6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

Robert Cornelius, 1839

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

Az 1920-as Edward-korú nő

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

A túlélés első és második napja között a mélység egy 60 évnél idősebb szakadék. De egy 1900-as kép, amelyet az Edward-korszak egyik nője készített Kodak Brownie kameráján, sokkal jobb minőségű. Valami oknál fogva nem meglepő, hogy az a gondolat, hogy a világ tükrében elsőként fényképezzen magának, egy nő eszébe jutott.

Joe Byron, 1910

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

Az egyik leghíresebb New York-i fotográfus, Joe Byron, aki 1906-ban Byronot alapította, számos öngyilkosság székhelyévé tette a Monroe stúdió tetőjét az Ötödik sugárúton. A legidősebb, a korunkban életben maradó kép az 1910-es önarcképe.

Anastasia nagyhercegnő, 1913

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

Az első orosz SELFI a II. Miklós lánya - Nagy Duchess Anastasia pillanatképének tekinthető, amelyet 12 éves korában tettek neki. A fényképet egy levélben küldte el egy barátjával, aláírással: "Én készítettem egy fotót magamról, és a tükörbe néztem. Nem volt könnyű, mert a keze remegett. És még egyszer egy nő, akinek a fényképezőgép egy tükör előtt van.

Thomas Baker, 1917

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

Az 1910-es években a fotózás még mindig nem az olcsó, de a hétköznapi emberek néha örömet jelentettek. Így a mai időben egy 20 éves ausztrál pilóta, Thomas Baker lövése volt, aki a tükörben fényképezett. Ez a kép volt neki és az utolsó - egy évvel később a gépet lelőtték a német Karl Boll.

Joe Byron és munkatársai, 1920

6 Régebbi önéletrajzok a történelemben

A New York-i ugyanazon a tetőn készült Joe Byron másik képe történelmileg jelentős - az 1920-as év a legrégebbi túlélő kollektív selfie lett. Ezúttal a keretben nem csak Byron, hanem a cég munkatársai is.

Kapcsolódó cikkek