13 módja annak, hogy együtt dolgozzanak az idő elnyomóival

Elena Klishina üzleti menedzser, menedzsment szakember,
a kommunikáció, az üzleti és személyes hatékonyság javítása.
Gyakorló, sok éves tapasztalattal a legnagyobb orosz
és nyugati vállalatoknak a menedzsment, az értékesítés és a képzés terén.

Napjaink legnagyobb gondja a figyelem elterjedése. Az információs lavina összeomlik szegény fejünkön, és olyan készséget igényel, hogy ne fojtson el ezen információáramlást. És azok a technológiák, amelyek arra szolgálnak, hogy életünket fokozatosan fokozatosan átvegyék a figyelem felett, és gyakorlatilag megalapozzák az összes uralmat.

Képzeljünk el egy tipikus irodai alkalmazott munkanapját. Hogy van ez a nap?

A statisztikák szerint az átlagos menedzsert 8 percenként figyelmen kívül hagyják. Tegyük fel, hogy minden zavarás a legjobb 3 perc. És ez már 3 óra 8 órás munkanapon. És ne felejtsük el, hogy körülbelül 10-20 percre van szükségünk ahhoz, hogy felépülhessünk ahhoz, hogy elérjük az előző termelékenységi szintet, ami még a megszakítás előtt volt. Aztán szörnyű alakokat kapunk. És mikor dolgozik? Itt származik feldolgozásunk, elégedetlenségünk és stresszünk.

A processzor túlterhelt, nincs időnk feldolgozni az összes információt, a félreértések, az irritáció és a stressz fokozatosan növekszik. Végül szeretné megnyomni a "resert" -t. És indítsd újra.

Mit tegyek? Hogyan kezeled magad a bejövő szálakkal, zavarodással dolgozol, hogy ne legyen "a lámpa rabszolgája"?

Erre a kérdésre körülbelül 13 évvel ezelőtt tettem fel a dolgot, amikor a legnagyobb orosz bankban dolgoztunk. És amikor az átlagos késleltetés munkám lett több, mint 4-5 órát egy nap, és egy furcsa személy megszerezte a zöldes árnyalat :), aztán úgy döntött, az első alkalommal: „Lehetetlen, hogy élni.”

Ezért az időgazdálkodás alakulása idején divatos volt. Több edzés befejezése után és sok könyvet olvasva alaposan megfogadtam az életemet, és sikerült csökkenteni a késések számát és jelentősen növelni a termelékenységet. Aztán fokozatosan egyre több elragadta trendek és energiagazdálkodási célok fokozatosan fejleszteni a saját rendszer evők, amely segít semlegesíteni lengéscsillapítók időt rám, és az ügyfeleim. Én messze nem egy robot, és él egy kényelmes ritmust, én szeretem az új modulokat és aktívan használni őket, de néha tölteni „tisztítás” megkeményít intézkedéseket kell permetezni.

És itt szeretnék megosztani néhány alapvető módot az évek során felhalmozódott zavarásokkal való együttműködésre, és segíteni nekem és az ügyfeleknek, hogy produktívebbek legyenek. Talán az ajánlások némelyike ​​keménynek tűnhet, de ugyanakkor meg vagyok győződve arról, hogy információs korunkban egyébként. Vagy kegyetlen vagy az idő elárasztottad, vagy veled vannak.

Nem minden fog működni veled, de remélem, hogy alkalmazhatsz néhány eszközt és hacket a termelékenység, az idő és energia kezelése terén. Itt összegyűjtöttem a guruk eredményeit és ajánlásait a termelékenységről. És ha hozzáadja a saját útjait, akkor boldog leszek.

Szóval, hogy ne fulladjon bele az információba:

  1. Vegyünk egy alacsony információs étrendet. Amikor először hallottam Timothy Ferris ezt a kifejezést, és sokat segített nekem.
  2. Telepítse a szűrőket. Minden információt, amelyet lenyelni szeretnék, a stop kérdés alapján vizsgálja meg: "Hogyan fognak hasznosak ez az információ a közeljövőben?" És ha a válasz negatív, akkor a szükség idején elhalasztom. Például további képzést olvashatok a következő képzés témájáról, közvetlenül a képzés előtt, hogy releváns legyen.
  3. Korlátozza a hírek mennyiségét az életben. Nem fogsz hiányozni semmit, biztosíthatom. Minden a legfontosabb, amit biztosan mondani fog. Olvastam az internetes hírsorban szereplő híreket, és ha valami különösen érdekes számomra, akkor naponta 2 percig megyek és töltsem.
  4. Távolítsa el a TV-t, vagy korlátozza az időt. Az egész televíziós ipar börtönbe kerül, hogy megtartsa a TV képernyőjén. Így felismerik céljukat, és nem. Csak pazarolja az életét. Más kérdés, ha a TV segít a pihenésben, de ehhez elegendő napi fél óra óra.

Kissé számjegyek. A statisztikák szerint az átlagember a napi 3-6 órát tölti a tévében, évente 45-90 nap. 3 hónap élet! Képzeld el, hogyan változott volna az életed, ha időt fordítottál a minőségének javítására! Bár valamilyen okból biztos vagyok benne, hogy olvasóink között nincs elég rajongó a TV előtt ülni :).

Tehát korlátozza az idő a társadalmi. hálózatokat. Vagy használhatja őket funkcionálisan. A hírcsatorna úgy van beállítva, hogy csak érdekes témákról szóló híreket olvassak, és érdekes számomra az emberek.

Meg vagyok lepve, amikor látom a végtelen bejegyzéseket és fotókat a facebook a történetét a napi tevékenységek barátok és kollégák, és felmerül a kérdés, és mikor van ideje, hogy élni és egy ideig látni, ha minden élet történik prizmán keresztül instagramma és a Facebook és mennyi értékes időt töltött el fényképezni és postázni, ahelyett, hogy lélegezni és érezni az életet.

Ez különösen fontos, ha minőségi döntést kell hoznia, ötleteket kell készítenie. Itt minden gondot el kell hagynia, és fel kell szabadítani a fejét a sztereotípiákkal, új ötletekkel és friss megoldásokkal. És ehhez egyszerűen csak írd le a kaotikus gondolatokat papíron, ürítsd ki értékes edényedet és lépj tovább az új ötletekre!

"Az életben nincs semmi, amit egy óra múlva nem lehet elhalasztani. Vagy egy pár órát. Mindenkinek megvan a maga sajátossága, de a bejövő hívásokhoz mindig kéznél kell lennie. Olyan, mintha a "Stab me" jelével sétálnál hátul. Ha elfogadja az összes bejövő hívást, akkor azt jelenti, hogy folyamatosan megszakítod a fontosnak tartott problémát, amelyet Ön tudott a kérdés vagy az ismeretlen fontosságú személy javára. Időpontodat irányítod az ismeretlennek. És ez kimerít, de nem fog tudni lépést tartani a fő dologgal.

Fokozatosan ügyfeleidet, barátaidat és hozzátartozókat ismered meg, hogy tiszteletben tartsák az időt és kezdjék tiszteletben tartani magukat.

  1. Letilthatja a push-up értesítéseket. hálózatokat és e-mailes figyelmeztetéseket, és ellenőrizze azokat, ha valóban azt szeretné, és nem akkor, amikor azt szeretnék tőled.
  2. És ami a legfontosabb, tanulj udvariasan mondani "nem" a felesleges esetekre és az emberekre. Valószínűleg észrevette, hogy mennyi időt és energiát vesz igénybe a beszélgetések és osztályok elpusztítása érdekében. És nem találjuk meg a megfelelő szavakat, hogy udvariasan utasítsuk el az embert, vagy világossá tegyük, hogy elfoglalt vagyunk. A jó hír az, hogy az a képesség, hogy azt mondja, hogy "nem" egy készség, és lehet és kell tanulni. A kommunikáció oktatásában - ez a résztvevők leggyakoribb kérése. Hogyan csináljam ezt, külön cikket írok.

Legyen mérsékelten merev, ne folytassa az információkat és a figyelmet. Az információs korban élünk, ezért az információval és a technológiával kell szolgálnunk magunknak a jóért, és nem lesz rabszolgáink. A mai helyzetben világosan látjuk, milyen könnyű kezelni minket információáramlásokon keresztül. Ne légy rabszolgaként, semmisítse meg életét. Szűrje, blokkolja, tagadja. Ez az életed, a hangulatod, a területed.

Kapcsolódó cikkek