3. fejezet A Morjo Paradox

A sikeres emberekkel való munkában és annak megértésében, hogy mi a legfontosabb számukra, öt fő változót találtam (ezek jelentőségét tekintve):







Ha a korábbi könyvek elsősorban a jó kapcsolatok kiépítésével foglalkoznak, akkor ez egy igazán sikeres élet két másik összetevőjére összpontosul: a boldogság és az élet értelme.

Minél erősebb vagyunk élni egy boldog és tartalmas (ritka az olyan ember, aki azt állítja, hogy meg van elégedve az üres, haszontalan élet), annál gyakrabban szembesülnek a paradoxon, hogy tart minket minden alkalommal. Felhívtam a mojo paradoxonát, és azt akarom, hogy soha ne felejtsd el:

Természetes küldetésünkben nincs helye a boldogságnak.

Természetes küldetésünkben nincs helye a jelentésnek.

Természetes vágyunkban rejlik a tehetetlenség.

Más szóval, a legtermészetesebb napi folyamatunk, vagyis a leggyakoribb, hogy folytassuk azt, amit mindig csinálunk.

Ha a csatorna véget ér egy show, és akkor kezdődik, hogy a következő ugyanazon a csatornán (bár a kapcsoló másik csatornát csak meg kell nyomni egy gombot a távirányítón, és nem költenek többet, mint egy energia kalória), ez azt jelenti, hogy már ismert az erő tehetetlenség. Nagyon gyakran a tehetetlenség olyan erős, hogy nem tudjuk megnyomni a gombot és kikapcsolni a TV-t! Folytatjuk azt, amit tettünk, még akkor is, ha már nem akarjuk ezt megtenni.

Rossz hangulatot hordozunk otthonról. Rossz hangulatot hordozunk otthonról a munkára. Nem akarom azt mondani, hogy a tehetetlenség - ez száz százalékos előrejelzője a jövőbeli (mert természetesen kapcsoló egyik tevékenységből a másikba), de az intézkedés a tehetetlenség kellően megbízható rövid ideig.

Miután megismerkedtél a mojo paradoxonával, most már tudod, milyen bénító hatással van életünk minden vonatkozására. Az élelmiszerek és televíziók számára nem túlságosan szellemi időpazarlás mellett ez vonatkozik azokra a dolgokra is, amelyek fontosak egy személy számára, például az élet boldogsága és értelmessége. Most elkezdesz gondolkodni a helyzet megváltoztatásáról.

Hogyan szakítsuk meg a tehetetlenség ciklusát? Ehhez nem szükséges hősies erőfeszítés, csak az embernek kell fegyelmezni.

Mielőtt ehhez a témához fordulnék, hadd mondjak neked egy történetet. Körülbelül 20 évvel ezelőtt egy leckét készítettem a vezetői képességek fejlesztéséért a 100 legnagyobb Fortune magazin vállalat számára. Az egyik vezető aztán nagyon fontos kérdést kért fel: "Volt-e olyan változtatás legalább egy személyen, aki részt vett a szemináriumon?"

Igazán válaszoltam: "Nem tudom." Bár több ezer vállalatnál tartottam ilyen órákat évek óta, soha nem teszteltem, hogy az emberek valóban használják-e az általam szerzett tudást, és hatékonyabb vezetőkké válnak. Ezután elhatároztam, hogy meglátogatom a korábbi ügyfeleket, és olyan információkat gyűjtök fel, amelyek megválaszolnák a kérdést: "Megváltoztak?" Első felmérésünk 86 000 embert érintett. Azóta az adatbázisunk 250 000 válaszra nőtt. És ma már biztosan tudom, hogy a fenntartható pozitív változások megjelenése miatt csak néhány korábbi diáknak nem volt szüksége további kontrollra. Ha egy személy előre nem tudja, hogy a nap végén ellenőrizni fogja, mit ígért megtenni és tett, akkor tehetetlenség áldozata lesz, mert az emberek azt csinálják, amit mindig is tettek. Nem változtatják meg magatartásukat, ezért nem javíthatják hatékonyságukat. Másrészt, ha valaki előre tudja, hogy edzője, munkatársa vagy főnöke fogja figyelni őt, vagy valaki egyszerűen figyelmet fordít rá, felügyel vagy megfigyel, a változások minden bizonnyal előfordulnak [7]. A legfontosabb dolog a nyomon követés az egyik lehetséges formában.

De van-e pozitív változás egy személyben, ha nincs külső kontroll, például egy menedzser, egy felelős edző? Lehetünk-e vezérigazgatóvá válni? Talán kérdezd meg magadtól a kérdéseket és válaszoljon magára.

Ezt javaslom ebben a könyvben a mojo paradoxon megoldásaként. Először kísérletet fogunk végrehajtani.

Azt akarom, hogy mindent megvizsgáljon a 10 pontos skálán, mit fog csinálni a nap folyamán (10 pont - a legmagasabb pontszám), és csak két egyszerű kérdésre válaszol:







1) a tevékenység előnyei és jelentősége hosszú távon lesz-e;

2) rövid távon elégedett vagy elégedett vagyok-e ezzel a tevékenységgel?

Csak írd le az összes üzletedet egy nap alatt, amit Ön végez munkahelyén és otthonában, és értékelje az ilyen eseteket, válaszolva e két kérdésre.

Ugyanakkor hiányoznak a "helyes" válaszok, ugyanúgy, mint a becslések elfogadható paraméterei. Ezen kívül senki sem válaszolhat ezekre a kérdésekre. A boldogság és értelmesség a személyes érzéseid. Próbálj pontosabban meghatározni a definíciókban, ne vitatkozzunk túl sokáig - két másodperc elég ahhoz, hogy értékelést alkossunk. A nap végén egy kártya lesz a boldogság és a cselekvés értelmességének érzéseiről.

Ha ezt rendszeresen végzi, akkor az értékelések mellett sokkal többet fog találni.

Meggyőződésem, hogy ha él a tudatban, hogy minden tevékenységet fogják értékelni ezt a két egyszerű kérdésre, meg fogja találni a boldogságot és az élet értelmét, a teljesítmény az egyes intézkedések, valamint általában az összes életedben talál értelmet és boldog pillanatok .

Csak az a felismerés, hogy bármilyen tevékenységet értékelsz, megváltoztatja az ilyen tevékenységekhez való hozzáállásodat. Tevékenységét jobban és gondosan kezelheti. Ugyanolyan állapotban lesz, mintha a kollégáid vagy a felügyelők értékelnék mindazt, amit csinálsz. Okkal feltételezhető, hogy jobban fog működni, ha értékeli a munkáját. Ez az emberi természet. Kollégáinknak engedelmeskedtünk, amikor iskolai gyerekek voltak: zajosak voltak, amint a tanár elhagyta az osztálytermet, és viszonylag tüzesedett, amikor visszatért. Nagyobb figyelmet fordítunk viselkedésünkre, munkájukra és megjelenésükre, amikor tudjuk, hogy értékeljük. Vizsgálatunk csak abban különbözik, hogy olyan személyként jár el, aki kérdéseket tesz fel és értékeli munkáját.

Meggyőződésem, hogy ez az összefoglaló szertartás hatékony, mert működött, és amikor másokat és saját életemben edződtem. A tevékenységek értékelésének ténye ugyanis azt a tényt hozza, hogy ezt a tevékenységet a tehetetlenség borítójáról szabadítja fel.

Képzelje el, hogy érdekes kérdést fontolgat magának, például pihenést Dél-Franciaországban. Ehhez kapcsolja be a számítógépet, és írjon be néhány szót egy olyan keresőmotorba, mint a Google vagy a Bing. Ezután kezdd el szűrni a keresési eredményeket. Egy órával később továbbra is a képernyő előtt ülsz, és nem találsz különösebb hasznos információt a dél-franciaországi többiekről, de továbbra is az egérrel kattintasz. Elfelejtheti eredeti kérését, és céltalanul böngészhet más témákban. És te, mint sok más felnőtt, hogy Wi-Fi-hozzáféréssel, akkor órákon át céltalanul szörfözés a háló, a kiadások egy furcsa hobbi a drága időt. De ha tudjuk, hogy egy óra múlva lesz, hogy értékeljék az eredményeket, hogy a kereséshez aszerint, hogy mennyire rövid távú kielégülést és hosszú távú előnyök kapott, azt hiszem, először úgy gondolja, hogy szükséges-e az internet eléréséhez, és több lesz, fegyelmezetten dolgozni a hálózat, a gondolkodás rövid és hosszú távú előnyöket.

Ez az önvizsgálat ereje, mert nemcsak azt mondja meg, hogy mit tettek a tettei, hanem arra is kényszerít, hogy előre megfontolja az eredményeket.

Olyan egyszerűnek tűnik, hogy azt gondolhatja, hogy nem használják fel. De meglepődni fog, mennyire hatékony az önbecsülés segítségével az élet boldogsága és értelme. Hadd adjak néhány példát.

Miközben ezt a könyvet írom, a világgazdaság helyzete egyre bizonytalanabbá válik. Nem hagyom figyelmeztetni a nagy szervezeteknél dolgozó barátaimat: most nem az ideje, hogy kitartsátok az "én" -t. Két barátom esküszöm, hogy csak egy kérdés, hogy megpróbálnak válaszolni maguknak, mielőtt valamit megtennének, teljesen megváltoztatta az életüket, és előmozdította az előléptetést. Ők csak levegőt venni, mielőtt mondasz valamit, és kérdezd meg magadtól: „Vajon mit akarok csinálni, én érdekek és érdekeit, akiket szeretek?” Ha a válasz nem, akkor több időre van szüksége gondolkodni , egyáltalán érdemes-e megtenni. Képzeld el, hogy részt kell venni egy egyórás kötelező ülésen. Eleinte úgy gondolja, hogy ez időpocsékolás. De aztán megpróbálta elképzelni, mi fog történni ebben az órában, és kérdezd meg magadtól két kérdést: „Kapok hosszú távú előnyök és van-e értelme fogja érni ezt a tevékenységet? Mennyi elégedettséget vagy boldogságot kapok rövid távon? "Ne feledd: ez az életed. Ha az ülés kellemetlen és pusztít, akkor a csalódottság és az üresség. Ezért mindent meg kell tenni a helyzet kijavítására, és ne váljon a körülmények áldozatává. Két lehetősége van. "A" lehetőség - Ön jelen van a találkozón, és tapasztalja a leginkább kellemetlen érzéseket (talán még mások segítésére is, ha ugyanazt a dolgot tapasztalja). "B" lehetőség - a találkozó hasznosabbá és élvezetesebbé tétele. Ezt úgy lehet elérni, figyeli kollégái kérve a közönség egy kérdés, amit mindig is akartam kérdezni, vagy ajánlatot egy kreatív ötlet, hogy az alapot a jövőbeli siker. Valójában sok alternatíva van, de soha nem jutott eszébe, ne kérdezd meg magadtól a két kérdést.

Ön megváltoztatja a hozzáállásodat, ami történik. Megváltoztatod a gondolkodásmódot. Ön többé nem hagyja a tehetetlenséget, vagyis ne folytassa azt, amit szoktál. A hozzáállásod átgondolkodtatóbbá és élénkebbé válik. Ne feledje el, amikor elkezdi tanulmányozni a példákat ebben a könyvben. Így sikerül leküzdeni a létezés veszélyes tehetetlenségét és elgondolkodását. Így tudod megoldani a mojo paradoxont. Így tudod irányítani a jövődet és pozitív változásokat elérni. Ebből kezdődik a mojo.

(Töltse le a weboldaláról a mojothebook.com-ot a "mojometer" -ről. Ez a szórakoztató, könnyen használható és ingyenes program lehetővé teszi, hogy minden nap során megtapasztalja boldogságát és értelmességét az egész életút során. csak másodpercek alatt megtanulod megérteni, mi számít neked, és mi nem.)

Ossza meg ezt az oldalt