3 Az okok miért nem mennél ahhoz, amit annyira kívánsz, az emberek első edzője személyes

Felhívtam a tervet, és ... mindent. Egy hétig nem tudok leállni, nem csinálok semmit a tervezettől. Megnézem a célomat. Minden fontos, nagyon fontos! Ösztönzi. De valamilyen okból mindent megteszek, csak annyira fontos. Nem mindig emlékszem a fontos dolgokra. Mint valamiféle halált vagy vak pontot.







Ismerős? De miért nem akarsz semmit csinálni?

Ez három okból következik be.

3 Az okok miért nem mennél ahhoz, amit annyira kívánsz, az emberek első edzője személyes

Ez a cél egy idegen, nem az enyém.

Ha felmerül a kérdés, hogy miért nem megyek a célom, akkor alkalom arra, hogy elemezze a célt.

És hogyan ért el ezt a célt? Hol jött hozzám? Miért fontos ez számomra?

A probléma az, hogy gyakran - gyakrabban, mint gondoljuk - más embereket célozzunk. Ez nem feltétlenül az a cél, amelyet valaki más meghozott számunkra; ha szélesebbnek érzi magát, akkor ez bármilyen külső cél. de nem belülről. Legjobb esetben az okot (az úgynevezett "ésszerű érveket") a legrosszabb esetben - a mi félelmeink és félelmeik szerint - jobbnak tartjuk nekünk.

Például a pénzt keresem, mert nagyon félek a tehetetlenségtől, a szeretteimtől való függőségtől. A célom, hogy sok időt töltsek a gyermekkel, mert a család és a társadalom elvár tőlem, hogy jó anya leszek (vagy: szerintem jó anya legyen). A célom, hogy nagyszerű hangszórókká váljak, mert itt, Moszkvában, rágtam egy tartományi komplexumot.

De a kívülről érkező célok mindig idegenek lesznek. Róluk sokat lehet mondani, de a legfontosabb ez: soha nem fogjuk teljes mértékben megválaszolni a kérdést: "Miért fontos mindent megtenni, mert mi ez az egész?". És akkor teljesen világos, hogy miért nem akar semmit tenni, hol van az ilyen célok teljes közömbössége.

Sajnos a logika nem működik itt. Az elme nem működik itt. Nem, és soha nem lesz inspiráció, öröm és boldogság más emberek céljainak elérésében.

Igaz, az igazi célok belülről származnak. A mélyekből, a lélekből, a szívből, ha akarod. Ők születnek az értékekből, attól, amit hiszünk. És értékeink az élet sorsából származnak (igen, igen!).

A lánc így néz ki: ismerem a célomat - látom azokat az értékeket, amelyek támogatnak a cél felé vezető úton - kapcsolatban állok ezekkel az értékekkel - és most látom azokat a célokat, amelyeknek teljesítésével még jobban kapcsolódnak az én értékeimhez.

Amikor megnézzük az igazi célunkat, belső kapcsolatot érzünk vele. Nehéz leírni szavakkal, de biztos vagyok benne, hogy mindenki legalább egyszer megtapasztalta az életben. Csatlakozás a célokhoz, hit ... Csatlakozás önmagához. És ha van ilyen kapcsolat, még egy olyan egyszerű cselekvés is, amellyel hangosan kimondja az igazi célt, örömmel és energiával tölt el minket érthetetlen módon.







És ezek a célok vezetnek bennünket a pénzhez, a sikerhez, a harmóniához magunkkal, az egészséggel, a boldogsággal, a barátokkal, a követőkkel. Mindig és mindenütt sikereket értek el azok az emberek, akik elmentek ahhoz, amit hittek. Például csak pénzért jársz - gyorsan kiégsz, és szerencsétlen leszel.

Mi ez a cél? Vezet engem arra, amit én vagyok? Honnan jött, belül vagy kívül? Hogyan különböztethetek meg valódi célt egy idegentől? Mennyire inspirált vagyok, amikor gondolkodom róla?

Igen, ez nem garantálja, hogy a cél valóságos lesz (mi magunk megtévesszük magunkat), de ez megment más céloktól.

Nincs elkötelezettség

Még az igazi célokat is fel kell tölteni. Nem vagyunk robotok. Hajlamosak vagyunk fáradni, dühösnek lenni, nem hinni magunkban, elveszíteni a reményt. Nagyon kellemes azt gondolni, hogy az utunk tökéletesen sima és egyszerű lesz, de ez soha nem történik meg, útunkon akadályok, farkas lyukak, buktatók lesznek. És egy bizonyos ponton csak megy előre nem elég, szükség van a támogatásra. Még több - támogató környezetben. És ez a pillanat, amikor újra kapcsolatba kell lépnünk az értékeinkkel. Ha újra meg kell emlékeztetned magadat, amit elkezdtél.

Ami még fontosabb, vajon kész vagyok-e folytatni ezt a projektet? Mi fog támogatni nekem, amikor az összes ismert erőforrás már kidolgozva és hatástalan? Mi lehet az új támogatási pontom?

És ez - nem is arról, hogy mi az értékek bennem. Ez arról szól, hogy a bennem lévő értékek YET, kivéve azokat, amelyeket már tudok.

És ezzel jön egy második szél. És egy új pillantást a projektre vagy a feladatra.

Elégtelen prioritások

Amikor hallom a kérdést: "Miért nem teszek semmit?", Azonnal megkérdezem: egyáltalán semmit? Tényleg hazudsz egész nap az ágyon, és köpni a mennyezeten, még ebédre sem emelkedik?

Nos, természetesen nem. Az ember valójában nagyon aktív lény, a normában. Mindenesetre bármilyen üzletünk van. Az egész kérdés az, hogy miért csinálok SELECT-et, hogy egyedül tanuljak, és ne csináljak valami mást.

Hogyan prioritásom az életem? Mi az? Miért fontos számomra, hogy ilyen módon terjesszem őket? Szeretem a rendszeremet, vagy valahogy változtatni szeretnék? Akkor mi van?

Néha banális fáradtság kérdése. Ne próbálj meg rongyot összegyűjteni, pihenni! Sokak számára ez egyébként újdonság, hogy a hobbit és a pihenést pontosan meg kell adni a napi ütemtervnek és a munkának.

Néha ez az ön-szabotázs - és ez egy egyértelmű utalás, hogy mélyen akarsz minden rosszul menni. Igaz, ha például egy "sikeres menedzser" vagy, és a lelke mélyén mindig az állatok menedékét kívánta kezelni, akkor ezt az igazságot magadról nehéz elfogadni. De minden nap egyre erősebben emlékeztet majd magára, és egy nap még a sorozatok sem fogják megmenteni.

És néha kiderül, hogy a televíziós műsorok megtekintése erőforrás! Pihenjen, inspiráljon, gondoljon a sajátjára. És hirtelen kiderül, hogy ez a kibaszott fontos számodra, TV-műsorok megtekintése. Annyira fontos, hogy talán még érdemes a napi tervbe helyezni!

Kezdje a prioritások kutatásával. Előbb vagy utóbb meg fogod érteni, hogyan és mit kell energiát eltöltened, és ami nem számít. Lehet, hogy valójában egyáltalán nem fékeznek, de egyenesen a cél felé haladnak. Csak arra a célra derült fény, hogy nem az, amire gondolkodtok (és ez újra visszavezet minket a többi és az igazi célok felé).

És van még egy, a negyedik ok a félelem. El akarom menni, de a félelem erősebb, húzza a gyeplőt, és a helyén maradok. És akkor nagyon különös és nagyon bonyolult kérdéssel kell foglalkoznunk: miért fontos ez számomra a félelem és a félelem választásának vágya között? Mennyire (a) felismerem, hogy valami bennem szándékosan választ a félelem? És arról, hogy mi az?

Ludmila Prima
a személyi eredményekért felelős edző