Monica Seles életrajz és sport karrier

A nagy sport egy látványos és izgalmas tevékenység, amely emberek millióit vonzza világszerte. Különösen, ha a teniszről van szó. Ha életrajzot és sportpályát veszel, kevés ember büszkélkedhet a telítettséggel és a drámával. De Monica Seles egy másik esete, élete tele van hullámokkal.

Gyermekkor és első teniszórák

A gyermekek karrierje

A Monica első gyermekversenye kilencéves korában megtörtént - a Jugoszlávia 12 év alatti gyermekek bajnoka, Seles lett bajnok. A következő nagy győzelmet a győztes Európa-bajnokságon nyerte meg a következő évben. 1984-ben Monica Seles teniszező nyerte el a jugoszláv év sportolóját. 1985-ben Seles elment az Orange Bowl versenyre Floridában. Ott sikeres előadások vonzotta a híres Nick Bolletere edző figyelmét. Monica szüleit felkérték, hogy költözzenek Floridába, hogy egy kis teniszezõ fejlõdését biztosítsák. Azonnal költözni a családból Selesh nem sikerült pénzügyi problémák miatt, de később, 1986-ban, a lépés még mindig megtörtént.

Nagyszerű sport

14 éves korában Monica első győzelme egy profi versenyen történt. És a jövő évtől Monika Selesh teniszezőt a szakemberek rangsorában megerősítik. Az első győzött teniszbajnok a döntőben Chris Evert egy 1989-ben Houstonban megrendezett versenyen. De Chris Evert ugyanabban az évben bosszút állt az Egyesült Államok nyílt teniszbajnokságán. A tenisz világában pletykák terjedtek el egy új sztár megjelenése és egy lehetséges riválisa a legyőzhetetlen Steffi Graf számára. Ezen túlmenően a franciaországi Les Internationaux de France de Roland Garros versenyen is részt vett. Itt a sportoló eljutott az elődöntőbe, és először találkozott Steffi Graf-rel. A kiemelkedő sportoló nem hagyta magát legyőzni. Monicát pedig legyőzték. A szezon eredménye a világbajnokság hatodik helyezettje volt

A karrier folytatása

Miután visszatért Seles sportjába, a világsárga teniszegyesület úgy döntött, hogy a gróf és a Monica közötti világ első ütőjének címét osztja meg. Az Egyesület figyelembe vette azt a tényt, hogy Monica a tragédia előtt vezette a besorolást, és a pozíciók további csökkenése nem az ő hibájából származott.

A visszatérés után az első verseny volt a kanadai Rogers Cup, amelyet Amanda Kottser nyert Dél-Afrikában. A rajongók és a szakértők azt jósolták, hogy Monica felmászott az előző szintre, de a sors másként döntött. Az amerikai verseny Az Egyesült Államok nyílt teniszbajnoksága véget ért Monica Seles vereségével a Steffi Graf-től. A Grand Slam verseny utolsó győzelmét Anke Huber nyerte el.