9. pénteken a 9. hét szerint "a te hitedetek szerint neked leszek"

Metropolitan Filaret (Ascension)
A ROCA első hierarchiája (1903.11.22 - † 1985.11.10.)

Egyszer sem volt szó arról, mennyire fontos az ember spirituális életébe vetett hit. Az Evangéliumban folyamatosan útmutatást találunk arra nézve, hogy az Úr mennyi irgalmát és jóságát csodálta, és így szólt: "A hited megmenti téged." - Hite szerint te leszel. De milyen csodálatos lecke arról, hogy mi a hit. Az egyház ma kínál nekünk, a mai evangéliumi olvasmányban.

Az evangéliumban arról olvashatunk, hogy az Üdvözítõ több ezer embert töltött több kenyérrel. Ismert, hogy ha ez a csoda végezték, ez tette olyan benyomást az emberek, hogy mivel az evangélista János azt mondja, az emberek akartak jönni, megragad a Szabadító, és őt a király felettük. Az emberek annyira csodálkoztak a kenyér szaporodásának csodáján. Az Úr határozottan megkerülte ezt. Valószínűleg látta, hogy ez a vágy bizonyos apostolokban rejlik. Valószínűleg nincs semmi ellenük, hogy a tanítójuk király. Ezért "kényszerítette" - arra kényszerítette tanítványait, hogy belépjenek a hajóba, és vitorlázzanak a Galileai-tó másik partjára. Úsztak. Maradt. Nem ez volt az első alkalom, hogy az apostolok a tó mentén vitorláztak, de vihar csapott le, és a viharok erősek és azon az éjszakán. És most, az apostolok küzdenek a vihar és a szél. A szél csúnya volt, ahogy az evangélium mondja. És valószínűleg többször eszébe jutottak, hogy mielőtt még ez a vihar is, a hajójukra esett, de velük volt a tanítója. És a legkritikusabb pillanatban csak két szót mondott: "Csönd, állj meg! A szél elhallgatott, a tenger már nem aggódott, és azonnal csend lett. Nyilvánvalóan az apostolok gyakran emlékeztek arra, milyen jól mentek a Megváltóval. És most, mintha elhagyta volna őket, és egyedül harcolnak egy viharral. És hirtelen meglátják: valaki közeledik hozzájuk, a vizek mentén. Rémülten apostolok, mert a zsidó nép hitt, hogy ha valaki szembenéz a halállal, mielőtt hogy jöjjön valami látást. Az apostolok annyira megijedt, hogy sírt rémület, horror, de hirtelen hallottam egy ismerős, natív és kedves hangon: „Bízzatok! Én vagyok, ne félj! "- Bátorság - ez én vagyok, ne félj! Már tudták, hogyan tud nyugtatni a viharokat, így azonnal megnyugodtak. A tüzes és heves Péter apostol, szeretnének valahogy, hogy kifejezzék szeretetüket és odaadással, hogy a tanár azt mondta, az átmenetet a kétségbeesés szinte teljes nyugalmat: „Uram, ha te vagy, hogy elvezetett hozzád a vízen.” Elmondva előre, hogy mi lesz ez az apostoli kísérlet, az Úr azt mondja: "Menj! „És Péter apostol kiszállt a csónak a víz szilárd talajon, és elindult a víz szilárd talajon, hogy a tanára.

Ennek meg kell mutatnia, hogy mi a hit. A hit szellemében elment és ment, felülkerekedve a természet rendes törvényéhez. De a Szentlélek még nem teljesen regenerálta. Tapasztalt halászként jól tudta, mi a mélység a lábai alatt, mert a tó mély. A hullámok talán elrejtették tőle tanítója isteni arcának pillanatait. Az apostol megrémült, félelem miatt kétség merült fel, és kétségbe vonta a hitet. Az elemek szokásos törvényeinek hatására hatott, és elkezdett elsüllyedni. Kétségbeesett sikoltására: "Uram, mentse meg! "Az Úr, aki messze volt, mellette volt, átadta neki a Kézet és azt mondta:" szegény vagy, kétséges? "- Elgondolkodtató, miért kétséges? Az Úr nem bünteti meg őt, mert ez a cselekedet a szeretet és a hit cselekedete volt. De a hit tétovázott, és most az apostol az élményből megtanulta, mi van hitben, és mikor nem. Nagy hitben lángolt és járkált, ugyanaz, mint az Ő Tanítója. És a hit eltűnt, és elkezdett elsüllyedni.

Ez mondja el nekünk, mi a hit. Az apostolok maguk is érezték a gyengeséget, a hit hiányát és azt mondták mesterüknek: "Többször higgy bennünket! „Ha azt mondják, igen, ezek mind ment el, tanára, mert ő volt a legdrágább a világon, mennyivel inkább mi a ti kicsinyhitűek, mindig imádkozzon az Úrhoz szorozni, és erősödött a hit bennünk.

Szóval egy orosz író írta: "Áldott az, aki hisz - meleg neki a világon!" "Amikor valaki úgy véli, nagyon különbözik az élet minden jelenségeitől. Ami másokat megrémít, nem retteg rá! Gyászolja azt a gonoszt, ami azt látja, hogy világosabb és fényesebb, mint amilyennek megnyilvánul. Ugyanakkor hitének szárnyai adnak neki, amelyeken magasabbra rohan, mint mi. Ezért szükséges a hit mindenki számára. Ezért ti és én, az apostolokhoz hasonlóan mindig szükségünk van arra, hogy imádkozzunk, hogy az Úr növelje bennünk a hitünket. Ámen.

Lásd még:

Kapcsolódó cikkek