Miért nem gólt szerez a dzyuba a amkar - zenith futball - rfpl - rfpl mérkőzésen?

A mérkőzés 22. percében, a 19. fordulóban a bajnoki Oroszország „Amkar” - „Zenith” (1: 0) Bíró Eugene Turbin nem tartalmazza a cél a hazai csapat. Jól volt?

A 22. perc. Hirtelen Artema JUBI. Fotó "SE"

Nézzük részletesen ezt a pontot. Első, második asszisztens Rinat Deus meghatározni a pozícióját „les” Pétervárott csatár Artem Dzyuba (nem rossz egy olyan ellenfél ellen, amely les!), És a turbina kijelölt szabadrúgást jelentős távolságra a kapuit Perm. Amkar kapus Dmitry Khomich letette a labdát egy másik helyre (közelebb a saját büntetőterületéhez), és tette a játékba.

A 22. perc. Eugene TURBIN bíró nem számolta az "Amkar" céljának elfogását. Fotó "SE"

A labda elfogta Dziubát, és elküldte a kapuba. Egy pillanat múlva Turbin füttyentett, leállította a mérkőzést, és intett, hogy megmutassa, hogy a labdát helytelenül helyezte a játékba, és szabadrúgást kell megismételni.

Formálisan a játékvezetőnek igaza van: a szabályok szerint egy szabadrúgást ténylegesen egy másik helyről kell végrehajtani - közelebb a központi körhöz. Ebben az esetben azonban Khomich akcióit figyelmen kívül lehet hagyni - "Amkar" nem kapott semmilyen előnyt.

A kapus azonban Dzyuba-játékos fejével a szabadrúgást követően a hálóba juttatta a labdát. És a kapu elfogása ebben a helyzetben minden esetben, lehetetlen volt megjavítani. (Alexander BOBROV)