Ki nyerte meg a nyeregjátékok érmét Kazahsztánban Samsun számára

A kazahsztáni sportolók nem tértek vissza üres kézzel, csapatunk malacka bankjában egy arany, egy ezüst és öt bronzérmet.

A Surdlimpic-ban a kazahsztáni karate Yelena Salmina is kiváló volt. 61 kg súlyban. A negyeddöntőben Elena elvesztette az atlétát Oroszországból, és a harmadik helyért folytatott vitában a Görögország ellenfele nyert. Ez az érme volt Kazahsztán első "bronz" a karate-ban a Szívélyes Nyári Játékok történetében.

A pingpong versenyeken országunkat egy csapat képviselte, köztük Kanat Konkubayev, Daniyar Eskendirov és Gaip Daniyarov. A döntő negyeddöntőben a kazahok nyerték a dél-koreai teniszezők győzelmét, és a játékot pontosan -3: 2-re sikerült befejezni. Azonban az elődöntőben a mi fiúk nem nyerték meg a kínai Taipei-i kis ütők mestereit. A verseny végén az első helyet a kínai csapat nyerte, a második helyet Taipei teniszezõi és a kazahsztáni sportolók "bronzját".

Mint később elismerte egy interjúban a kazahi média vezető csapattársa, Serik Daniyarov. ez a győzelem meglepetés volt számára. "A koreai csapat az egyik legerősebb csapat a világon. És ez nem csak csapatunk győzelmét, hanem a kazahsztáni tenisz győzelmét is "- mondta Serik Daniyarov.

A kazahsztáni sportolók megkülönböztetik magukat a birkózó versenyeken. A görög-római birkózó súlya 130 kg, Hayratkhan Shonku találkozott a szőnyegen a török ​​paluvan Oguzkhan Simsekkel. A helyi közönség riválisának erős támogatása ellenére Hayratkhan legyőzte a török ​​birkózót, és megnyerte a Surdlimpiada "bronzját".

Érdemes megjegyezni, hogy ez a két birkózó már egy éve találkozott a szőnyegen, majd Khayratkhan elvesztette Oguzkhanot. Ezúttal Shonka egyfajta esélyt kapott a rematchért. A kéz sérülésének ellenére Hayratkhan mindent megtett a győzelemért, és a győztes érmet a csapatunk érme boxjához vezette.

Személyi edző Hayrathana Shonku, Nadirbek Malik megjegyezte, hogy „ez a győzelem nem csak egy sportoló, de eredménye is egy nagy munka az Almaty Sport Bizottság és Sport -” -ban klub „amely támogatta a harcosok felkészülés a versenyre.”

Debütált mérkőzés Karaganda kiütötte a játék az oroszok Kazbek Latipov a pontszám 22 és 17 után, hogy Ayan könnyen át riválisokat Iránban és Kínában. A döntőben Ayan találkozott az ukrán taekwondo játékos Vadim Boyarinnal. A harc az aranyérmet Ayan legyőzte ukrán a pontszám 18: 4 és elnyerte a Medal of a legmagasabb színvonalon.

Kazahsztán nemzeti csapata nem csak Samsunban sikeresen teljesített, hanem rekordszámú díjat is nyert - 7 érmet. Egy ilyen komoly eredményt a natív Saddlips nem mutatott be. Ezenkívül a halláskárosult sportolók első ízben díjat nyertek a judo és a karate versenyeken.

A kazahsztáni nyereglabda csapat ma nem annyira sok sportoló, például az orosz csapatban. És a kazahsztáni halláskárosulók mindössze 25. helyet értek el a teljes meccslistában, de a srácoknak ez már sikeres.

Mellesleg az első helyet az érem állása tartozik az orosz válogatott - 199 érmet (arany - 85 ezüst - 53 bronz -61), a második helyen ment Ukrajnába - 99 érmet (arany - 21 ezüst - 42 bronz -36), és bezárja az első három vezetők Dél-Korea - 52 érmet (arany -18, ezüst-20, bronz-14).

Sajnálatos, hogy a kazah médiában az ilyen nagyszabású világméretű versenyek, mint a Deaflympics, rosszul fedik le. Ezen kívül, nem volt fordítás a verseny, egy sajtóközleményben a csatorna „Kazsport” ritka és rövid hírek saytov.Krome bizonyos hogyan próbáltam, nem találja a honlap a Nemzeti Sportszövetség személyek számára hallás elváltozás.

Remélem, hogy miután a sikeres teljesítmény a sportoló Surdlimpiade Samsun, akkor nagyobb figyelmet fordítanak, mint a sport funkcionáriusok és a kazah médiában.

Fotó: Deaflympics Kazahsztán a Facebook-ból