15 A csodálatos tények a franciákról

15 A csodálatos tények a franciákról

Arról álmodtam, hogy megtanultam a franciákat az iskolában. Egy pillanatra egy második nyelvet adtunk hozzá, de ez nem történt meg. Én, mint egy poliglot, csalódott voltam. )) Nos, oké. Az egyetemen az álom valóra vált - pár pár franciát töltöttek egy héten!

Szigorú tanár és a kiejtés és az olvasás folyamatos képzése segített ennek a nyelvnek a elsajátításában. Ez csak a beszédnél volt probléma. A gyakorlat nem volt elég, így értettünk valamit, de azt mondani. ))

A modern helyeknek és az internetnek köszönhetően. a gyakorlat bármikor elvégezhető. De ma nem erre. És a francia érdemes legalább angolul tanulni. Számos fontos tényt gyűjtöttem róla.

  1. A francia nyelv nemcsak Franciaországban, hanem Monacóban, Luxemburgban, Belgiumban és Svájcban, Észak- és Közép-Afrikában, Madagaszkárban, a kanadai Quebec tartományban és sok más országban és még a szigeteken is hivatalos nyelv. Sokan közülük egykori francia gyarmatok.
  2. A kontinensen több mint 50 országban mintegy 250 millióan beszélnek franciául. Ezek közül 80 millió anyanyelvi.
  3. Francia nyelven a "W" betű csak idegen szavakat tartalmaz.
  4. A francia a második legnépszerűbb nyelv a világban való tanuláshoz.
  5. A XVII. Századtól a XX. Század közepéig a francia a diplomácia és a nemzetközi kapcsolatok legfontosabb nyelve volt. A francia nyelvtudás még mindig tekintélyes a diplomaták körében.
  6. Mivel a balett-korszak hivatalosan Franciaországban kezdődött, terminológiájának fontos része francia. Ennek eredményeképpen a tanulók a tanulási folyamatban néhány francia szót tanulnak. )) Egyébként számos politikai kifejezés is francia eredetű.
  7. A normannok és William Hódító győzelmének következtében 1066-ban a franciák továbbra is hivatalos nyelvként maradtak Angliában, amíg 300 évig 1362-ig. Ezért az angol nyelv alapszavakának mintegy 30-50% -a francia eredetű. Például: szörfözés, háború, nézet, törekvés, kihívás, büszkeség.
  8. A francia nyelv, nyelvtan és szókincs tisztaságát a Francia Akadémia (Académie Française) hivatalos szervezete figyelemmel kíséri. Szigorú szabályok vannak az angol nyelv bevezetésére.
  9. A latin származású nyelvek közül a francia a legtávolabbi. Ennek ellenére hasonló a csoport többi nyelvéhez a szókincsben és a nyelvtanban. Például, mint más román nyelveken, a francia nyelvben számos lehetőség van arra, hogy egy személyhez forduljon: "tu" - önnel, "vous" - veled. Ha ismeri a francia nyelvet, biztosíthatom Önöknek, hogy örömmel tanulnak spanyol, olasz, portugál vagy katalán nyelv után. Ellenőrzött önmagában!
  10. Franciaországban az üdvözlés során a férfiak kezet nyújtanak. Informális környezetben a nők csókolják az arcát (néha csak egy érintés az arcán). A csókok száma a régiótól is függ!
  11. A mai francia nyelv, amelyet most ismerünk, végül a 17. században alakult ki Moliere, Descartes és más íróknak köszönhetően.
  12. A francia forradalom idején 1793-ban a francia állampolgárok 75 százaléka nem franciául beszélt anyanyelvként. Mindegyik régiónak saját dialektusa és nyelve volt.
  13. A francia az Egyesült Nemzetek hat hivatalos nyelve.
  14. A "salut" francia szót mind üdvözlő, mind búcsúként lehet használni. Vagyis "hello" és "bye".
  15. Cinematográfia, léggömb, nagyfelbontású televízió, szaxofon, motoros szán, tépőzáras kötőelem francia nyelvű tudósok és technikusok által feltalált.

Ha érdekel a francia, olvassa el a cikket, amely 30 hangszóróra szólítja az első beszélgetést franciául.

Kapcsolódó cikkek