9 marketingesek, akik segítenek megérteni a marketinget egyetlen rendszerré

9 marketingesek, akik segítenek megérteni a marketinget egyetlen rendszerré
Most az interneten sok információt a különböző eszközökről, forgácsokról és marketing technikákról. Emiatt a szokásos vállalkozói kása fejében - sok kérdés: hol kezdjem, mit tegyek először, és mi a végén, mi a helyes nekem és mi nem. És a legfontosabb kérdés az, hogyan lehet egyértelmű rendszert kialakítani az ügyfelek vonzásához és megtartásához. Ezekkel a kihívásokkal szembesültem.

Nem voltam türelme és képes olvasni és megtanulni Kotler könyve a marketing alapjairól. Végül úgy döntöttem, hogy olyan marketing szakembereket találok, akik megoszthatják tapasztalataikat és elmagyaráznák azt, hogy milyen elveket értek el. Szerettem volna, hogy mindez nem volt az eszközök, zsetonok és trükkök számozásának formája, hanem egy érthető rendszer formájában.

A könyvek, cikkek, tréningek nagy részében fokozatosan összeállították a marketingszakemberek listáját, amelyek segítenek megérteni a marketing elveit, és alkalmazzák őket a gyakorlatban a sikeres ügyfélprojektekhez. A közelmúltban egyre többen kérdezték, hogy javaslom olvasni a marketingről, mint rendszerről.

Úgy döntöttem, hogy ezt a cikket egy sor olyan orosz nyelvű marketing szakemberrel írom meg, akiket rendszeresen publikálnak, és amelyeket személyesen olvastam, tanultam tőlük és inspiráltak.

1. Alexander Repyev

Mi az előny?
Tanultam és elkezdtem alkalmazni két fontos elvet:

2. Daniil Gridin

Mi az előny?
A legnagyobb eredmény az, hogy a déli szövetségi körzet legnagyobb bevásárló- és szórakoztató központjainak marketingigazgatói együttműködési kérelmeket kaptak. Számos nagy projektet valósítottak meg az egyikvel. És mindez - hideg hívások és visszadobások nélkül.

Kinek ajánlom
Ha nem eladni, hogy az egyének és a szervezetek, míg van egy bonyolult és drága termék (szoftver, tanácsadás, ipari berendezések), azt ajánlom, hogy megismerjék Daniel megközelítés (bővebben itt). Kezdje el a hírlevél előfizetését. Ráadásul Daniel nagyon érdekes szótagot és metaforákat tartalmaz, ami csak a "kávéssorozat".

3. Peter Ponomaryov

Hogy tudtam róla
Az első online áruház megjelenésének hajnalán elhatároztam, hogy megpróbálom magam ezen a területen. Ebben a pillanatban megtudtam Petr Ponomarevről és Eshopsales.ru projektjáról.

Mi az előny?
A modell szerint, amelyet Peter megosztott, a feleségem és én internetes áruház elindítását és gyermekjátékok előzetes megrendelését kaptuk. Ugyanakkor nem volt weboldal vagy áru. De ezt az ötletet nem továbbfejlesztették.

Továbbra is érdekelt az elektronikus kereskedelem témája. Peter anyagaiból olyan ötleteket és megközelítéseket vetettem ki, amelyek segítettek nekem más projektekben és irányokban. Peternek köszönhetően megtanultam, hogyan töltsek egy hónapot a családommal Kréttal, miközben egy nagyméretű marketingprojektet vezetek, és egy 5 fős ügynökséget irányítok a Skype-on keresztül.

Kinek ajánlom
Ha van egy online boltja, vagy létrehozni akarod, akkor ajánlom az anyagok olvasását és a kasztok meghallgatását Péter részvételével. Ha meg szeretné tudni a vállalkozás létrehozásának és irányításának módjait, azt javaslom Peter Ponomarevnek és a GreenSales projektjének is. (részletekért kattintson ide)

4. Alex Sukhov

5. Szergej Slavinsky

Hogy tudtam róla
Amikor először a blog Szergej, rögtön felhívta a figyelmet arra a tényre, hogy nem elmesélni a nyilvánvaló, és osztja nézeteit különböző aspektusait marketing, ami úgy gondolja, és nem nyújt kész válaszokat. A fő irányok - márkaépítés, termékfejlesztés, marketingstratégia.

Mi az előny?
Becsületesen elismerem, hogy Sergei anyagai nem értek el azonnal. Egyrészt megértettem, hogy mit írt, de a gyakorlatban nem láttam, hogyan alkalmazható. Az elmúlt évben a munka egyre gyakrabban találkoznak az ügyfél projektek arra, hogy „az ügyfeleket - ez csak egy része a marketing”, és hogy a fontos marketing stratégia az üzleti egészét, majd a taktikai eszközöket. És most, Szergej anyagainak olvasása után új ötletek, kérdések és megközelítések jelennek meg.

6. Oleg Makarov

Hogy tudtam róla
Oleg Makarovról az "A kereskedelem útja" című könyvből tanultam. Aztán hozzátette, hogy barátja a Facebookon, és így lett az olvasója.

7. Igor Kachalov

Igorban vonzódott hozzá, ahogyan ő strukturálta és érthető (szinte az ujjain). Számos példát és statisztikai információt ad.

Mi az előny?
Igor megtudta, hogyan válhat egy vállalkozás a válságban, nem csak a felszínen maradni, hanem felnőni. Az egyik stratégia öntudatlanul lehetővé tette számomra, hogy növeljem szolgáltatásaim értékesítését.

8. Andrei Zinkevich

Hogy tudtam róla
Amikor először tudtam Andreit és projektjét, azt gondoltam, hogy ez egy másik üzleti tanácsadó, aki átgondolja a nyugati könyveket és cikkeket. De amikor elolvasta cikkét az "Élő érdekes" webhelyen, amelyben példáján megmutatta, hogyan működik a tartalommarketing, megváltoztattam a véleményemet.

Mi az előny?
Annak érdekében, hogy leírja azokat az eredményeket, amelyeket Andrei nem tudott megismerni évével és anyagaival kapcsolatban, külön bejegyzést kell készítenie erre. Megpróbálom ezt röviden megtenni.

Az önkiszolgáló program és a zárt közösség keretében az AdWize:

A kitöltött tételek mindegyikére részletes utasításokat adunk Andrew számára, hogy mit kell és hogyan kell helyesen eljárni, és a végrehajtás során folyamatosan visszajelzést adunk, és tanácsokkal segítünk.

Kinek ajánlom
Kivétel nélkül minden vállalkozó számára, különösen, ha meg szeretné tudni, hogy a marketing hogyan működik, javaslom az Andrey anyagait és oktatási termékeit (további részletekért itt és különösen itt). Mindent nagyon világosan magyaráz, és minden részletet részletesen ismertet. És ami a legfontosabb - folyamatosan visszajelzést ad.

9. Ügynökségi blog teljes

Mi az előny?
Most kezdem el az internetes marketing-projekteket egy marketingstratégia kidolgozásával, és csak ezután követik el az ügyfelek internetről való vonzásának stratégiáját.

Végezetül