5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Kik közülünk nem akarta szorozni a tetszőleges növényt? De ha nem ad magokat. vagy hibrid. amelynek utódai teljesen kiszámíthatatlanok? Ezután az egyetlen kiutat kivágni. Úgy döntöttem, hogy megkóstolom a pelargoniumomat a dugványokkal.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Megszüntette a 9 cm hosszú, levágott kocsikat, 3 levél maradt. Ehhez csökkenteni kell a nedvesség elpárolgását: ha a növény nem gyökerezik, akkor nehéz ahhoz, hogy elegendő mennyiségű nedvességet érjen el.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

A boltokban sok a kábítószer, amely ösztönzi a gyökerek növekedését. Úgy döntöttem, hogy a dugványokat Kornevinnél dolgozzam fel. és hogy a gyógyszer jobban felszívódik, az olló csúcsa finoman lekaparta a vágótárcsát az egyik oldalán a dugványok lábán. A Kornevin egy fehér por, amelyet olyan csomagokban értékesítenek, amelyeket nem szándékolták a nyílást követően lezárni. A kábítószert egy üvegcsébe öntötték, fedéllel: jobban megőrzi a port, és sokkal kényelmesebb, ha a szárat egy tartályba dobják, mint egy tasakban.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

A kezelést követően a Kornevin tőzegtáblákba ültette a növényeket. Először a vízben lévő tablettákat nedvesítem, várjam meg, amíg megduzzad. Aztán mindegyikben lyukakat vágott egy hegyes botjával, és bedugta őket. A tőzeg körülötte óvatosan kimetszett, hogy ne törölje a port. De ugyanakkor igyekeztem biztosítani, hogy a dugványok szorosan ültek a gyepen, különben a növények "lógnak", és a csírázó gyökerek megsérülhetnek.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Tette a tablettákat, amelyek duzzadtak, olyanok lettek, mint a kis szemüvegek, egy tálcába, és az ablakpárkányra helyezték, ahol meleg volt, de nem volt közvetlen napsütés. Rendszeresen kisütte a vizet a csepegtetõ tálcába: lehetõvé tette a tőzeg aljzat nedves állapotban tartását, de nem volt túl nedves. Egy idő után elkezdtem kivenni az utcán a raklapot: az árnyékban a dugványom "lélegzetet vett" a friss levegőből, megszoktam az utcafeltételeket.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

10 nap elteltével rájöttem, hogy erős gyökerei vannak. És ez egy jel arra a tényre, hogy a növények átültethetők edényekbe. Tőzegcsészékkel ültetve. Nagyon kényelmes: az edény alján levő vízelvezetést kell elhelyezni, tetején egy tőzegcsészét kell elhelyezni, és minden oldalról le kell fedni.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Ez a reprodukciós módszer jó néhány növény számára. Nem fogok abbahagyni.

Yuliya Sergeeva, Voronezh

Itt kérdőívet küldött nekünk küldésünk olvasója: Jó napot, nyári rezidencia rajongói klubja! Üdvözöllek Ufából! A jelen levélben bemutatott anyagok időszerűek és relevánsak ebben a szezonban. Várom az új találkozót. Kérem.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából
5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából
5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Nem titok, hogy egy kezdő dacha tulajdonos mindent meg akar ültetni a telken. De az árak harapnak, és elkezdjük korlátozni magunkat, és csak a leginkább szükségeseket vásárolni. És ha a helyszínen ültetésre van szükség? Találtam egy utat. Veszek.

Ma már 5, így már egy pár hét. Úgy döntött, hogy itt az ideje, hogy fedezze a rózsákat. Vágott a leghosszabb szárakat, elaludt két vödörben, tetején néhány fenyő ágat. Tehát ez nem először hibernált. Először felhívta a figyelmet a hosszú szárakra, amelyeket elvágott. Azt akarom.

5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából
5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából
5 lépés a Pelargonium sikeres vágásából

Helló, minden új barátomnak, hétévesnek! Végeztem a kísérletet a rózsák levegőztetéseiről. A kísérlet sikertelen volt, ezért a hétévesekhez fordulok egy kérdéssel - talán valaki lecsökkenti ezt a rózsaszínű módszert? Milyen finomságok vannak számomra.

Tekintse meg a propagációval kapcsolatos összes anyagot. Összes megtekintése