28. feladat - tífuszos láz - stardopédia

P. 24 éves beteg, lakatos.

Egy hete nem éreztem magam, amikor csökkent az étvágy, gyengeség, általános rossz közérzet, fejfájás, csökkent hatékonyság volt. Nem mérte a hőmérsékletet, tovább dolgoztam. A rossz közérzet ötödik napján megmértem a 38,1 ° -os hőmérsékletet. A betegség 6. napján orvoshoz mentem, aki diagnosztizálta

1) Typhoid láz, mérsékelt tanfolyam.

2) A mérgezési szindróma fokozatos fejlődése: a hőmérséklet, a gyengeség növekedése. Epidemizmus: ivott a folyóból víz. Célkitűzés vizsgálat: testhőmérséklet 39, retardáció, sápadt bőr, alacsony vérnyomás, a nyelv száraz, prémes fehér bevonat a lenyomatok fogak a széleit, megrövidítése ütőhangszerek hang a jobb csipő régió (Padalka tünet), hiányában a széket 3 napon (bél parézis) .

3) a szepszis, tífusz, miliaris tuberkulózis, Hodgkin-kór, yersiniosis, malária, brucellózis, leptospirosis, rickettsiosis, influenza.

4) Laboratóriumi diagnosztika.

A legérdekesebb a kórokozó azonosítása a vérkultúrában. Vérvetés a rapport közepén vagy a cholic broth. Pozitív eredmény a teljes lázas periódus alatt, de jobb a betegség kezdetén az antimikrobiális terápia kinevezése előtt. A második héten a copro-, urino- és biolokultúrát veheti igénybe. Vetés Ezen szubsztrátok szelektív táptalajon (vismutsulfatny agar tápközeg Ploskireva, agarok Endo és Levine).

Vérvizsgálat: leukopénia baloldali eltolódással, aneozinofíliával, gyorsított ESR jellemző. Szerológiai módszerek: Vidal agglutinációs reakciója specifikus O és H antitestek detektálásával. RNGA Vi-antigénnel. Páros szérumok vizsgálata a dinamikában 7-14 nap elteltével.

5) Diéta: 4a táblázat bt (tífuszos láz). Legfeljebb 7 napos normál hőmérséklet, szigorú ágy pihenés. 7 naptól lehet ülni, 10-es sétával. Etiotropic. választott hatóanyagokkal - fluorokinolonokkal (terjedésének köszönhető rezisztens törzsek kloramfenikol, ampicillin, kloramfenikol): 0,5-0,75 g ciprofloxacin-2P / d étkezés után. Ceftriaxone 1-2 g / nap 1 p / nap. Az antibiotikum-terápiát a testhőmérséklet normalizálása után 10 napig végezzük.

Patogenetikai terápia - méregtelenítő: krisztalloidokat (reopoligljukin, Ringer rr) szorbensek (enterosgel, filtrum, mukofalk - is mukoprotektornym fellépés).

Tüneti jellegű. Komplikációkkal: anti-sokk terápia, hemostatikus terápia, a bél-sebészeti beavatkozással.

Kapcsolódó cikkek