Első olimpiai bajnok

James Connolly a modern olimpiai játékok olimpiai bajnoka, a Harvard Egyetem hallgatója

Az idei első olimpiai bajnok

Miután 13 m-es, 71 cm-es eredményt mutatott, megnyerte az atlétikai hármas ugrást. Ennek ellenére nem kapott aranyérmet, mint ezeknek a játékoknak a nyertesei. Ez annak köszönhető, hogy az első Játékokon csak ezüst és bronz díjak voltak. Ez azonban nem az egyetlen olimpiai eredmény az amerikaiaknál.

1906-ban Athénban rendkívüli olimpiai játékokat tartott. Connolly a hosszú ugrással és a hármas ugrással versenyzett, de ezúttal még nem jutott el az első tízbe.

1949-ben a Harvard Egyetem (ahol tanult) odaítélt egy doktori címet irodalmi művei számára.

Jamsu Connolly emlékmű Bostonban

Amerikai diák Robert Garrett lett a bajnok először a discus dobás, majd a lövés fel. Ezenkívül ő volt a második a hosszú ugrásban és harmadikként a nagyugrásban.

Nem minden sportágazat érdeklődött a közönség iránt. A tenisz a közönségnek unalmasnak és érthetetlennek tűnt. Nem vonzotta a figyelmet és a versenyt a lövöldözés során. Vívós harcok zajlottak egy kis szobában, néhány néző előtt, a király vezette. Az általános programban elvesztették a torna versenyeket, amelyekben csak a német és a görög sportolók kis csoportjai vettek részt.

De az egyik legfrissebb típus - a kerékpározás - a közönség versenye örömmel fogadta. Egy szemtanú kimondta a 100 km-es versenyt: "50 km után csak két résztvevő maradt - a francia Flaman és a görög Colletti. Az utolsó hiba a kerékpárral, a Flaman megáll, és időt ad a riválisnak a javításra. A "Fair Game" első megnyilvánulása. A verseny után, amelyben a francia nyert, a lelkes közönség mindkét résztvevőt kezébe vitte. "

Az olimpiai játékok csúcspontja 42 kilométeres maratoni verseny volt. Francia filológus, szakértője ókori történelem Michel Breal a felkészülés időszakában a játékok küldött Pierre de Coubertin levél, amelyben kijelentette: „Ha a szervező bizottság az athéni olimpia hajlott venni a versenyt futó program, frissítő híres katona feat Marathon, én azonnal beleegyezett, hogy adományozni jutalom a győztes számára ebben a maratoni versenyen ". A görögök támogatták ezt az ötletet, és először szerepeltek a programban ilyen hosszú távon. A helyi sajtó országos léptékű eseményt tett ki a maratonjáról.