6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Az előző témában megosztottam gondolataimat a zentangle alapjainak megteremtéséről, arról, hogyan kell csontvázakat rajzolni a zenart mintákhoz.

Ebben a hatodik leckében folytatom a geometriai absztrakt csontvázak témáját, és megvizsgálom a zenart tárgyakkal való rajzolását is.







Az intuitív, meditatív rajz egy "tudattalan" folyamaton alapul. Ezért a meditatív rajz megkülönböztető jellemzője kevés konkrét tárgy. Növényi formák - levél, virág, jelen lehet, de sematikus változatban. Valójában nem szükséges a környező világ tárgyainak reprodukciójára összpontosítani, az egész értelem elveszett, a másik pedig tele van.

Ezért akarok még egyszer megállni a geometriai "csontvázakon". Cserép zentangle a vonal és a kis méretű, persze, egyszerűbb, de mi a teendő a nagy rajzok, a képek zendudling? A zenart technikája nemcsak különböző mintázatok rajzolásában áll, hanem azok elhelyezésében, megszervezésében, könnyedségében és a legegyszerűbb pillanatokban sem ragad. És aztán néhányan látják a zenart tollas ágyúját, csodálják és azt mondják: "Nem, nem tudom ..." Te is tudsz, ha akarod! A legfontosabb dolog az, hogy tudd, hol kezdjem =)

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Úgy döntöttem ebben a kurzusban, hogy gyűjtsem zenart órákat a kezdőknek ingyen, hogy megértsük az alapvető dolgokat. És ha úgy érzed, hogy ez a stílus a tiéd, akkor érdemes továbbfejleszkedni, felkészülni a jó eszközökre, és mélyebb ismereteket szerezni a tanfolyamokon és a stúdiókban.

Szóval, menjünk. A klasszikus verziójú Zentangle csempe forgatható tetszés szerint. Az alaknak nincs alja és felül, a minták különböző irányokba irányíthatók és nem tartoznak a gravitációs törvények hatálya alá. Ugyanez igaz más absztrakt Zen rajzokra is. Ez a kép a falon lóghat, és időnként forgatható, mindig érdekes és harmonikus lesz.

Az osztályteremben tett észrevételeim szerint azonban sokan nem tudják elszakadni a földtől és megpróbálják megteremteni a rajzot. Igen, és ez velem történik. Van egy kiváló gyakorlat a "súlytalanság" kifejlődéséhez. Ezenkívül a kezdők csapódnak a kompozícióval (az elemek elrendezése az ábrán). Ez egy olyan helyzet, amikor egy személy elkezd rajzolni elemeket, és összezavarodik, vagy minden számot egy kimondatlan "halomba" helyez. Ez a gyakorlat segít megoldani ezeket a kérdéseket.

1. gyakorlat: geometriai alakú csontváz

A geometriai alakokat kézzel kell rajzolnunk, és a kialakult szektorokat különböző mintákkal tölti ki. Annak érdekében, hogy ne legyen "alja és teteje" a képen, képzeld el, hogy a számokat papírra helyezi. Vagyis a "föld" maga a papír.

  1. Van egy rajz a fél A4-es lapon. Egy hullámos vonalat húztam le, körülbelül két centiméterrel a lap szélétől. Minél kisebb egy korlátozott terület nagysága, annál kevesebb számadat szükséges, különben az ágazatok kicsi lesz.
  2. Ahhoz, hogy könnyen szétoszthassa a lemezen lévő darabokat, ki kell taszítania valamit. Összetételem középpontjában a háromszög mentén található három alapelem elhelyezése. Az 1. ábrán láthatja az alap háromszöget, amelyet mentálisan rajzoltam, neked pedig piros pontozott vonallal mutatom be.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot






A pontozott nem rajzolódik, csak egy útmutató a kompozícióhoz, de három pontot lehet rajzolni - a háromszög csúcsát. A bal sarok területén egy kört helyeztem el, és a másik két sarok területén egy négyszöget és háromszöget helyeztem el. Más formákat is rajzolhat. Használja ezt az elvet zeneszerző dalokhoz, különösen virágos "csokrokhoz".

  1. Tehát három számjegyem volt, amelyek piros lökettel voltak jelölve.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Aztán hozzátettem még három kört. Amint látja, háromszögben is megtalálhatók. Hozzáadok néhány nagy számot a határról a sarkokba, és más irányba "terjesztem" őket. Ez egy bizonyos összetételű csontvázat eredményez. Mivel a mintázatok eredményeképpen fog megjelenni, miközben nem ismeretes, mivel a forma mintázat kitöltése teljesen meditatív rajz.

4. Egy figurával indítsa el a rajzot, és intuitívan mozogjon. A rekeszek feltöltése különböző mintákkal, optikailag szétválasztja a képet szegmensekké. Ennek eredményeképpen fogsz lógni és talán előtérbe kerülni, nem az elején felvett számokat, hanem azokat, amelyeket a korábbiak egymásra helyezésével alakítottak ki.

Az én verzióimban a szomszédos szektorokban szereplő minták ugyanabban az elemben vannak az alapban vagy egy alapban, de különböző fejlődést, és egyfajta áttérési érzést váltanak ki egy térben.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Így, miután teljes mértékben megterveztük a kereteket, akkor merülhetünk el a furcsa minták tudattalan áramlásában. Idővel könnyebb ilyen kereteket felépíteni, és nem ragaszkodnak ehhez.

Most pedig folytassuk a "keret" téma második részét.

Sablonok a zenart rajzolásához tárgyakkal.

A zenart stílusának rajza nem feltétlenül, és nem csak meditatív rajz. Ez egy olyan művészeti stílus is, amely nem korlátozza bennünket semmilyen különleges szabályra.

Házak, fák, tollak, élőlények, háztartási cikkek stb. kiváló alapot nyújtanak a minták kitöltéséhez.

Festett tetováló pecsétek, tollak stb. nagyon népszerűek, ezért nézzük meg, hogyan kell ezeket a sablonokat rajzolni.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Az objektum nagyon formája jelentheti a nehézséget az ilyen keret kialakításában. Ha olyan képességgel rendelkezel, hogy a környező világ tárgyait rajzolja, ez nagyszerű. Ha nem, akkor felhívhatja a vázlatot a gyermekek színező oldalain. A kisgyermekek számára kissé részletes színezéseket készítenek, és gyakran nagyszerűek a Zen művészet számára.

A testmozgásnál úgy döntöttem, hogy bonyolultabb formában, mint egy toll, levél vagy hal.

2. gyakorlat Pillangó a zenart technikájában.

Rajzolj egy pillangó vázlatot.

Néha nehéz szimmetrikus pillangószárnyakat rajzolni, lehet-e szimmetrikusan rajzolni? Oké, rajzolj egy szimmetrikus pillangót. Ha nem sikerül, akkor a választás egyszerű: nem szimmetrikus élőlényeket rajzolunk, vagy szimmetrikusan rajzolunk, vagy a befejezett vázlatot a Színező oldalakon vagy más helyről töltjük le.

Válassza ki az Önnek megfelelő opciót, és menjen.

Megmutatom Önnek a lehetőséget, hogy rajzoljon egy nem szimmetrikus pillangó mintáját.

Kezdhetjük a borjával, de a szárnyal kezdődöm, mert a szárny kissé lefedi a testet, és az előtérben van.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Rajzold a szárnyak határát, majd a testet.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

A külső határok rajzolása után rajzolja meg a belső határokat - a csomópontok a minták kitöltéséhez.

Ebben a változatban festettem egy pillangót a szokásos színes vékony markerekkel.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Íme egy példa a pillangó rajzolására a Zentangle stílusban, amelyet egy bélésen és színes ceruzákkal rajzolunk meg, a hatásokat, amelyeket a következő leckékben tárgyalunk.

6 Rajzoljon formákat, sablonokat zenart, linedot

Csak néhány lehetőséget adtam neked, hogy létrehozzuk a karmok alapját. Természetesen sokan vannak. Gyere, csináld!

Küldje el munkáját a klub ZENART Club albumaihoz. amelyben én is tartozom.