5-6 hónapos gyermekek táplálkozása

Konferencia kiválasztása

A fiam barátnője, akinek fél évig filofilkok lett! kedves nõk és orvosok segítséget és tanácsokat adnak neki, hogy nem tudja megtalálni a választ.







A fiam barátnője, akinek fél évig filofilkok lett! kedves nõk és orvosok segítséget és tanácsokat adnak neki, hogy nem tudja megtalálni a választ.

mondd meg nekem. aki elkezdte a zabkását? Hajdina kezdtem, Heinz a tejet két kanál evett, és mindent megemelt 100 150 grammra, így nem lehetett túlélni a tejtermelést is Heinz ugyanaz a történet eltörte a fejét.

Mint lehetséges, ha 5-6 hónap alatt nem kezd el szopni a mellét, ne fogyasszon tejet, és ne eszik a zabkása. Meg tudom-e itni kefirrel, és túróval etetni?

Mint lehetséges, ha 5-6 hónap alatt nem kezd el szopni a mellét, ne fogyasszon tejet, és ne eszik a zabkása. Meg tudom-e itni kefirrel, és túróval etetni?

6 hónapig megpróbáltuk a burgonyapürét a tégelyekből, nem nagyon tetszett. Aztán kezdte főzni zöldségeket (karfiol, sütőtök, sárgarépa). A főtt zöldségekben friss gyümölcsöket (banán vagy körte) adok hozzá. Egy turmixgépet készítek egy keverővel. A lányom örömmel fogyaszt.

Kérem, mondja meg, hogy készítsen menüt egy csecsemőnek 6 hónapig (szoptatás)

Olvassa el az "Otthoni Gyógyszertár", amely ideális a gyermekek számára 1 éve a hajdina és a köles zabkása, és még akkor is főzni a vízen. A búzadara és a zabpehely egyáltalán nem ajánlott, tk. A búzacsörényből a bél villi ragasztása és a zabkása eltávolítja a kalciumot a gyermek testének törékeny csontjaiból.

Anya, kérlek ossza meg tapasztalatait. Ki mutatta be az első gabona drágaköves drágakőjét? Milyen benyomásokra?

A baba 4.5 hónapja rizst fogyasztott, és a hajdina laposan elutasította. Elkezdtem hozzáadni a rizshez. Megtagadta, tétlenkedett. Nem zavarhatók meg?

Vinyt adtam a lányomnak 4 hónapja. Az Ufa "republikánus" gasztroenterológusa azt mondta, hogy ha az emésztés problémái vannak, és lehetővé teszik Winnie pénzügyeinek jobb helyettesítését jobb ételeket.

Hat hónappal ezelőtt adtam az enyémet Vinnynak. Míg a rizs és a hajdina. Élvezi az ételt. De semmit sem hallottam erről a rágcsálnivalóról, velem senki sem szidta meg, nem dicsérte. Legalább kevés cukor van.

Jó reggelt mindenkinek! Talán valaki érdekel. Tegnap volt a rendezvényen a 22. iskolában, amely költségvetési és extrabudgetary finanszírozásra, jótékonysági alapokra és fizetett kiterjesztésre volt szánva. Az alábbi rövid áttekintés. Mindezt a DOGM pénzügyi ellenőrzési szolgálatának képviselője fejezte ki. Hát akkor. 1. Költségvetési finanszírozás. A gyermek külön finanszírozása (nem az iskola, nem a program, nem az oktatási részleg, nem az óvoda) - GYERMEK. Attól függően, hogy nincs finanszírozási különbözet.

köszönöm, nagyon érdekes!

Érdekes ötlet a saját készítésű tanulási kockáért a legkisebb számára. A kocka oldalai a baba rokonai varrott képei. A gyermek képes 5-6 hónapos képek megtekintésére, anélkül, hogy ronthatja vagy megszakíthatja őket. A szövetből 6 négyzetből áll (a négyzet 10-12 cm-es oldala) és 4-6 fotót és sűrű polietilén négyzetet, amelyek mérete kissé nagyobb, mint a fénykép. A képet a középen egy átlátszó polietilénből egy négyzet alakú anyagból készítettük. Mindent rögzítünk csapokkal és.

Kérem, mondja meg, melyik keverék jobb 2 hónap alatt táplálni a babát. A szülési otthon után problémákat vetettek fel. Adok a Nutrilon 1-et, megakadályozva a kólika és a székrekedés. Gyermekek tápláléka 3 5 hónap.

Ó, a lányok nem szomorodnak. Hadd részletesebben írjam le a helyzetet. A szülészeti kórházban 3 hétig maradtunk, 4 nap helyett. Antibiotikumokat kaptam; volt a GW + NAN-on. Ezután a tej mennyisége csökken, mert A gyermeket hozták nekem, már tápláltam, és aludt a táplálás alatt. Amikor hazatért, a gyermek teljesen leállt a melltől, teljesen átkapcsolva a NAS-ra. A széklet normális volt, sárga, naponta 6-szor. De a lányom rosszul aludt, egész idő alatt sírva sírt, lábát a gyomrába hajította. Úgy döntöttünk, hogy Hippbe megyünk, hallottam róla a kórházban, sok anya tanácsolta, azt mondták, a legjobb keverék. Amikor az anyjukhoz jöttek a boltba, meglátták a savanyú tejet agusha-t. Anyám azt tanácsolta neki, hogy próbálja meg is. Ekkor kezdődött. A csecsemő a gyermek hasában azonban sokkal kisebb lett, a széklet pedig a zöld szemek keverékévé vált. A WC-ben a gyermek naponta 1-2 alkalommal sétált, gyakran kavarogva, szökőkútként. A gyermekorvos diszbaktériumot okozott, regisztrált láncokat, baby kalmot. Nem volt jobb. Miután a barátok tanácsai megváltoztatták a cseppeket a spumizanra, a gyermek nyugodtabb lett volna, de most elkezdődött a székrekedés. Most a gyermekorvos írja elő a spumizant, hogy folytassa, és hozzon hozzá egy savanyú tej terápiás keveréket a bifidushoz, míg két adagolásnál. De azt mondta, hogy a baba teljesen átalakíthatja a savanykeveréket, ha ilyen problémák merülnek fel.

Mi is ugrottunk a keverékből a keverékbe, amíg megtalálta az egyetlen alkalmas számunkra. Nenni kecsketejben van, drágább, mint a többi, de tökéletesen megfelelt nekünk. Azt tanácsolom, hogy kipróbáld. Csak a csere nem lehetséges azonnal, de fokozatosan. Először cserélje ki 10 ml-t. egyik etetéstől a másikig. nap - egy táplálkozás teljesen, egy nap - 2 takarmány stb. mindaddig, amíg nem cseréli le az összes adagolást. A fokozatosság nagyon fontos. Igen, képtelen két keveréket használni, de sokkal jobb a baba számára.
És pzl ne használjon semmiféle porcot.

A csecsemő életének első hónapjaiban a bélbélgyulladás fő oka a szülőknek az orvoshoz való elmozdulása. A 6 hetes korú gyermekek körülbelül 20-40% -a éjszaka sikoltozik, bélgyulladásban szenved. melyet a szorongás és a sírás, a lábszűkület, a has feszültsége és duzzanata manifesztál, a széklet és a gázok távozása után csökken. Általában a bélből kialakuló kólika este kezdődik és gyakoribb a fiúknál. A csecsemők bél kólikájának leírására az ún.







Ruházat morzsákhoz: 25 pamut pelenka és pelenkák + 5 meleg pelenka (feltételezve, hogy a pelenkák állandó használata, 5 x / b pelenka és 2 meleg pelenka elég lesz); 2 nagyon kis alsónadrág (frottír) 8 х / б a méret 2 mérettel több; 2-4 pár csúszka a hevedereken (vagy testen); 10 pamutszalag, amelynek rövid ujjú változata, varrott fogantyúkkal; 5 db csaladt raspashonok az ujjakkal ellátott változatok és fogantyúval varrott; 3 х / б + 2 flanel / kötött sapka; szép.

01.05.07 (8 hónap 11 nap) Még mindig beteg, de fut és játszik. Régóta táncolni, amikor a zene és énekel, de ma különösen, hogy nem csak integetett tollak, ecsetek, és csavarják minden irányban, ez nagyon szép. Kedvenc dal "Good night kids" és a dal a film "Plot". 02.05.07 (8 hónap, 12 nap) Angelina anyu lett. Feltöltőztem az ágyat, és visszatértem hozzá, állt a bölcsőben, és a pápaba kezdett ordítani. 03.05.07 (8 hónap 13 nap) Angelina elveszett az asztal alatt, ő.

Néhány statisztika: A tudatos megjelenés a születéskor. 20.08.06 mosolygott a fültől fülig 02.09.06 (12 nap.) Erősen fogja meg az ujj anya 08.09.06 (18 napig). Fordulni kezdett a feje 10.09.06 (20 nap). Az első alkalommal fel a has 10.09.06 (20 nap. ) kezdte követni a játék 23.09.06 (33 nap). elhajtott álmában repül 07.10.06 (1 hónap. 17 nap.) Az első álmatlan éjszaka anyám 10.10.06 (1 hónap. 20 nap). megtanultam, hogy a fejem (1, 5 hónap) Hangosan nevetett 05.11.06 (2 hónap 15 nap.

A gyermekruházat szokványos hálója, példája minden ruhának, de nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy mindannyiunknak különböző mintázata van! A ruhák képesek vagyunk, és egy kicsit többé-kevésbé. Növekedési idő 50 cm 0-1 hónap. 56 cm 0-2 hónap 60cm 2-3 hónap. 62cm 3-5 hónap. 68cm 5-6 hónap. 72 cm 7 hónap 74 cm 9 hónap 76cm 12 hónapos \ 1év 86cm 18 hónap. 2years 3years 92cm 98cm 104cm 110cm 4 év 5 év 6 év 116 cm 7 év 122cm 128-130sm 8y.o. 134-140sm 9y.o. 146sm 152cm 10 év 11 év 12 év 158cm

fiú 5 hónap. Nem akar enni. Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. A gyermek egészséges életmódhoz való gondozása és neveltetése: táplálkozás, betegség, fejlődés. A 5 hónapos fiúnak már a második hete szinte éhínségen él. A gyermek nem egyszerű, 3 héten belül komolyan beteg.

Van egy jó súlya, így rendben van. Kipróbálhatja a fecskendőtől való etetést. De valószínűleg ugyanazok a fogak.

Mint enni párhuzam 6-7 hónap. Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. 1 - 8 - 9 - es reggel zabkása 2 - 1-2 növényi püré + egy kis keverék 3 - 5 - 6 gyümölcspürében + egy kis keverék 4 - 9-10 keverékben 5 - 2-4 keverékben.

Most van ez:
7.30-8.00 Anya
11.-11.30 kása vagy túró + anya
14.-14.30 növényi püré (cukkini, sárgarépa, tsv.kapusta, brokkoli) + anya
17.17.30 gyümölcspüré (alma, körte, szilva, ritkán barack, sárgabarack) + anya
20-20.30 keverék (így az éjszaka több tej jött)
22.-22.30
Nos, éjjel, anyám.

Ma már csak volt egy jó gyerekorvos, olvasott előadást etetés, mondta zhelktok írja egyre több húst, a gyermekek 6 hónap után hb ősszel kezdődik, kivéve, ha az anyatej a takarmány és zöldségek, ezért szükséges, hogy adja meg a húst.
És így a menü.
7-7.30 - Anya
9.30-10.00 - 50 gr curry + anya
13.00 - Anya
14.30 - zabkása (rizs vagy hajdina vagy rizs + hajdina) 180 gr
18-18.30 - anya + 120 gr (pulyka + cukkini + brokkoli + burgonya)
21.00 - anya + 50 g gyümölcspüré
22.30 (éjszaka), anyám
A tej nyilvánvalóan nem elég neki, így néha gyakrabban táplálkozom

Ezek 5-6 hónaposak - amit eszel. Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. A gyermek egészséges életmódhoz való gondozása és neveltetése: táplálkozás, betegség, fejlődés. Én tervezem zabkását, zöldségeket, gyümölcsöt (közelebb 6 hónapig).

Eddig csak ebédidőben cukkini, brokkoli és édesburgonya Gerber, karfiol a sorban. Megpróbáltuk a rendszeres burgonya, étkezési, de ez fizyu ráncok, hogy úgy döntöttem, hogy várjon egy kicsit :) A többi repedés mint fele éhen az éhség, kiabál, amikor véget ér, még akkor is, ha már nem mászik. )
Minden más a GW. Még sajnálom, hogy részegen vele járul hozzá - olyan már hozzászokott ahhoz a kis fickóhoz, aki a mellekben kísért, egy ilyen egész kis, meleg és kedves ember!

És mi eszünk cukkini 12-00 (csak a Beach Nat, ő megpróbálta felkészíteni magát és a tej-fajta nem eszik: ((), a burgonya íze nem jött, de a sárgarépa Nitsche igazság már kiköpi zöldségek két nap, nem tudom. mit várhat egy kicsit. a 19-00 eszünk almát, vagy akár aszalt szilva püré. és az összes többi anyatej. Kashi tervet 6 mes.vvesti.

Bébiétel 8, 5 hónap. Segítségnyújtás. Ma mérlegeltem a gyermeket (nem gyakran csinálom, beteg vagyok és fáradt vagyok :)), és megdöbbentem a 9500-at 71, 5 cm magasságban. Egy hétig Fedya 700 g-ot adott hozzá! Nem túl sok a közel 9 hónapig?

Mindenképpen enni + tojássárgát a zöldségekben, és néha 2-szer zabkát, mielőtt aludni, majd a mell. De mi vagyunk 7 hónaposak. És 71-72 növekedéssel - 8500 wt.

Egy hét múlva lemértünk: 9 100 kg, a magasság 71 cm, a gyermek pedig 8.5. Ezeket a mutatókat normálisnak tekintem. 500 grammot gyűjtöttünk havonta.
Az üzemmód a következő:
8.00 - zabkása
12.00 - zöldség + hús
16.00 - túró (amikor valami savanyú tej)
19.00 - zabkása
Az egész nap folyamán gyümölcsös botok adhatók a fő étkezésekhez.
20.30-tól és reggeli anyatejéig, azóta. elkezd elaludni a mellkason, majd egész éjjel lóg rajta)))
Nem gondolom a kövér emberemet. Nem úgy néz ki. Nagyon sok és folyamatosan mozog. A karjai járnak, nem tudnak feltérképezni, de a nagymama nem adja fel próbálni tanítani őt))))

Egy 8 hónapos kisbabát eszik. Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. 8 hónap alatt. ettünk 6 -00 keveréket 180-210gr 10-00 zabkása 200g + 0, 5 tojássárgája (hetente 2-szer) 14-00 ovosch.pyure 120g + 50g hús vagy hal (ha lehetséges, t.k.myaso és a hal nem szeretem .

Köszönet mindenkinek, aki válaszolt!
Úgy gondolom, az információ segít!

A húsból általában könnyekben (még a kanálból is).
Naponta 5-öt eszünk: 3-szor kb. 220-240 ml-es anyatej, 1 alkalommal 170gr + 100 gr alma. 1 alkalommal zöldség (édesburgonya) 170gr + túró 70gr (és talán még, tudom, hogy sokan nem tudnak, de a gyermek azt akarja) néha felesznek a tojásfélék felét. Ugyanakkor 7 hónap és 20 nap alatt 8,5 kg és 69 cm magasságot mérünk.

Tegnap kérdeztem a gyermekorvosról a húsról - elmondta, hogy ha nem eszik valamit, akkor azt jelenti, hogy a GIT nem áll készen erre a termékre, meg kell próbálnia, de ne ragaszkodjon hozzá. Kihirdette a kefir (gyermekek) kísérletezés közben, és a húst a nedelku alatt egy másikba ragadta meg

Menü 5-6 hónap Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. A gyermek egészséges életmódhoz való gondozása és neveltetése: táplálkozás, betegség, fejlődés.

Azt bevezetett hat hónapban - első gyümölcsök (Ezennel, az első 2-szer polfrukta, majd az egész, alma, őszibarack, banán, sárgabarack (ezek természetesen nem egy, hanem több, akkor finom), körte), a hét zabkása (csésze, a rizs és a kukorica, majd mindent - a hat hónapos, minden lehetséges), egy pár napig savanyú tej (joghurt, lágy sajt nem tudja, hogyan kell leírni ezeket a termékeket, ismét az első 2 nap fél ón, majd? az egészet). Elkezdtem helyettesíteni az etetést este, könnyebb számomra.

Vanechke ma már majdnem 7, de egy hónappal ezelőtt olyan volt, mint most:
7: 30-8: 00 Kávé tejszínhabbal (Nutramigen) gyümölcsökkel (burgonyapürével vagy banánnal) 200-220 g.
12:00 -12: 30 Puree zöldségek húsával 190 g és gyümölcsök (burgonyapürével) 60 g.
16:00 Kashka tej nélkül 60 g (vagy túró 1-2 kanál) gyümölcsökkel 120-130 gramm
19: 30-20: 00 Palack (Nutramigen keverék) 230-260 g vagy gabona tej nélkül 140 g hússal 60 g, majd még mindig inni gramm 100 gramm.
1:00 Nutramigen palack keveréke (200-230 g)

Menü 5 - 6 hónapos gyermek. Táplálkozás, kiegészítő élelmiszerek bevezetése. Gyermek születésről évre. A gyermek egészséges életmódhoz való gondozása és neveltetése: táplálkozás, betegség, fejlődés.

Ha nem tudnék aludni éjszaka (3-szor :-) vacsorázni készültem. ő maga is észrevette, hogy a gabona után nem sokáig akarunk enni, de reggel vagy ebédre tölti. És ahol eltűntél. Hosszú ideig azt látod, hogy ez nem látható?

Ma már 5 hónaposak vagyunk, de a nap folyamán 3-3,5 óra alatt esznek és éjjel alszunk

De a hemangioma a baba életének első hónapjaiban nagymértékben növekedni fog, kissé lassulva a növekedést 5 - 6 évre. Gyermekek tápláléka 3-5 hónap.

Vera, annyit tanácsoltál, de azt hiszem, nem leszek felesleges: a szem sarkát masszírozni kell az orrhíd közelében. nem maga a szem, persze, de közel. És csak a hibátlanul tisztított ujj vagy egy furacillinnel bevont pamut törlő. 2 hónapig kötőhártya-gyulladást szenvedtünk el, felajánlottuk a könnycsepp tisztítását, és a protargolot, a cinket és a levomycetin cseppeket csepegtettük. De a hatás a masszázsból származott. Nyomja meg, csavarja az óramutató járásával megegyező irányba - annál gyakrabban, annál jobb, a legfontosabb dolog nem piszkot hozni! Ezt jó oculista ajánlotta nekünk, köszönet illeti - kerüljük a csatorna fúvókájával való kipirulás kellemetlen módját.




Kapcsolódó cikkek