11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Caesar vagy Raphael kortársai? Valami bolygón élnek. Igen, és lehet, hogy a dinoszauruszok kortársai megtalálják. A hosszú élettartamú birtokosok nem nagyon hasonlítanak ránk, de az emberek remélik, hogy egy napon a tudomány ebből az állatoktól tanulni fogja, hogy meghosszabbítsa a Homo sapiens

halhatatlanság

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Típus - ragyogó
Osztály - hidroidok
Detachment - Anthoathecata
Család - Oceaniidae
Nézet - Turritopsis dohrnii
A várható élettartam elméletileg korlátlan

A Medusa Turritopsis dohrniit gyakran halhatatlannak hívják. Pontosabban, örökre képes élni. Így szaporodnak a hétköznapi zselés halak. A megtermékenyített sejtekből származó szervezet fejlődésének kezdeti stádiuma polip (hasonlóan azokhoz, amelyek a korallzátonyokat alkotják). Egy bizonyos szakaszban a polip egy medúzt hoz létre. És ez, a pubertás elérésekor részt vesz a reprodukcióban és meghal. Vissza a polipokba, egy érett medúza nem. De nem Turritopsis dohrnii - ez bekövetkeztével kedvezőtlen körülmények csatlakoztatható bármilyen felületre, és transzformáljuk, mintha visszatérne a „csecsemő” szakaszban. Aztán megint felveti azt a polip medúza ... és úgy tűnik, hogy a lánc ilyen metamorfózisok nincs helye a halál.

Max. 250 Ma

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Domain - baktériumok
Nézet - Bacillus permians
A várható élettartam - talán akár 250 Ma is

10 000 év

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Domain - baktériumok
A létezés módja - hemotrofikus baktériumok
A várható élettartam - 10 000 év

Még ellentmondások nélkül is, a baktériumok elképesztően hosszú ideig képesek élni. A mikroorganizmusok élnek az óceán fenekén mélységben 700 m, megmarad hatalmas nyomás és magas hőmérséklet (körülbelül 100 fok) mellett él, legalább 10 000 év - a hasadás hasadás. A tengerfenéken történő fúrás során kapott talajmintákban szuperhumánokat találtak a JOIDES tudományos hajó oldaláról. Feltehetőleg ez az ősi élet létezik körülbelül 100 millió év - ez a betétek kora, amelyből mintákat vettek.

Több mint 5000 év

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Osztály - tűlevelű
Család - Fenyő
Rúd - Fenyő
View - fenyő ponyva intermontane
A várható élettartam - több mint 5000 év

A fák hosszú élettartamáról gyakran emlékeztetünk a tölgyekre és a baobabokra, de a rekordok itt tűlevelűek. Fekete kora Az öreg Tjikko, amely Svédországban a Fulu-hegyen nőtt, a becslések szerint 9560 év! Igaz, jelenlegi törzse sokkal fiatalabb, és ezekben az évezredekben egy ősi gyökérrendszer élt, amelyből egy törzs halála után egy genetikailag azonos új nő nőtt fel. Talán a rózsákkal tenyésztett lucfára is, amikor a földre hajlított ág gyökeret hozott, és életet adott az új üzemnek. Általánosságban az Old Tikko egy klonális fa, és a gyökerekhez kapcsolódó klonális fák ligetei több tízezer évig létezhetnek.

Az egyedi rekord fő versenyzője tűlevelűekből is származik. Ez a fenyő egy foltos folt (Pinus longaeva). Észak-Amerika hegyeiben magasan növekszik. A kor 5666 év. A növényi magok még tovább élhetnek! Orosz tudósok csíráztak a keskenylevelű gyanta (Silene stenophylla) magjait. amely 32 000 évig terjedt el a permafrost réteg alatt.

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Rendelés - Haplosclerida
Család - Petrosiidae
Család - Xestospongia
Nézet - Xestospongia muta
A várható élettartam - 2300 év

Valahol az óceánban 300 évvel Krisztus előtt született teremtmények találhatók. A szivacs teste két réteg fedőcellából és egy zselészerű mezochilből áll, amelyek a vizet valami tápláló anyagot keresik. Ha nincs ideg, az élet olyan egyszerű, hogy legfeljebb 2300 évig élhet, mint például a szivacs Xestospongia muta. azt is nevezik óriási hordó szivacs. A vízi gerinctelenek között azonban sok a hosszú élettartam. Ismert az Arctica Islandica kagyló. aki 507 évig élt.

Akár 500 év

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Osztály - porcukor
Rendelés - katranoobraznye
Család - Shamanos cápák
Rúd - poláris cápák
View - Grönlandi Polar Shark
A várható élettartam - akár 500 évig

A baktériumok, növények és coelenterátumok világán kívül a figurák sokkal szerényebbek lesznek. "Csak" a fél-ezredfordulóig talán a grönlandi poláris cápa képes élni - nagy, lassú, az Atlanti-óceán hideg sarkvidéki vizein élve. Ott, a hideg és a sötétség, ahol nincs sietség, és senki sem félelem halak fejlődtek lassabb anyagcsere, ami, mint kiderült, az volt a fő oka a hosszú élettartam. És bármihez sem sokszorosodik - a félelmetes ragadozó táplálékalapja nem annyira határtalan. Ezért a fiatalok kevéssé születnek, és a női cápák érettsége csak 150 évig tart.

Akár 250 év

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Troop - teknősök
Családi - teknősök
Rod - óriás teknősök
View - óriási teknősbéka
A várható élettartam - akár 250 évig

Amíg a nagyon fejlett évek nem tudják túlélni a hatalmas Seychellois teknősöket Megalochelys gigantea. és ők a hüllők közé tartoznak. Úgy tűnik, hogy a természet olyan teknősöket adott a teknősnek, amelyek megakadályozzák a DNS szálak telomerjeinek végeit - a sejt következő felosztása után. Van még egy ok, amiért a teknős könnyebb megmenteni magát az életben az évek során. Mivel hidegvérű állat, nem költik a szervezet erőforrásait a megfelelő testhőmérséklet fenntartására. Ez csökkenti a terhelést a szív- és érrendszerben, és megakadályozza annak romlását.

Több mint 200 éve

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Királyság - állatok
Típus - akkord
Osztály - emlősök
Leszerelés - cetfélék
Család - sima bálnák
Nézd meg - bowhead bálna
A várható élettartam - több mint 200 éve

Az emlősökből a grönlandi bálna "mindenki számára felizgat", amely több évszázadon keresztül élhet. Napjainkig csak egy olyan eset ismeretes, ahol egy ilyen fajta állat meghalt halálával, és nem vált emberi áldozatul. A bálnának gyakorlatilag nincsenek természetes ellenségei. De hogyan küzd az öregséggel? Az Alabama-i Egyetem biológusa szerint az elülső bálna szervezetének olyan mechanizmusai vannak, amelyek részben elnyomják az öregedés főbb betegségeit, beleértve a rákot is. Az állat rendkívül csendes életmódot vezet, hasonlóan a grönlandi cápa életéhez. Igaz, hogy a grönlandi bálnák 150, de 20 év alatt nem foglalkoznak szexrel. Mégis emlősök, nem archaikus halak ...

MAN, 122 éves


Kattintson a nagyításhoz

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Rendelés - proboscis
Család - Elefánt
Családi ázsiai elefántok
Nézet - ázsiai elefánt
A várható élettartam - 86 év

A földön élõ emlõsökben az õsi elefánt (Elephas maximus) rekordbirtokosa. Igaz, ez az, ha kizárunk egy személyt a minősítésből (mégis a Homo sapiens prioritásai közé tartozik - sok olyan példa van a hosszú élettartamra, amely a százéves határvonalon keresztül vezet). Ami az indiai elefántokat illeti, akkor a vadonban 60-70 évig élnek. Életkor szerint a fogínyvágók csiszolják, és már nem képesek élelmiszereket feldolgozni. Az állat el van ítélve. A fogságban, az emberek segítségével az óriások képesek nyúlni és tovább tartani - van egy eset, amikor egy 86 évesen elefánt elhunyt az állatkertben.

11 A legidősebb teremtmények a földön, kiadványok, a világ minden tájáról

Rendelés - flamingó
Család - flamingó
Család - flamingó
View - rózsaszín flamingó
A várható élettartam - 83 év

Néha úgy tűnhet, hogy az emlősök (és mi a sorozatban) a természet által sértődtek. Azonban egy szervezet élettartama csak egy stratégia, amelyet a lakosság kiválasztása okoz. És még ha az ephemera lepke továbbra is él, sokszorozódik és sokszorozódik, akkor a stratégiát helyesen elfogadták, és az egyén sorsának, mint biológusok azt mondják, nem számít az evolúciónak. Mindez hosszú ideig nem hal meg, vagy primitív, vagy vezet egy "fékezett" életmódot. És alig bármelyikünk szeretne baktériumgá vagy medúzá válni.

Fotó: Getty Images (x2), Alamy (x2), SPL (x2) / Legion-media, ALIG, imagebroker / Legion-media, Alamy (x3) / Legion-media

Kapcsolódó cikkek