12. fejezet "Al, te jó vagy! "

Jim minden érve és kérelme hiábavaló volt. Hiába könyörögte Al-t, hogy adja fel a döntését.

- Ha csak kiderítik, hogy kapcsolatba lépett Harryvel és a bandaival - mondta Jim végül az utolsó érvet -, ez elég ahhoz, hogy kilenc államban lógjanak a hegyekről! Hidd el, tudom, miről beszélek!

- Nos - válaszolta Allan -, akkor ügyelnünk kell arra, hogy a kilenc állam egyikében sem kapok el. Tehát valójában?

- De mi van a mennyben, követni engem? Miért van szüksége erre, Al?

Hosszú szünet következett. Azok, akik beszéltek a lassú Allan - Csiga Al-val, ahogy később hívták őket, el kellett viselniük azt a tényt, hogy ez elég gyakran történik.

- Remélem, hogy így lehetek a barátod, Jim.

- Már barátom vagy, Al, ha csak valódi barátok vannak a világon. Te sokat tettél értem!

- Én csak kiküszöböltem a bajot, amit magad és vtravil. Tehát nem tartozol nekem semmit. Végtelenül hülyén viselkedtem. Szóval úgy gondolja, hogy még csak vagyunk, Jim. És ne számíts, hogy megszabaduljon tőlem.

- De miért olyan ragaszkodik hozzám az ördöghöz, haver?

Ezt egy újabb szünet követte. Al szorgalmasan próbálta kivonni Frances-t a fejéből.

- Amikor láttam, hogy fiatal vagy, Jim, és milyen bátran és méltóságteljesen álltam a veszély miatt, amivel bevittem, nem tudtam megcsodálni. Úgy döntöttem, ha tudom, hogy segítsen neked kijutni ezekből a problémákból. És be kell vallanom, minél tovább nézek rád, Jim, annál erősebb akarunk, hogy közeli barátokká váljunk. Nos, mivel vissza kell menned Harry Christopher-hez, és semmit sem lehet csinálni, ezért veled megyek. Ha természetesen Christopher nem bánja, hogy csatlakoztam a bandához.

- És piszkos játékokat fog játszani ezzel a bűnözővel, csak azért, mert én, Al?

- Ha megengeded, hogy veled maradjak ...

A sötétségtől Allanig Jim éles mormogása jött.

- Furcsa fickó vagy, Al - mondta végül. - De őszintén szólva, szerintem egyedül áll egy tucat tapasztalt ember. - És vigyorogva hozzátette: - Tudom, miről beszélek. A mancsod vas, én ezt tapasztaltam!

Ezekkel a szavakkal Jim elment a szűk, a csapdába vezető szekrényből. Al követte, a pihenő kancát az alkalomhoz vezette. Az üldözés halkan hangzott: az üldözők két részre törtek, és felhajtották a lejtőt, keresve a menekülőket. Most, amikor az első feszültség lecsillapodott, a szikla mentén átkelve az út mentén triviálisnak tűnt. És most már kint voltak a leszállásra, és leültek a pihentetett lovakra. Pogony nem hallott. Jim Jones egyenesen a lejtőn irányította lovát a völgybe.

- De ez az út El Rydel felé! - mondta Allan.

- Természetesen - felelte Jim. - És ott lesznek az utolsó helyen.

Allan összeszorította a fogait, nehogy sóhajtott. Most úgy érezte magát, mint egy kisfiú, aki követi a bátyját, kalandos tapasztalt és tapasztalt. Ki vannak téve ismeretlen veszélyek, és a fiú kénytelen tartani magát a kezében, és úgy tűnik, nyugodt csak azért, mert szégyellem, hogy átadják és lemaradnak. Jim azonban teljesen nyugodtnak és magabiztosan nézett az ellenségei legelejére, ahonnan csak alig tudta elmenni. Halkan füttyentett, a lovat üldözi, és óvatosan fölemelte a fülét, mintha észrevehetné a veszélyét, hogy a lovagja annyira elhanyagolt.

Nemcsak egyenesen El Rydelhez mentek. Amikor a város már nagyon közel volt, Jim gondtalanul átugrott a házak sorát a hotel kellemetlen guggoló épületére. Ott leszállt. Gyorsan megkérdőjelezhető kérdésekre Al Jim azt válaszolta, hogy utoljára nem látta a nővérét, ezért egy második kísérletet kell tennie a körülötte lévő összes veszéllyel és az ellenségei melletti ellenségekkel szemben. Ettől a bizonytalan bátorságtól kezdve Al egy pillanatig elvesztette beszédét. De mielőtt fel tudna gyógyulni, Jim eltűnt az éjszakai sötétségbe.

És hosszú vigyázat kezdődött. Allan két kötél között rejtőzött, a lovakat a kantáron tartva, és a sötétségbe mélyen figyelve figyelte, hogy elkapja a legkevésbé gyanakvó hangot. De az éjszaka csak egy kutya ugatását hallották, és két vagy három másik ugrott rá. Ezeknek a hangoknak a hangja alapján az El-Raidel kutyái a szökevényeket keresték. Ebből a gondolatból Allan megborzongott. De a kutya ugatott le.

Eközben a város körül zavart felkiáltásokat hallottak, az ablakok világítottak, annak ellenére, hogy általában ilyen későbbi időpontban El-Rydel már békésen aludt. A keresésben résztvevõ lovasok visszatérni kezdtek. Allan hallotta az idősek régi város lakóit, akik megvitatták a legfrissebb híreket, hallotta és a vadászok zörgését csalódották az éjszakai raid eredményei.

A ház ajtaja, ahonnan Al elrejtőzött, kinyílt, és kirepült egy lámpás nő. Csak ebben az időben egy lovas lépett be az udvarba, aki kétségtelenül e nő felesége volt. A kettő egyenesen a fészerhez vezetett, mellette Allan két lóval rejtőzködött. Al csendben felnyögött az új szégyentől.

Nem tudta elvenni a lovakat egy másik helyre anélkül, hogy zajt keltene. De ha sikerül is, Jim elveszíti a lehetőséget, hogy biztonságosan elhagyja a várost. És ha Al itt marad, nagy esély van arra, hogy legalább egy ló eljön a horkolásra, vagy a zarzhatra, vagy más módon vonzza a figyelmet magára. Tehát most Allan állt, mindkét kezével átölelte a lovak fejét, s valami lágy és ragaszkodó fülébe súgott. A lovak megpöccintették füleiket, és Ala-ra nézettek, de halkan viselkedtek. A félelem egy állatérzet, amely minden élő lény számára ismerős. A félelem az egyik olyan egyszerű érzelem, amelyet a hülye teremtmények tökéletesen érzik és értenek. És a lovak úgy érezték, hogy a mesterük nagyon félt. Óvatosan szipogtak, és ragyogó szemeikkel és érzékeny orrlyukukkal ismeretlen veszélyt kerestek, ami Allan izgatott suttogásával figyelmeztette őket.

A kastély ajtaja nyitva állt. Az asszony megtartotta a lámpást, és az elpusztult épület falán egy nagy repedésen át Allan észrevette az emelkedő és eső árnyékokat - a szerető férje feltalálta és táplálta a kopott lovát. Allan egyértelműen hallotta a ló nehéz légzését.

- A hegyek felé tartottuk őket - mondta a férfi, válaszul a felesége csendes kérdésére. - Majdnem a tetejére. Tom Gilbert látta, hogy ez a pár beleesett a bozótba. Letette a puskáját a gazemberekbe, és felhívta a srácokat, hogy segítsenek. Valódi ágyúgolyót tettünk és sok patront bocsátottunk ki, de azt hiszem, mindent használhatunk. Úgy tűnik, nem sújtottunk senkit. A fák és a sötétség nagyon megakadályoztak.

- Elég üzlet! Morogta a nő. - Most, a kalandjaid miatt, Harry Christopher banda bennünket a saját ágyainkra vágja el!

- Nem minden elveszett! Mondta az ember. "Mindannyian összegyűlünk és megszervezzük a vadászott vadászatot ezekre a farkasokra!"

- Johnston és Jardine továbbra is válaszolni fog arra, hogy ilyen szánalmasak voltak - folytatta a felesége. - Gondolod, hogy ezeket a gazembereket megvesztegette?

A férje felsóhajtott.

- Ez nem kérdés - mondta. "Mindannyiunkat, Allan Vincentet, körülöttünk, ahogyan magát nevezi." Tudod, egyesek azt hiszik, hogy ez a fickó valóban Lew Ramsey!

- Nem lehet! A felesége rémülten felsóhajtott.

Nem tudom. De sokan úgy gondolják. Mert valószínűleg senki, kivéve Ramseyt, képes kezelni Johnston és Jardine-t - kivéve, ha előzetesen megvesztegetésre kerültek. De miért kellett Vincent-t rávenni Jones-ra, hogy később szabadon engedje? Ennek mögött biztosan van rejtély. Egyik fiú sem tudta kitalálni. És Johnston és Jardine esküsznek, hogy szükség esetén száz éven át folytatják ezt a Vincent-et, amíg el nem érik és letelepednek vele. És úgy tűnik, hogy valóban teljesíteni fogják az ígéretüket. Nem hiszem, hogy megvesztegetették őket. Néhány srác sikerült Jardine jobb kezét látni. Az egész kezét pörkölték, mint a burgonyapüré, duzzadt és elpirult. És a fején is nagy koponya van.

- Láttam ezt Vincentet. Nem tetszett nekem nagyszerűnek!

- De képes nagy dolgokat csinálni, és ezt meg kell számolni. Menjünk haza.

Az ajtó ismét nyögött, zárva. Az asszony az asszony felé ment a ház felé vezető úton. A lámpának fényében, amelyet a férfi most hordott, alakjaik óriási, szörnyű árnyékokat vetettek fel, amelyek elérik az udvar szélén lévő fákat. De eltűntek Allan látóteréből. A ház ajtaja becsukódott mögöttük, a zár kattant. Allan nagyon óvatosan hallgatta ezt a beszélgetést.

Amit hallott, eléggé elgondolkodott. Végtére is, ha Johnston és Jardine határozottan úgy döntöttek, hogy megtalálják Allant, az élete most nem érdemes hamis dollárt fizetni! Ha csak nem siet, hogy elhagyja az ország ezen részét, olyan sebességgel, amellyel a lovája képes a galoppozásra. Al azonban nem volt joga ilyen visszavonulásra. Végül is a fiatal Jim Jones-nak adta a szót, és most vissza kell tartania.

Ebben a pillanatban tükröződéseit a hátán egy csöndes jégeső megszakította:

Al megfordult, készen állva, hogy kopogtassa az ellenséget a lábáról, és meglátta új barátjának mosolygós, szép arcát.

- A veszély nem mindig mozdul el először - mondta vigyorogva Jim.

A fiatalember könnyedén repült az öböl nyeregébe, és a következő pillanatban már a város rendjében sötétben repültek. Jim élettel tele volt és beszélgetett. Elmondta, hogyan jutott el a szálloda falához legközelebb álló helyre, ahol utoljára fogták. Jim könnyedén megérintette a nővére ablakát. Francis kinézett, és a keret megnyitása segített a fickónak belépni. Szívesen átölelték a megvilágított terem sötétségében, és a legfrissebb eseményekről beszélgettek.

- Nagyon jó hírt mondott nekem - mondta Jim nevetve nevetve, hogy folytassa a mondást. - Például, hogy egyes urak hogyan tudják elszállítani a coyote-t és egyúttal szilárdan aludni. És mégis, hogyan lehet elkapni a nyulakat a hipnózissal, és hogyan kell kezelni a vadon élő vadon élő vadakkal, és hogyan lehet pénzt keresni az ajtó alatti résen egy lány számára, aki valószínűleg nem lesz képes visszafizetni az adósságot. Azt mondtam, hogy nagyon nemes volt tőlem, hogy ilyen módon adjon pénzt. Nos, most Frankie-nek elegendő pénzt adtam, elég hosszú lesz.

Allan hallgatott csendben. Az arca szégyen volt, és a szegény ember megáldotta az éj sötétségét, és áthatolhatatlan fátyolból rejtette el a legméltatlanabb megjelenést.

- Én is elmondtam neki valamit - folytatta Jim. A hangja komolyabbnak hangzott. "Amit egy fegyvertelen ember húzhat ki a rabokból a fogolyból, két revolveres őrség ellenére." Beszéltem neki egy emberről, aki félnapos, megbízható barátot talált, és annyira elkötelezett egy barátjának, hogy készen áll arra, hogy vele bűncselekménnyel járjon. És mit gondolsz, miután mindez után?

- A legcsekélyebb ötletem nincs - mondta Allan halkan.

- A fenébe, kiáltotta! El tudod képzelni ezt?

- Azt hiszem, nagyon ellentmondó ember - mondta Allan.

- Nem a megfelelő szó! Csak egy puzzle a vasárnapi újságból! Végül is, aztán azt mondja: "Ez egy csodálatos ember, Jim!" Válaszoltam, hogy tényleg nem bánja. "Al a legjobb ember a világon! Mondja a húgom. "Egyszerű, mint egy lány, és bátrabb, mint bármelyik ember!" - "Nos," mondom, "ha annyira szereted őt, én csak menni fogom és hozom ide." - „Jim! Azt mondja. - Hogy mondod ezt? - Mi ez? - mondom. "Nos," mondja, "nem szabad elengedni az úrnak a hölgy hálószobájába!" - "Tehát itt vagyok!" - mondom. "És aztán," mondja, "egyáltalán nem akarom őt látni." - "Mi nem mondtad csak? - mondom. - Ma fura vagy, Frankie. És nem szólt semmit, leült az ablakon, és valami hirtelen annyira szomorú és ugyanolyan boldog volt ... Mint a késő anyánk is, amikor az apám feküdt az ágyban, és megölelte. Megállt és azt mondta nekem: "Biztoskodtál róla." És válaszoltam neki: "Úgy tűnik, hogy ez a fickó jobban vigyázhat magára, mint bárki más." "Jim," mondja, "ne aggódj a képtelenségért!" Olyan, mint egy kisbaba! Még a szalonnát se süsse meg, anélkül, hogy kiöntötte volna! - Akkor felugrott, és megfogta a vállát. "Jim, Jim", mondja, és ő maga kiált, "ígérjétek, hogy nem hagyja el!" - "Igen, vele leszek, ha természetesen engedni fog" - mondom. - Mi a baj veled? Talán azt hiszed, hogy beleszerettél vele! "És így volt, úgy ítélve meg, ahogy hordozott. De ő elhúzta és azt mondta: "Nem udvarias beszélni a húgoddal, Jim, és te ezt tudod!" "A fenébe, Frankie, mit mondtam?" "Nem idegen számomra" - mondja Frankie. . - És egyébként, nem érdekel, ha egyszer látom őt, vagy nem.

Nos, ez túl sok volt! Ez azután, hogy keresztre feszítették azt a tényt, hogy te vagy a legjobb srác a világon, és mindezt! Csak megölt engem a helyszínen! És mit gondolsz, Al?

Allan ismét felsóhajtott. Míg Jim újra felidézte ezt a beszélgetést, Allan szédült, és alig tudott lélegezni az izgalomtól. A beszélgetés vége azonban úgy tűnt, hogy jeges zuhanyzattal fedte le. A szegény srác nem tudta elhinni, amit hallott.

- Attól tartok, soha nem fogom megérteni, Jim - mondta.

- Felejtsd el - mosolygott a fiatal Jones. "Mindig ilyen volt." Nem lehet a falhoz rögzíteni. Frankie-nek szüksége volt ember születésére. Úgy viselkedik, mint egy férfi, ő olyan, mint egy férfi. És átkozott leszek, ha nem olyan egyszerű és becsületes, mint egy férfi!

- Ó, igen! Said Allan. - Életem alatt esküszöm, hogy ő olyan, mint mondta.

- Valójában, mielőtt elmentem, néhány papírra írtam néhány szót, és azt mondta nekem, hogy adom neked. Itt van, kérem.

Jim levette a borítékot a zsebéből, és átadta egy barátjának. Allan remegő kézzel vette a borítékot, és óvatosan kinyitotta, mintha félne volna, hogy az ott tárolt értékes ékszerek el fognak bukni. Vett egy papírdarabot a borítékból, meggyújtotta, és elolvasta. Ott csak írták:

"Kedves régi Al, te jó vagy! Frankie.

A zavaros pillantással a zaklatott fiatalember háromszor újra olvasta ezt a titokzatos dokumentumot. Aztán végül óvatosan hajtogatta a lapot, tegye egy borítékba, és tegye a zsebébe.

- Tudod, Jim - mondta elgondolkodva egy idő után. - Vannak olyan dolgok, amelyeket nem lehet megérteni. Egyetért velem?

Kapcsolódó cikkek