0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

Általában a kubai fotók hasonlóak egymáshoz - klasszikus régi autók, fényes épületek ... De Juan Alvado megmutatja nekünk egy másik Kubát. A "kubai muzulmánok" fotósorozata elmondja nekünk azokat az életét, akik úgy döntöttek, hogy az iszlámot elfoglalják abszolút katolikus országban.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

"Amikor megtudtam, hogy ott van az iszlám és a muszlim közösség, nagyon meglepődtem. Soha nem hallottam erről korábban "- mondja Alvado. "Megsérte a kubai társadalom sztereotípiáit."

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

A kubaiak 85% -a katolikus. A kubaiak mindössze 0,1% -a muzulmán. A PEW Center szerint ez csak néhány ezer ember, akiknek túlnyomó többsége már felnőttkorban is az iszlámra vált át.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

Yarima, Ali lánya az egyik első kubai gyermek, akik muszlimok voltak.

"Valaki, akit fényképeztem, keresztény volt, valaki egyáltalán nem hitt Istenben. De szinte már nem vannak azok, akik muzulmán születéskor, "- mondja a fotós.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

A muzulmán belép egy olyan helyi mecsetbe, amely minden kubai épülethez hasonlóan épült, pálmafákkal borított kő dobozban.

Az okok, amelyek miatt a kubaiak elfogadják az iszlámot, különbözőek. Néhányan "tisztább vallásnak" tekintik, mások személyes célokra vesznek. Például, kétségbeesett, hogy feladja az alkoholfüggőséget ...

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

A mecset belső dekorációja.

A kubai lakosság 0,1% -ának nehézségei egészen természetesek. Otthon - az imádság helyének keresése.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

A mecset imámnak még a ruhák tisztítására nincs kamra. Egy kormányszervezetben dolgozik, és egy kétgyermekes szobában él.

Általában a közösség egy tagja otthont ad a pénteki imaért. A kis méret és a korlátozott körülmények miatt ez a kis közösség nagyon összetartó volt, írja Alvado.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

71 éves Muhammad Ali a jógaórákon Havannában. Muhammad azt mondja, hogy a jóga lehetővé teszi számára, hogy még ebben a korban is nagy fizikai formában maradjon.

"Amikor Havannában voltam, többet tudtam az iszlámról, mint Törökországban" - mondja a fényképész.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

Ahmed Aguero a híres sétányon végzett napi képzés során.

0, 1% A muzulmánok legkisebb közössége a világon él

Ossza meg barátaival:

Kapcsolódó cikkek