10 A fej hibái, megölve az alárendeltek motivációját

Ön a menedzser, és ha a munkatársai hirtelen elvesztik érdeklődését a munka iránt, akkor hibáztatni kell. Ez nem tetszett, alábecsült, nem vett észre, nem ihletett, nem hallgatott és sértett. Úgy gondoltad, hogy a bátorítás és a kiképzés időveszteség volt. Biztos volt benne, hogy egy vidám találkozó a személyiségekre való áttéréssel ideális módja annak, hogy felébressze az alárendeltek vágyát arra, hogy még több pénzt keresjenek. Ennek eredményeként nincs pénz, nincs pozitív érzelem, nincs új eredmény. Sem Ön, sem a beosztottak.

1. Gyakori vezetői változás

A legfontosabb vezetők felső vezetésének "felügyelete" helyzete sokak számára ismerős. Ennek eredményeképp az alkalmazottaknak már nincs elég ujjunk mindkét kezükben, hogy számba vegyék azokat a főnököket, akiket "túlélnek". Az állandó vezetői változás mellékhatásai az emberek motiválására károsak. Nem bízik az új kinevezetteknél, megszokták a középszerű eredményeket, nem hisznek magukban olyan szakemberekként, akik képesek kiemelkedő eredményre. Mivel a koncepció rendszeres változása és a stabil szakmai szabványok és követelmények hiánya miatt már elfelejtettük az ilyen eredményeket.

2. A vállalatnak nincs egyértelmű célja, ötlete és küldetése

Minden nagy cég története nem kezdődött el erőszakos vágyakozással gazdagodni, hanem érdekes ötlettel, kihívással és egy emberrel való megszállottsággal. "Amit tenned kell, hozzon létre egy remek terméket vagy szolgáltatást a világ megváltoztatásához. Ha ezt teszed, akkor legenda lehetsz, "mondja egykori fő legendás Apple evangélista Gaius Kawasaki. Ez az inerábilis pszichózis valami eredeti és új fontos tényezőt jelent az emberek maximális számának megfertõzéséhez az energiával, és erõt ad nekik, a jelentés értelmét, hasznosságát és munkájának jelentõségét. Boldogság a lehetőséget, hogy a forrásnál álljon, és kihívást jelent magának, hogy jobbá váljon, mint tegnap. Ez nem jelenti azt, hogy újra kell feltenned az iPhone-t. Ez nem fog sikerülni. De az átlagos vállalatnak a prózai tevékenységi körből származó alkalmazottai is izgalmat generálhatnak, érdekes célt hozhatnak elő előttük (támogatva az anyagi ösztönzőket a legfontosabb eredményekkel), és együtt kell elérni. Anélkül, hogy világosan megértené a vállalat pozícióját a koordinátarendszerben és a rendeltetési helyben, a legjobb esetben ismeretlen irányba várakozik, és a személyzet végtelen cybersecurity állapotban van.

3. Jelenlét a kedvenceinek kezelésében

Annak érdekében, hogy a különleges számlán menedzselhetjük kedvesen és kedvezően. De a kedvenceinek jelenléte irritálja és visszaszorítja a többi munkavállalót. És ha kevesebbet dolgoznak és több bónuszt kapnak, akkor arra fog gondolni, hogy a társaságban még a leghűségesebb alkalmazott is marad. Biztosan nem melegedett fel egy haszontalan, de szép parazita szárnya alatt?

Azonban néha a munkavállaló különleges helyzetét nem a szimpátiát, hanem a vezetés túlzott kegyetlensége okozza. Ez azonban nem teszi kevésbé mérgezővé ezt a helyzetet. "Körülbelül három éve az egyik alkalmazottunk különleges helyzetben van" - mondja az Arina takarító cég alkalmazottja. - Az eredményeket tekintve teljesen középszerű menedzser. Azonban az élete mindig történik valami, és mindezen események egy mínusz jelet - a válás, a hirtelen betegség, a halál, hogy valaki a rokonok cserélni sajnos jön a depresszió, majd a kocsi lerobbant, akkor a macska meghalt. Mindenki sajnálja őt, megpróbálja segíteni neki. Az ember nem különösebben bajba kerül. Munkatársai szükség esetén támogatják a helyüket. A menedzsment szimpatizál és folyamatosan találkozik félúton. De, hogy őszinte legyek, az örök beteg cica ebben a helyzetében már mindenkinek bosszantja. Mennyit vagy különleges helyzetben? Még mindig társaság, nem jótékonysági szervezet. "

4. A munkavállalók sikerei észrevétlen maradnak

Nem ritka, hogy az alkalmazottak csak akkor kapják meg az értéküket, miután benyújtottak egy szabadságkérelmet. Mi akadályozza meg a vezetést abban, hogy felismerje és ösztönözze eredményeit a normál módban, és ne csak a válás fenyegetése után? A sikeres projektre való reagálás hiánya, a terv túlzott átadása, az ügyfelek kiváló véleményének válogatása a munkájuk szükségességét érzékeli. Miért hozza őt erre az államra?

5. Túl sok a terhelés

"Két vállalatnál, ahol dolgoztam, volt ilyen helyzet" - mondja Alina PR menedzser. - Azt hiszem, ez egy általános gyakorlat. Mindez attól függ, hogy hány ember hajlandó tolerálni és dolgozni kettőért egy szendvics számára. Ha egy személy nem hisz magában, akkor nagyon hosszú ideig folytathatja. És ha ismeri a saját értékét és jó szakemberét, akkor nem fogja elviselni. Biztos vagyok benne, hogy ki kell fejeznie az elégedetlenségét, és ha nem hallgat, akkor keressen egy új helyet. Mint ismeretes, a szerbséget 1861-ben eltörölték ".

6. Karrierlehetőségek hiánya

Nem minden karrierfejlesztés érdekes és szükséges. Sok embernek álmodik szörnyű álmokban. Növelje őket - további munkateher, felelősség, felelősség és felesleges fejfájás. Különösen, ha nincs különleges vezetői képesség. Mások csalódottak és bosszúsak, ha nincs mozgás függőleges irányban. Ezért - apátia, unalom és a motiváció csökkenése az elbocsátásig.

Informatikai szakember Ilya azt mondja: "Három éve dolgoztam a cégnél, de rájöttem, hogy ez a munka nem fog nekem semmi jóat, elmehetek. Elhagyom a posztot, ahová jöttem. Nem érzem a vállalat fejlődését, sem a saját növekedésemet. Sok a bürokrácia, a bürokrácia és a viharos tevékenység utánzata. Valójában nem engedték meg számunkra, hogy valóban hatékonyan dolgozhassunk, nem voltak olyan hatóságok, amelyek meghozták a szükséges döntéseket, amelyek szükséglete régóta megérett. A legfontosabb dolog - üljön le, ne tapadjon ki a fejed, és hűséges legyen. A beszéd karrier mozgása természetesen nem lehet. Milyen mozgás lehet a mocsárban?

7. Van egy feladat, de nincs hatóság

Sok vezetõ egyik kedvenc szórakoztatója, hogy néhány új feladatot ír le a munkavállalóra, és tartósan kérdezze meg az eredményt, elfelejtve ezzel egyidejûleg a szükséges hatásköröket. A szegény ember megpróbálja, különböző módokon próbál kijutni a helyzetből, meggyőzni a vezetőt, hogy engedje el a kezét, és érezze a nullát. Mi lehet többet demotiválni?

8. Személyi okok

Munkavállalók, mint tudják, betegek, elváltak, szerelmesek, veszekedtek, mozognak és mopognak. Komoly esetekben a vitalitás elvesztése befolyásolhatja a munka minőségét. És ha a menedzser úgy véli, hogy nem köteles beszámítani az alárendelt személyi problémáit, nyilvánvalóan nem veszi fel a helyét. Ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan meg kell tartani a munkavállaló kezét és teljesítenie kell minden vágyát. Fontos azonban egy kis tapintat és figyelem.

Itt például hogyan működött a kórház vezetése, ahol Marina dolgozik: "Tavaly a lakásom súlyosan megsérült a tűz, és egy ideig egyszerűen nem tudtam dolgozni. Szükséges volt az ideiglenes lakhatás kérdésének megoldása vészhelyzeti sorrendben, az ügyvédek, az alapkezelő társasággal való független vizsgálat céljából. Minden ruhát tűz tüzet okozott: egyszerűen nem volt semmi munka. Tranzakcióban voltam. A munkahelyemen két hétig kórházba kerültem, ráadásul a vezetői csapat kezdeményezésére nagymértékben segített a családomnak: pénzt gyűjtöttek. Segítségük és támogatásuk nagyon hasznos volt. Gyorsan kiszálltam a bajból. "

De ez volt a szépségszalon iránya, ahol Zhanna dolgozott. A története alapján nem tud tanulni tőle: "Több mint tíz éve dolgoztam a társaságnál, amikor anyám meghalt. És a vezetők reakciója megdöbbentett: két napig engem hagytak a temetésen a saját költségemre. Arra kérve, hogy a fizetés egy részének részét képezzék - a könyvelési részlegen anyám halála iránti igazolást kértek, amelynek másolatát egy másik városban kellett kérni. Egyáltalán nem emberileg valahogy. Nem számítottam, és csalódott voltam. "

9. A képesítések korszerűsítésének hiánya

Ha vezetői csak a versenytársaktól tanulnak, számukra ez egy további oka a kudarcnak, az apátiának, a gondolkodásnak és még a gondozásnak is. Miért kell bevonni az alkalmazottakat ebben az államban, tekintettel a modern eszközök széles skálájára és elérhetőségére a képzés és a szakmai fejlődés terén? A legendás amerikai értékesítési szakember, az IBM vezető menedzsere, Francis Buck Rogers megjegyzi, hogy a felső vezetésnek 40-50% -ban időt kell költenie a képzésre és ösztönöznie kell az embereket. Már tudja, mit mond.

10. Súlyos légkör a csapatban

A csapat pozitív és jóindulatú légköre hozzájárul a jó munkához - az ablakban lévő kaktuszok még egyértelművé teszik. Az ilyen szervezetekben gyorsabban nőnek és gyakrabban virágoznak. A vállalatok, amelyek légköre tele van sírással, szelektív bántalmazással, állandó boszorkányüldözéssel és nyilvános flogging-szel, magas munkatársak forgalmára van ítélve. És azok, akik alkalmazkodtak a kemény életkörülményekhez, teljesen elveszítik motivációjukat.

"Két évig dolgoztam a zsarnok vezetője alatt" - emlékszik Natalya irodavezetőre. - Habár lehetetlen volt megnevezni a munkát: csak a jó könyv rekordja miatt tartottam a cégnél, megmentettem a tapasztalatot. A főnök kiegyensúlyozatlan volt, rendezett jelenetek, személyre váltott, napi százszor változtatta meg döntéseit. Mindenki ideges volt, féltek, féltek. Abban az időben szenvedtem az életemben, és nem engedem meg másnak, hogy ilyen módon bánjon velem. Soha nem teszem ezt az embereknek.

10 A fej hibái, megölve az alárendeltek motivációját

Kapcsolódó cikkek