10 lecke a pénzért a scrooge makdak-tól

Íme néhány tipp, amelyet Scrooge McDuck adott a rajzfilmben:

1. Keressen egy lehetőséget arra, hogy pénzt készítsen mindent

"Az öreg istállóban egy millió dolláros üzletet látok" - mondta Scrooge. Ügyes és gyors volt, nem hiányozta a lehetőséget, hogy szinte bármilyen üzletet kereshessen. Egyszer 10 centet vett el az unokaöccseitől pénzügyi tanácsadásért.







2. Vásároljon olyan dolgokat, amelyek sokáig tartanak

- A fenébe! Most nem varrnak jó öltözéket, 30-40 év - és elpusztulnak "- amikor a drake felháborodott. A vagyon ellenére kedvelte a minőségi dolgokat, amelyeket évtizedek alatt felhasználhat.

3. Ne mentse, de fektessen

"A pénzt nem lehet elhalasztani, be kell fektetni őket" - tájékoztatta az unokaöccseit. A Scrooge tulajdonában volt a légitársaság, a bank, az olajtársaság, az élelmiszergyártás és más eszközök.

4. Keresse meg szerencsés szimbólumát

Gyermekként Scrooge elsõ pénzt keresett a piszkos csizmák tisztítására. Ehhez 10 centet kapott. Az egész érme, amelyet egész életében tart, azt hiszi, hogy jó szerencsét és gazdagságot hoz. Ugyanakkor úgy véli: "A pénz többet fog segíteni, ha nincs szerencséje, mint a szerencse, amikor nincs pénz."

5. A fejét, ne a kezed

Ez a Scrooge McDuck fő mottója. Nem szükséges bizonyítani. Meg kell dolgoznia a fejed.







6. Kapzsi

Lehetséges, hogy ez rossz tanács, de működik. „Drágám, persze szerettem volna vásárolni egy gyémánt gyűrű, de az ékszer volt zárva, így vettem neked egy joghurt” - Scrooge mondta, amikor azt akarta, hogy legyen szíves imádott.

Ha követed a tanácsokat, ne feledje, hogy a pénzt takarít, de csökken a mások szemében: „Miért nagybátyja egy arany bevonat, azt akarjuk, hogy a nagybátyám egy aranyszívű,” - mondta egyszer unokaöccsei Dilli, Willie és Billy.

7. Légy izgalmas

Az üzlet olyan, mint a szerencsejáték, amelyben mindenki versenyez. „Megeszem a kalapját, amint lesz több pénz, mint én!” - mondta Donald Flinthartu Glomgoldu - tisztességtelen rajzfilm hős, aki bérelt Brothers Gavs azokra épített baj.

Az is kiderült, Scrooge szenvedély felett, amelyre lehet mind keresni, és veszít. „Nem tudok aludni, nem tud enni, nem hiszem, a részvény ára csökkent 95 százalékkal!” - kiáltott fel egyszer Drake.

8. Vásároljon aranyat

Mindenki emlékszik arra, hogy Scrooge kedvenc foglalkozása aranyérmével fürdött, ami betöltötte a bankfedélt. Az arany így szólt: "Egy kis aranyért nagyon sok pénzt kapsz ... Haha! És a dákó játékhoz nagyon alkalmas.

9. Ne ugorjon az örömökre

Egyszerű: "Természetesen pénzt kell megtakarítani, de honnan származik a csoki?"

10. Keressen ingyen

A Scrooge aktívan használta a többi kacsa szabad képességét. Íme, amit mondott:

"Én vagyok a leggazdagabb kacsa a földön, mert nem töltenek pénzt."

"Nincs jobb ünnep az életben, mint a töltés három adagja." különösen ha szabad!

És mi is megtalálta az első rajzfilm, ahol megjelent Scrooge McDuck. 1967-ben jelent meg (50 évvel ezelőtt). Ez jó támogatás a gyerekeknek és a felnőtteknek, ami egyszerűen a pénzről szól.