129 Babaágyat utazókicuro isofix

Hello mindenkinek!
A lányom majdnem felnőttek a székből nulla csoport (az általunk használt YE 0-9 kg, megszabadult a nővérem), így itt az ideje, hogy vásárolni a következő autó ülés, akkor sietni, hogy ne nézzen.






Kezdetben el kell döntenie a korosztályt. Úgy tűnik, hogy minden egyszerű, általánosan elismert csoportok vannak: 0 (súly 0-10 kg), 1 (9-18 kg), 2 (15-25 kg) és 3 (22-36 kg). De a gyártók nem korlátozódnak a merev keretekre, hanem kombinált csoportokból álló székeket gyártanak, leggyakrabban 0 + 1, 2 + 3, 1 + 2 + 3. Például az 1 + 2 + 3 csoport székét 9-36 kg-os gyermekek számára tervezték. Mindez okoz vevő zavart, egyrészt vonzza a sokoldalú kombinált csoportban, másrészt, aki megérti, hogy ez lehetetlen, hogy az ülés kényelmes a 10 hónapos csecsemő és egy 11 éves.
Személy szerint én egy bizonyos mennyiségű információt halmoztam fel, és arra a következtetésre jutottam, hogy az első csoportba eső gyermek számára jobb, ha egy első csoportba tartozó széket vásárol. De a második csoportba eső gyermeknél már 2 + 3-at vehetsz. Az 1 + 2 + 3 székcsoportnak egyáltalán nem kell megvásárolnia. Igen, és igazán jó székek 1 + 2 + 3 nagyon kicsi, és drága lesz. De sok jó székek vannak az 1. csoport számára, és megfelelő áron megtalálhatja őket. Igen, a jövőben meg kell vásárolni a következő széket, de ez három évvel később van. Tudja, egyáltalán nem az a tény, hogy az 1 + 2 + 3 szék 10 évig él, és nem kell ugyanabban a három évben megváltoztatnia. Ugyanakkor a legfontosabb dolog a gyermek kényelme és biztonsága, és sokkal könnyebb őket elérni egy szűkebb csoportban, mint az együttesben. Az 1 + 2 + 3 székek lehetnek például taxival, ahol nem fognak karosszéket szállítani minden gyermek súlyához. A karosszék kiválasztásánál figyelembe kell venni a gyermek korát is, a legbiztosabbnak tartja a gyermek visszakerülését a mozgásra legfeljebb 12 hónapig, általában a 0 férőhelyes karosszék maximális kihasználásához.







Ezután határozza meg a csatolás módját. Ehhez egyértelműen ismernie kell az autó képességeit. A Elantra J3 Isofix rögzítés a hátsó ülések (2 pár - a vezető és az utas), valamint a csatolt további rögzítés ülés (horgony öv felső heveder) a csomagtartóban (3 darab). Természetesen a rendszeres biztonsági övek a hátsó üléseken vannak.

Isofix a hátsó ülésen

A tether felső része a csomagtartóban található


Ennek eredményeképp úgy döntöttem, hogy egy karosszéket keresek egy izofix tartóval (és bármely ilyen széket a jármű rendszeres övéhez rögzíthet). Meg kell jegyezni, hogy az isofix tiszta formájának rögzítése csak a 0+ és 1 fős karosszékben használható. Vagyis egy 18 kg-nál nagyobb súlyú gyermeknél. Minden más csoport elsősorban rendszeres biztonsági öveket használ, és az izophyx csak forgalomba hozható, vagy gyermek nélküli gyermekülések kényelmét szolgálja, ez szinte semmilyen hatással van a biztonságra. Egyébként ez egy újabb kő az 1 + 2 + 3 székek kertjében, amelyek nem használhatják csak az isofixot, ami megnehezíti a felszerelésüket (mindenkor rendszeres övvel kell rögzíteni).

Valójában továbbra is választani kell egy olyan széket, amely kielégíti az adott feltételeket (1 csoport az isofix-szal), de megfelelő ezer és 15 közötti költségvetésben (az őszintén szólva az olcsó kínaiakat sem veszik figyelembe). Körbejártam a Peg-Perego Viaggio1, a CAM Viaggiosicuro Isofix, a Cybex Juno 2-Fix, az Inglesina, a Chicco modelljeit. A biztonsági asztalokkal ellátott székek úgy döntöttek, hogy kizárják - a bírálatok alapján nagy a valószínűsége, hogy a gyermek elutasít egy ilyen rögzítési módot, és minden alkalommal sikoltozni fog, amikor megpróbálja "rögzíteni". Bár ezek a székek kevésbé biztonságosabbak. Úgy értem ezt a rendszert

Példa egy karosszékre, biztonsági övvel a szíjak helyett

CAM Viaggiosicuro Isofix 157