250 rubelre próbáltunk vacsorázni

Őszintén szólva, töltő vagyok. Moszkvában élnek, és átlagosan, vagy akár valamivel magasabbak az átlagos fizetésnél, nem sokat enyhítenek az ételt. Friss termékeket vásárolok, egzotikus ételeket készítek a család örömére, gyakran gyakran fogadok az asztalra ...







De nem mindig így volt, mind a fiatalok, mind az élet különböző időszakaiban. Egyszer kevésbé tudtam költeni az ételt, és az eredmény nem volt sokkal rosszabb. Sok barátaim sokkal kevesebbet keresnek, mint nekem, egy kisvárosban élnek, és korlátozottan vásárolnak termékeket kedvezményes akciókra, ami annyira nagylelkű Moszkvában. Emellett még mindig vannak fiatal családok, diákok, egyszemélyes idős emberek, akiket meg kell menteni. És különösen a hosszú újév ünnepek után megmentve, ugye? Igen, és egy pár kiló, hogy dobja ki nem fog fájni. Tehát ...

Feladatom magamnak: készítek egy tisztességes vacsorát a családomnak, mindent 250 rubelt töltöttem. Nem tudom magam, értem?

Családi ebéd menü

A legnehezebb volt egy menü elkészítése. Egy órát töltöttem ezzel és azt, hogy átfutottam szakácskönyvemet, és kerestem az interneten elérhető lehetőségeket. Végül kiderült.

Családi ebéd menü

Saláta német friss friss uborkából és almaból

Csirke leves tojással

Csirke gomba mártással

250 rubelre próbáltunk vacsorázni
Fotó: S. Morozova

Menni a boltba

Őszintén maradt a tárca 250 rubelt, és elment egy közeli szupermarket költségvetés (sőt, volt még egy kicsit, de ez nem számít?). Vásárlás több kartoshinu, egy almát és egy pár uborka, éreztem furcsa, és még furcsább, látszólag viselkedett ... Különben is, a keleti nők a box office súlyok és rám nézett gyanakodva. Nos, nem tudják, hogy van egy kísérletem!

Szerencsém, a hajdina és az alma azon a napon volt kedvezmény. És akkor az összeg 3 rubel több. Egyszerre foglalást fogok tartani: nem vásároltam meg a szükséges növényi olajat, citromot és kenyérsütést. Egy kicsit szükségük van rá, de az összeget, amennyit meghalnék. Végtére is főzünk otthon, akkor - néhány termék mindig "gördülő", több napra tervezve és ételek.







A végén kaptam a következő: Csomagolás csirkecomb, csomag hajdina, burgonya, sárgarépa, hagyma, gomba, 10 tojás, paradicsompüré, egy pár uborka és alma. Összesen - 253 rubel. Én vagyok a gazdaság zsenije!

Igazából főzni

A kezdési idő 12. 35.

A szokásos módon a főzés főzéshez szükséges. A lábakat mossák, hideg vízbe csepegtetik és kiszámíthatóan forralják. 45 percük van erre.

250 rubelre próbáltunk vacsorázni
Fotó: S. Morozova

És megtisztítom a zöldségeket. A budapesti szupermarketben szokatlan, ízlésük azonban tisztességes: a sárgarépák lédúsak, a hagyma fűszeres, és csak egy burgonya van fagyva.

A sárgarépát azonnal megdörzsöltem, és két egyenlőtlen részre osztottam őket: leves és gomba mártással. Egy íjjal ugyanaz a történet. Tisztított burgonya várja a szerepét a levesben.

250 rubelre próbáltunk vacsorázni
Fotó: S. Morozova

Míg a húsleves még mindig főzött, készítsen gombamártást a sült csirkehúsba. Egy kanál növényi olaj, hagyma, sárgarépa és gombák sült közepes lángon. 10 perc múlva adjunk hozzá egy evőkanál paradicsompürét és 5-6 evőkanál húslevest. Alacsony lángon, pároljuk még 10 percig, adjunk hozzá sót ízlés szerint. Ez minden.

250 rubelre próbáltunk vacsorázni
Fotó: S. Morozova

Eközben a csirke főzött. Kihúzzuk az egész lábat, hűtsük le. A levest öntsük a vágott burgonyát és a sárgarépát hagymával. Nem sültem zöldséget a leveshez - gyengédnek kell lennie.

Egyidejűleg hajdina zabkását főzünk. Ez egyszerűbb, mint egyszerű - csomagokban van.

Egyik nap taníthatja családját, hogyan éljen 250 rubelre, és próbáljon élni ilyen évek óta! Az elmúlt 7 évben a családom (két nyugdíjas), és így élnek csak a csirke, mert. a legolcsóbb hús 100 rubel. És hol vannak ezek a senkiházi átlagos dostatkom.Svetlana, azt írja, hogy nem menti az élelmiszer, és én csak azt ede.Bolshe nem maradt pénz semmit, és én vagyok 62. Azt akarom, hogy mindkét cipőt és ruhát megvásárolhassuk, itt a tiéd és a zászló a kézben tanításban, hogyan élsz, te moszkvai zazhralisban.

250 rubelre próbáltunk vacsorázni