A brazilokkal való meccs után a paraguayi kapus, Jose Luis Chilavert a roberto carlos-t robbantotta fel -

A világbajnokság kvalifikációs versenyén az elmúlt kilenc hónapban a négyes világbajnok botladozta az elsőt

Egy nappal ez a játék egy igazi verbális háború tört ki a riválisok között. Brazília edzője, Luis Felipe Scolari felszólította a csapatot, hogy gyakrabban verje meg a célt, ami védi a "kövér, ügyetlen Chilavertet". A híres kapus, a paraguayi csapatkapitány válasza nem sokáig tartott. Nagyon dühös lett és megígérte, hogy megverte a brazilokat.

A játék egy gyors célt követett. Már a negyedik percben a hazai csapat védője, Belletti átszállt az oldalról, és messzire állt, Marceline fejjel lecsapta a célt. Ennek ellenére a paraguayiak nem vesztették el magukat, és megragadták a kezdeményezést. A vendégek támadásai számtalannak és nagyon veszélyesek voltak. Néha a védőknek még a brazil csapat támadójának is segítségére kellett jutniuk. Így az egyik epizódban Rivaldo, aki a saját büntetőjében van, kezét a labda alá helyezte. A Paraguayiak minden meggyõzõdése ellenére a dél-amerikai labdarúgó-szövetség által felajánlott Helmut Krug német bíró nem büntetést írt ki.

A 69. percben a középpályás brazil Denilson egy védett átadást hajtott végre, és a labdát Rivaldo-ra akasztotta, aki a fejét megduplázta. Paraguayok voltak benne, hogy a támadó, a "Barcelona" volt a helyén, de a német játékvezető újra elfoglalta a házigazdák oldalát. A meccs véget ért - 2: 0 a brazil válogatott mellett.

Amikor a végleges sípszó hangzott, és a csapatok elhagyták a stadiont, a brazil Roberto Carlos Chilavertre futott, megveregette a kapust a hátán és megpróbált viccelni. De a paraguayiak kapitánya annyira ideges volt, hogy csak a "Real" védőjét tette az arcába. Roberto Carlos sürgősen egy 133 törülközőt kellett keresnie;

A paraguayiak elleni győzelem lehetővé tette a brazilok szabad légzését. Természetesen! A négy világbajnok fő versenytársai - az uruguayi és kolumbiai csapatok szenzációs vereségeket szenvedtek a venezuelai és peruziak ellen.

Álláspontja parancsok után 14 játék: Argentína - 35 pont, Paraguay - 26, Ecuador - 25, Brazília - 24, Uruguay - 21, Kolumbia - 19, Peru - 15, Bolívia - 14, Chile - 11, Venezuela - 7.

Az első négy csapat Dél-Amerikából közvetlenül a világbajnokságra érkezik, az ötödik csapat pedig az ausztrál csapattal játszik.