Az oroszországi nemzeti csapat a játékok ötödik napján díjnyertet nyert

Teljes készlet és hatodik hely

A Rio de Janeiro-i olimpiai játékok ötödik éremnapján az orosz csapat teljes díjat nyert. Fólia vívó Inna Deriglazova hozta fel a labdarúgó-csapat aranyat egyéni bajnokságot kerékpáros Olga Zabelinskaya második volt a verseny, külön kezdő és úszók Anton Anton Chupkov bronzérmet szereztek a 200 mell metrovke.

vívás

Az orosz rajongók brazil olimpiaján csak két fajta sport - judo (mindkét esetben elég váratlanul) és aranyhal (a vártnál sokkal többet) elégedett az aranygal.

Az ötödik éremnapra, Yana Yegoryan aranyára, Nagy Sophia ezüstjére és Timur Safin bronzra, még egy díjat kapott a legmagasabb méltóság. Az Inna Deriglazova orosz fólia vívója lett az egyéni verseny bajnoka, miután megküzdött a londoni Játékok kétszeres győztesével - az olasz Eliza Di Francisca-val.

Bővebben:

Deriglazova örvény haladt át a versenyen, egészen a döntőig, és nem engedte, hogy bármelyik rivális több mint hat pontot szerezzen, és az elődöntőben szó szerint legyőzzék a honfitársat Aid Shanaev - 15: 3-at.

Igaz, ez az előny hamarosan egy pontra csökkent, de Inna nagyszerűen védekezett, és Di Francisca szó szerint nem volt ideje. A 12:11-es számon a stopper megállt, és bejelentette az orosz sportoló győzelmét.

Átadva az elődöntőben Shanaeva, sajnos, nem tudott állni Deriglazova mellett egy talapzaton. A tunéziai Iness Bubakri bronzos mérkőzésén 4-1-et vezetett, de elvesztette az előnyét, mivel lehetővé tette az ellenfél számára, hogy megnyerje az első afrikai érmet a női kerítés történetében.

Férfi sabéresek viszont őszintén csalódottak. Az elmúlt 14 év világszerte és Európa-bajnokságának nyolcszoros világbajnoka és szinte állandó medalistája, Alexey Yakimenko még mindig nem tudja, hogyan kell az olimpiai versenyekhez igazítani.

Ezúttal már az első fordulóban szenzációsan elvesztette a bolgár Pancho Paskovot - 14:15.

Egy másik orosz kardember, Nikolai Kovalev eljutott a negyeddöntőig, ahol elvesztette a dél-koreai Chungkhwan Kim - 10:15 világranglista vezetőjét.

Az ilyen típusú program bajnoka volt a második olimpiai játék, a magyar sportoló, Aron Shiladi, aki végső győzelmet aratott az amerikai Daryl Homer ellen - 15: 8. Koreai Chunghwan Kim végül bronzérmes lett.

Az orosz kerékpározás első érmét Olga Zabelinskaya hozta, aki külön indulással megnyerte az egyéni 29,7 km-es versenyt. A tapasztalt 36 éves sportoló, a londoni olimpián kétszeres bronzérmes, csak az utolsó távon lehetővé tette az amerikai Christine Armstrong számára, hogy elveszítse az 5,55 másodpercet.

Bővebben:

Hat másodperccel később Zabelinska után a holland versenyző, Anna van der Braggen végzett.

A versenyen a 54,5 km-es külön indulási versenyen a győzelmet a svájci Fabian Cancellara ünnepelte. Ezüst érkezett a holland Tom Dumoulinhoz, a bronzot Christopher Frum érkezett Nagy-Britanniától. Az orosz Pavel Kochetkov csak a 28. alkalommal mutatott rá.

Sport torna

Az orosz tornász, David Belyavsky jó eséllyel nyerte meg az érmét, és megállt a lépcsőn a személyes emelvényen. Mindössze 0,143-ot veszített a befejező harmadik brit Max Whitelocknak. Oroszország másik képviselője, Nikolai Kuskovkov lett a 13..

Arany ebben a fegyelemben ment a japán Kohei Uchimure, aki a makacs küzdelem verte ukrán Oleg Vernyaev kevesebb, mint század pont.

Azonnal négy díjat nyertek az úszásban, és itt kellemes meglepetés volt. Anton Chupkov már meglepődött, miután az első eredményhez közeledett a 200 méteres mellkas elődöntőjéhez, de a következő szakaszban csak hatodik alkalommal mutatott be, és úgy tűnt, hogy nem elég a döntő úszásra.

Egy újabb olimpiai csoda történt. Anton gyönyörűen átlépte a távolságot, elvesztette a bajnokot, Kazahsztán úszó Dmitry Balandint, csak 24 századot, és bronzérmes lett. Ezüst az amerikai Josh Preno-hoz ment.

A 200 m-es pillangó és a száz méteres horgolt férfiak döntője az orosz nélkül. A férfi úszni legyőzte az ausztrál Kyle Chalmers, megelőzve a belga Peter Timmers és amerikai Nathan Adrian, a női győzelem ünnepelték spanyol Mireya Garcia Belmonte, ezüst szerzett Madeleine Groves az ausztráliai bronz - Japán Natsumi Hoshi.

Bővebben:

De az orosz csapat Veronica Popova, Victoria Andreeva, Daria Ustinova és Arina Openysheva összetételében képviseltette magát a női relében, 4 x 200 méteres freestyle. Nem érte el az érmeket, de a jelenben a hetedik hely egy méltó eredmény.

Az amerikai csapat lett a bajnok, és az ausztrál és kanadai nők felemelkedtek a dobogóra.

Szintén szükséges megjegyezni néhány további eredményt az orosz úszók. Tehát ugyanaz a női csapat az orosz, csak kissé változott készítmény (ahelyett Ustinova itt van egy másik Daria - Mullakaeva) érte el a döntő krolevoy relé 4 x 100 m-es negyedik alkalommal Yuliya Efimova bejutott a döntő úszni a 200m mellúszás és Eugene Rylov a döntőbe jutott a 200 méteres háttértől, és a nap legjobb eredményét mutatta.

Ugrás a vízbe

Az oroszok, Ilya Zakharov és Eugene, akik a londoni Játékok érmét nyerték, ezúttal nem támasztották alá a pódiumot, csak hetedik helyen.

Az orosz Kirill Denisov, aki 90 kg súlyig játszott, nem tudott legyőzni a 1/16 döntőt.

súlyemelés

Két súlyemelő versenyen a kínai és kazah sportolók aranyért harcoltak. A kínai súlyemelő Xiang Yangmei 69 kg-os súlyt nyert külön kérdése nélkül, összesen 261 kg-ot emelt. Ezüst nyerte Zhazira Zhapparkulot Kazahsztánból (259), bronz egyiptomi Sara Ahmedból (255).

Vitorlázás

Egyetlen kajakon versenyen Joseph Clarke Brit kiváló, és a három legjobb nyertes pályafutása a szlovén Peter Kauzer és a cseh Jiri Praskavets is. Orosz Pavel Eigel vette a kilencedik helyet.

A sportolók igazi esélyei nem voltak lövöldözésben. A kétlépcsőben az olimpiai bajnok volt a kuwait rifleman Fehaid Aldihan, aki a NOB lobogója alatt független sportolóként működik. Az informális "IOC csapat" ez a díj volt a Rio első díja.

Bővebben:

Az oroszok, Vitaly Fokeev és Vasily Mosin a 11. és a 13. helyen voltak, anélkül, hogy elérték volna az elődöntőt.

A 50 m-es kis kaliberű pisztolytól a dél-koreai Zhongguo Jin nyerte, 2,4 százalékkal a vietnami Hoan Suan Wine előtt. Bronz - egy képviselője a KNDK Son Guk Kim. Vladimir Goncharov, aki elméletileg elkaphatta az érmeket, végül hatodik lett, Denis Kulakov vette a 23. helyet.

Asztalitenisz

Az olimpián játszott az első érmét asztali teniszezésben. A női személyes versenyen aranyat és ezüstöt vártak a kínai nők - Ding Ning és Li Xiaoxia. A bronz a Songtől és Kimtől származott a KNDK-ból.

evezés

Csapat típusok

Az oroszoknak mindent egyáltalán nem rossz a csapat formáiban. A kézilabda játékosok megnyerték a harmadik győzelmet a csoportkörben, egy nehéz mérkőzésen, miután legyőzték a svédeket - 36:34, és előre a menetrend biztosította kiutazásukat a negyeddöntőig. A lányaink következő riválisa Argentína csapata lesz.

A példát később a röplabdázók követették, akik a nyerővonalat három játékra is kiterjesztették. Ezúttal az oroszok nem tudtak ellenállni Kamerun képviseletében - 3: 0 (25:19, 25:22, 25:23).

Itt a csapatunk a negyeddöntőbe is eljutott, de még két mérkőzést kell játszania a csoportban.

Érme kiegyenlítése

A viszonylag sikeres teljesítmény ellenére az orosz csapat az ötödik helyről a hatodik helyre csökkent az érmek rangsorában, és nem hagyta el Ausztráliát és Magyarországot, és elhagyta a nap vezetőit - a japánokat.

Az Egyesült Államok 32 érmet kapott (11-11-10), megtartotta a vezetést az asztalnál, és nem engedte, hogy a kínaiak felzárkózhassanak az aranyérmek számával. A japán csapat a harmadik helyen áll (6-1-11).