáját. A negyedik napon egy Vipassana meditációs technikát adtak. Ettől a pillanattól kezdve minden érdekes. Kezdett hirtelen súlyosbodni és váratlanul eltűnni (remélem, örökké) a régi betegségek. Az álom sekély volt. Minden este felébredtem, és rájöttem, hogy még mindig tudatában vagyok a lélegzetnek, és a test körül mozgott. A folyamat elkezdődött, a meditáció éjjel-nappal vált. Az álomban jött a múlt tapasztalata, amelyet a tudatalatti nagyon mélyen nyomott. De miután minden ilyen rémálom jött a felismerés, hogy túljuttak a javításon.

Aztán naponta háromszor, egy órával a fennmaradó nyolc órányi meditáció mellett gyakoroljuk az aditant, a meditációt határozott határozottsággal, amely alatt nem lehet kinyitni a szemünket és megváltoztatni a pózunkat. Szerencsére már ebben az időben a testem már kinyílt, és ezek a gyakorlatok, a belső érzéseim szerint, nagyon könnyen és gyorsan mentek keresztül. A technika végrehajtása során a múlt különféle eseményei fordultak elő az elmében, ami bizonyos reakciókat okozott a testben. Minden alkalommal, amikor rájöttem, hogy ebben a helyzetben az én agresszióim, énem, ​​büszkeségem vagy valami más is megnyilvánul. Ezek a kitörések elfogadása és felismerése feloldódott, és a béke, a harmónia és a szabadság jött.

Szerkezete szerint a tíznapos Vipassana tanfolyam távolról hasonlít egy jóga nidra-ra. Tisztában vagyunk a légzéssel, az érzéssel, a test bizonyos részeire való figyelem felkeltésével, és teljes megértésében. Mindez egyetlen célt szolgál: felszabadulás a sankárból (elménk felerősödött reakciói a testünkben felmerülő érzésekre, pozitív vagy negatív tapasztalatokra válaszul). Csak a jóga-nidrában dolgozunk a vizualizációval és a memóriával, és a Vipassana azt tanítja nekünk, hogy nyomon kövessük az érzéseket minden egyes időpontban anélkül, hogy reagálnánk rájuk. Ebben a pillanatban megtörténik a régi sankár felszámolása.

A legszigorúbb feladatok a hallgatás és az összes erkölcsi parancsolat beteljesedése voltak, melyeket a tanfolyam során kellett követni. A Vipassana gyakorlása során emlékszem Dél-Amerikában élő Pirah indiánok törzsére. Nem ismerik a múlt és a jövő feszült elképzeléseit, akik csak a jelenben élnek, hiszek abban, hogy alvás után minden ember hal meg, és újjászületik. Nem ismerik az udvariasságot. Miért az udvariasság, ha mindenki ragaszkodik az egyetemes erkölcsi normákhoz? Nem félnek a haláltól, és abszolút egységben élnek a világgal és a természetgel. Azt hiszem, nagyon jó tanárok lettek volna a Vipassana-ban.

A tanfolyamra fordított idő teljes időtartama alatt a fejben lévő abszolút csendet rövid időn belül érte el, ami a kilencedik napig elég hosszú lett. De a határtalan nyugalom ezekben a másodpercekben egész szívvel köszönöm ezt a technikát és minden tanárt, aki az eredeti tisztaságában tartotta, hogy mindenki szabadon érezhesse magát. "

Kapcsolódó cikkek