30. fejezet a hajóról

Menekülni? Menedéket az erdőben? Nem tudom.

Bobby kezével lefedte a szemét, és védte magát a fényszórók vakító fényétől. A kocsi megállt.

- Hé, Bobby! Te vagy az?

Ez a hang - nem olyan volt, mint Jennilin hangja.

- Bobby? Mit keresel itt?

Még mindig a fényes fényben csillogott, látta, hogy valaki kijön a kocsiból, és futott hozzá.

- Bobby? Mi a baj veled?

- Melanie! Kiáltotta. - Nem ... nem lehet! Hogyan.

- Bobby, mi a bajod van? - A fényszórók elhomályosodtak a sötétségből. - Mit viselsz? Nadrágok - hol vannak a farmered?

Jennilin ... - mondta eltört hangon. - Jennilin. Ő ...

- Ó, jóságom! Melanie megrázta a fejét, és bizalmatlanul nézett rá. - Oké, menj be az autóba. Gyorsan. Elviszem a kórházba.

- Nem Rendben vagyok. Ne menj a kórházba! - morogta Bobby. - Meg kell mennünk a rendőrséghez. Jennilin - veszélyes.

- Rendben van - felelte Melanie. - Várj egy percet. Törölköző van a csomagtartón. Az ülésre teszem. Várjon itt most. Kinyitotta a csomagtartót. - Mit keresel?

- Drágám - mondta Bobby. "Én ... én ..." A szavak a torkában ragadtak. Nem tudott többet szólni.

Néhány másodperc múlva Bobby már az autóban ült, és a törülközővel borított ülésre támaszkodott.

- Hogy találtad meg? - kérdezte. Melanie az utat nézte; a gép megrázta

egy piszkos pályán, az autópályán.

- Egyáltalán nem kerestelek - magyarázta. - Csak segítettem Bree-t és Samanthát. A szüleik valahol elhagyták, és este este ellopták a kabrióikat. Biztosak voltak benne, hogy Jennilin elvitte, és megkértek, hogy keressem. Tudtam, hogy Jennilin szereti egy erdei kunyhóban, szóval ...

- Tehát bevallod, hogy Jennilin létezik - mondta keserűen Bobby,

- Igen, bevallom - mondta Melanie halkan. - Sajnálom, Bobby. Igaz. Bocsáss meg nekem. De megígértem, hogy Bree és Samantha nem mondanak senkinek a harmadik nővérről. Talán most érdemes megtartani ezt a titkot.

Bobby hallgatott, és a sötét mezőket nézte az ablakon kívül.

- Milyen piszkos vagy - csak rémület - mondta mosolyogva Melanie.

Bobby megragadta a lábát.

"Az egész testem viszket." Nem is tudom, mikor fog leállni.

- Egyenesen a rendőrségre megyünk - mondta Melanie, és felé fordult. - Vagy először Bree-t és Samantát kell figyelmeztetni?

Bobby már gondolkodott rajta.

- Bajban vannak - motyogta. - Jennilin nagyon veszélyes. Őrült.

- Akkor talán jobb először figyelmeztetni Bree-t és Samanthát, majd menni a rendőrséghez - foglalta össze Melanie.

- Igen. Rendben van. Meg fogjuk csinálni.

Egy zavaró kiáltás megmenekült Melanie és Bobby mellett, miközben látták, hogy egy fehér kabrió a Wade házzal szemben fekszik.

- Az autó - a helyén van. Gondolod, hogy Jennilin már ott van? - kérdezte Melanie a hangjában. - Gyorsabb, Bobby. Elkéshetünk!

A házhoz rohantak. A függönyök a szalonban készültek. Sötét volt a házban. Bobby sarkának áttörték a fűszálat. Felhúzta a bugyit. Összetörtek és összekeveredtek a mézzel.

"Bobby, én félek!" - suttogta Melanie. Kopogás nélkül kinyitotta az ajtót, és belépett a házba.

A nappali ajtajában Bobby meghallotta a hangokat, az ajtó alatt egy fénysugár érkezett. Bobby rohant a szobába.

- Jenny itt van! Kiabált Bree-nak és Samanthának. "Óvatosan ... Jennilin ..."

Samantha és Bree meglepetten ugrottak.

- Bobby, mi a baj? - kiáltotta Samantha, és csodálkozva nézett rá. - Miért meztelenül vagy?

Bobby fojtott nevetést hallott. Meglepett, körülnézett a szobán. Samantha és Bree nem voltak egyedül. A kanapén Ronnie és Kimmy látta. Még néhány lány telepedett a padlóra.

Kinyitotta a száját, hogy megfeleljen Samanthának, de nem tudott szót mondani.

- Mi folyik itt? A férfi hangja megtörte a kellemetlen csendet. Mr. Wade belépett a nappaliba. - Bobby, mi történt veled? - kérdezte.

- Ez mind Jennilin! Elrabolt engem! Bobby levegőt vett. - Most itt van! A házában!

Mr. Wade meglepett arccal tette.

- A harmadik lánya. Dzhennilin. Visszajött! Kiáltotta Bobby.

Mr. Wade zavartan nézett rá.

"Ha vicc vagy, mint mondod, vicces, akkor nem értem ezt a humorát, Bobby." Te részeg vagy?

- Ez nem vicc! Kétségbeesett Bobby. - Jennilin hátára, Mr. Wade. Miért tételezel fel, hogy nem létezik? Láttam. Elrabolt engem!

- Sajnálom, Bobby. Nincs időm a viccekre. Mr. Wade türelmetlenül kezdett lenni. - Ki az a Jennilin?

- A harmadik nővér! - Keményen lélegzik, mondta Bobby.

- De csak két lányom van - mondta Mr. Wade határozottan.

Bobby zavart nevetést hallott. Megfordult, és látta az ismerős arcokat.

Mi folyik itt? Megkérdezte magát. Úgy tűnik, hogy mindenki itt gyűlt össze, akivel találkoztam!

- Várj, Mr. Wade - könyörgött Bobby. - Ő hozta el a házadba. Jennilin ez. Kimentette rám a kannibáli hangyákat! Ő ...

- Mi az? Milyen hangyák? Mondta Mr. Wade.

- Ants kannibálok! Breathed Bobby. Mr. Wade összevonta a szemöldökét.

- Bobby, nincs ilyen hangya a természetben.

- De ... de ... - motyogta Bobby az általános nevetés alatt. - Ha nem hisz nekem, akkor megnézheted a kunyhóban az erdőben!

Mr. Wade szeme összeszűkült. A meglepetés helyébe a düh:

- Bobby, nincs egy kunyhó az erdőben. A lányoknak nincsen harmadik nővérük! Teljesen értelmetlen vagy.

Aztán Bobby fejében elgondolkodott. Emlékezett rá, hogyan kell megtörni az ajtót, amikor először meglátogatták a házat. Mi van, ha igaz: ez a kunyhó nem tartozik a Wadeamhoz?

- És hol van ez a kunyhó? - kérdezte gyanakodva Mr. Wade.

- Én ... nem tudom - morogta Bobby zavarban. - Valahol az erdőben. Keskeny úton. Kétségbeesetten fordult Melanie-hez, aki Ronnie és Kimmy mellett ült a kanapén. - Melanie tudja. Az isten szerelmére, mondja meg neki - bökött Bobby.

- Sajnálom, Bobby - mondta Melanie halkan. - Még azt sem tudom, miről beszélsz.

- Mi az? Bobby bámult rá. - Hazudsz! Hazudsz!

- Könnyű, Bobby - csattant fel Mr. Wade. - Ha részeg vagy, hazaviszünk. A lányok felé fordult: "Tudja-e valaki, miről beszél?"

- Nem, apa - mondta gyorsan Bree. Samantha vállat vont.

- Öld meg, nem tudom.

"Mindnyájan hazudnak!" Bobby tiltakozott. - Figyelj. Talán nem Jennilin és nem. De egyikük elvitt a kunyhóba.

- Jól van, ez elég - szakította félbe Mr. Wade. - Sem Samtha, sem Bree sem rendelkezik vezetői engedéllyel.

- Az egyikük vezetett - folytatta makacsul Bobby. - A tetoválással. A tetoválással ... elrabolt engem és ...

- Tetoválás? - Mr. Wade hangja csengett a kis nappaliban, mint egy mennydörgés. - Igen, ha csak próbálnak tetoválást csinálni.

- A vállán áll - folytatta Bobby kétségbeesetten, és a lányokra mutatott. "Az a tetoválás, ami az egész!"

- Mutasd meg a vállamat, lányom - mondta Mr. Wade szigorúan.

- Apu, ez csak ostobaság - mondta Bree. "Bobby teljesen őrült!"

- Ez az egész, és ez az egész hülyeség egy harmadik nővérre és hangya-kannibálra - ismételte Samantha. - Beteg van, apa. Segítségre van szüksége.

- Jobb lesz hazamenni, Bobby, és fürödni - mondta Mr. Wade, és elment a nappaliból, hogy válaszoljon a telefonra.

- Minden, amivel jöttél. - kiáltotta Bobby, amint Mr. Wade eltűnt az ajtó mögött. - Csak te vagy az! Kiderült, hogy mindketten találkozom veled, és rendeztem mindezt! Te és Melanie!

A lányok ártatlan pillantást vetettek rá.

- Az estét otthon töltöttük barátainkkal, Bobby - mondta enyhén Samantha. - Egy percig nem mentünk ki.

Melanie felállt a kanapéról.

- Figyelmeztettem, Bobby - mondta halkan. - Ez a fizetés annak a módját illetően, ahogyan Bree-t és Samantha-t kezeltétek, ahogyan mindannyian foglalkoztak velünk. Bobby a Magnificent! Te csak Bobby vagy - Dirty Pig!

A többiek - a lányok, akiket Bobby dobott az időben - nevetett és tapsolt a kezükbe.

- Wade fiúi voltak az utolsó szalmának - csattant fel Kimmy.

"És akkor úgy döntöttünk, hogy megtanítunk egy leckét" - tette hozzá Ronnie.

"Vicces volt, hogy őrültséget szerezz, kurvát csinálj" - vigyorodott Samantha. - Hidd el, hogy Bree és én teljesen másképp vannak!

- Elmentél egy kicsit lopással - mondta büszkén Bree.

- Igen. Valószínűleg. De ha látnád az arcát ...

- Remélem, élveztétek a pártot - szólalt meg Melanie, és nem tudta elégedetten nevetni.

"Nem voltam annyira boldog az életemben!" - kiáltott fel egy másik lány.

"Jó ruhát, Bobby!" Mondta valaki másnak. Mindenki nevetett.

- Mit keresel ... nem szeretsz engem? - kiáltott fel Bobby csodálkozva.

Ez a kérdés egy megvető nevetés hulláma volt.

Bobby elkezdett kifogásokat tenni, de rájött, hogy haszontalan. Megrémült, megfordult, és elhagyta a szobát - a füle hosszú ideig szarkasztikus lányos nevetés volt.

Néhány nappal később, osztály után Bobby a zenei osztályba ment. De félúton eszébe jutott, hogy a zenekar nem több. Paul egy másik együttesbe költözött. És Arnie végre rájött, hogy teljesen hiányzik a ritmusérzék, és eladta a dobkészletet.

Bobby eljött a kijáratnál - és befagyott a helyére: Bree és Samantha felé indult.

- Várjon - mondta Bree, és átadta neki egy kis borítékot.

Bobby elvette a borítékot, és a hátára írt vonalakat nézte:

"Az ikrek nem titkolják egymást. Mindannyian tudtuk az elejétől. Most.

- Bye! - kiáltotta Bree és Samantha, intett neki, és eltűntek a sarkon.

Bobby felsóhajtott, és elszakította a borítékot. Inside feküdt egy fordító tetoválás. Egy apró kék pillangó.

Kapcsolódó cikkek