21. század, számítógépek, és hogyan lehet pénzt szerezni rájuk

A történet arról, hogyan lehet keresni, csak számítógép-javítási készségeket.

Képzelj el egy helyzetet: egy tizenéves, aki ismeri a számítógépet, otthon ül és nem csinál semmit. Bizonyos mértékig megfelel neki, de pénzt szeretne pénzzel játszani vagy felszerelni a számítógéphez. Mit tegyek? Mégis a 21. században élünk. Szeretném részletesebben megvizsgálni ezt a témát a példámban.







Mint mindenki más, 16 éves voltam, aki nem tett semmit. Iskolába mentem, és egész idő alatt otthon voltam, néha sétálgattam. De volt egy hobbi számítógépe. Az első számítógép, amelyet 9 évesen vettem, és azonnal azon gondolkodtam, hogy minden működik. Az első teljes szétszerelés után nem tudtam visszavenni, és a nagybátyámhoz fordultam, aki segítséget nyújtott a rendszergazdának (és működik).

Biztosította a tanácsát, és lehetőséget nyújtott arra, hogy együtt dolgozhasson vele. Nagyon érdekes volt, figyeltem, ahogy különböző technikákat javít és fontos tapasztalatot szerzett számomra. És így a 16. születésnapom során bácsi adott nekem egy sor csavarhúzót minden alkalommal, és forrasztó vasat. Amikor befejeztem a 9. évfolyamot, gondoltam pénzt keresni. De hol lehet egy 16 éves tizenéves, tizenegyedik évfolyam a mögötte? Igen, bárhol.

És egy napon egy fiatalember úgy döntött, hogy kihasználja ezt. A lényeg a tetteit volt, hogy változtatni a jelszót Admina, változtassa meg az SSID és a legfontosabb. Vadim ezzel a problémával fordult hozzám. Teljesen vissza kellett állítanom az útválasztót, és be kellett állítania azt. Az útválasztó előnye nagyon jó volt (ASUS RT-N 12). Gyorsan frissített a router firmware, megváltozott az SSID-t, a legfontosabb, hogy a hálózat, módosítsa a jelszót a router, és hazament dédelgetett 300 rubelt a zsebében.

Egy héttel később, talán ketten, felhívtam egy olyan személyt, aki a számítógép összeállításáról kérdezett. A régi számítógépét egyszerűen elégették egy nem megfelelően kiválasztott tápegység miatt, amely nem tudta a teljes rendszert áramolni. Emiatt szüksége volt egy új "vasalásra". Calling néhány irodában, ahol van egy elég durva árlista (5000 szerelési és beállítási), Ilja volt a neve ennek az embernek, talált szobámba.

Egy napra közeledtem egy hozzávetőleges összeszerelést, amely a jövőben a számítógépé lett. Néhány nappal később találkoztunk, és elmentünk vásárolni minden szükséges tartozékot. Megvásárlása után az összes szükséges, Ilya megkért, hogy elkezd üzembe számítógép elé, azt mondta, a helyzet a számítógépes bontás miatt nagy az érdeklődés a kiegészítők, és minden mást.







A közgyűlés alkalmával nagyon érdekes kérdéseket kért, persze, hogy hülye emberek is voltak, de az ember legalább a számítógéppel kapcsolatos ismeretekkel rendelkezett, és ezek a kérdések meglehetősen megfelelőek voltak. Szeretném részletesebben leírni a számítógép összeszerelését, talán valaki érdekel. Mivel a processzor, van egy nagyon jó kő i5-4440 4 fizikai mag, és a frekvenciája 3,1 GHz, a költségvetés megy fel és i5-4690K, amely a jövőben lehet, hogy eloszlassa, de Ilya elhagyták az ötletet.

Az alaplapként az MSI B85-G43 olcsó alaplapot választották. A jövőben nagyon alkalmas volt a frissítésre, és nagyon jó jellemzői voltak. Én sokáig választani a tápegység, de végül rendezni egy nagyon jó Corsair CX600M egység volt, amely leválasztható kábel, a tanúsítvány 80 PLUS Bronze (kezdőknek, ezt az igazolást mutat 80% -os hatékonyság egység). Ilya sokáig akart vásárolni egy SSD-t a rendszerhez, és ezt az elemet a gyülekezésbe bevezettük.

Az SSD-t két tény alapján választottuk ki: az MLC memória és a vezérlő nem a SandForce SF-2281. (A vezérlő még mindig használatban van, bár ő már túlélte középszerű vezérlő, amely egy nagy hátránya -. Amikor a lemez olvasási / írási sebesség beszakad a padló szintjére hagyományos HDD) .A végén lett kiválasztva OCZ ARC 100. HDD úgy döntött, egy megbízható Seagate Barracuda 2 TB orsóval sebessége 7200 fordulat / perc, és a 64 mB cache memóriát.

Úgy döntöttem, hogy a számítógépet a FurMark felé vezetem. Három óra telt el a teszten. Ezután elindítottunk meglehetősen igényes játékokat, mint a Crysis 3 és a Battlefield. Mindenütt 60 FPS-os stabilitást láttunk, és nem szomoríthat. Az összeszereléshez és a fogyóeszközökért megkaptam az 1500 rubelt. Ezzel a pénzzel vettem magam egy játékot, amelyet sokáig álmodtam. Ő volt a Battlefield 4, minden zsemle és cucc.

Nos, lépjünk át az utolsó ügyfélre, Sergei. Sergeit a WinLockera csalikában fogták el, amit el kellett volna távolítanom. Mint kiderült, úgy döntött, hogy letölti a WinRar új verzióját, és nem vette észre, hogy az archívum a .EXE kiterjesztéssel volt. Ez a WinLockera telepítéséhez vezetett. Szerencsére az USB stickot mindig a Dr.Web CureIT-sel tartom. A flash meghajtóról indult, sikerült feloldani a Winlockert, és utána törölni. És újra megkaptam az értékes papírokat, amelyek egy kicsit boldogabbá tehették az életemet.

Végezetül szeretnék néhány tippet adni. Először, ne habozzon a fogyóeszközökre a hőzsír, esztrichek és egyéb dolgok típusával. Miután az olcsó MX-4 helyett az olcsó KPT-8-ot választotta, néhány fokot nyer. A 40 rubelre kötött kötvények gyorsan meghibásodhatnak, gyorsan megtörnek és összeomlanak a kezedben. Telecom kapcsolatokat használok.

Költsége meglehetősen demokratikus, és önmagukban megbízhatóak. Szóval ajánlom, hogy hozzon létre egy multi-boot pendrive a népszerű Windows XP, 7 és 10 Carry Windows képet a merevlemez vagy flash meghajtó elindul a hiba esetén a képpel. Ezzel az én történetem véget ér, sikeres frissítéseket és javításokat!




Kapcsolódó cikkek