10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom

Dreaming - a szubjektív képek (látási, hallási, tapintási és egyéb) felmerülő fejében egy alvó ember (feltehetően, és néhány más emlősök).







Egy alvó álmodó ember általában nem érti, hogy alszik, és az álmot objektív valóságnak tekinti. Az álmokról 10 tényt kínálunk.

1. Alvás közben megbénult.

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Alvás közben a tested gyakorlatilag megbénult. Talán ez megtörténik annak érdekében, hogy megvédje a testet az álomban reprodukált mozgásoktól. Wikipedia szerint: "A mirigyek elkezdenek olyan hormont engedni, amely elaludni tud. Ezután a neuronok jelet küldnek a gerincvelőnek, ami a test megnyugtatását és később teljesen megbénítja. "

2. A külsõ ingerek képesek behatolni álmainkra

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Az egyesülés egy olyan érzés, amelyet akkor tapasztalhatunk, amikor a valóság az álmaink által támad. Például a környezeti hangok az alvás háttérévé válnak.

3. Azok, akik abbahagyják a dohányzást, látnak fényesebb álmokat

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Azok a dohányosok, akik a dohányzásról lemondtak, elismerik, hogy világosabb álmokat kezdtek látni, mint azok, amiket láttak, amikor füstöltek. Az abnormális pszichológia folyóirata szerint, a 293 dohányzó közül, akik nem dohányoztak 1-4. Héten, 33% álmodott a dohányzásról. 97% -uk nem volt ilyen álma. A szokásosnál fényesebbek voltak, és a szünet tünetei voltak.

Anonymus: Nem mondok semmit élénkebbnek, de miután abbahagytam a dohányzást, az álmok valóban megváltoztak. Korábban álmodtam minden absztrakt és kellemetlen zavarosságról. Álmodik egy párszor egy héten.
Miután abbahagytam a dohányzást, minden ez a mama álmodni kezdett minden este. Még kellemetlen volt az ágyhoz is menni. De egy idő után mindez megtorpant. És most három évvel később, miután abbahagytam a dohányzást, rendkívül kellemes álmokat álmodok, akik örömmel látják!

4. Az álmoknak van egy subtextja

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Az álmok nyelve mélyen szimbolikus. Ne gondold, hogy az álmodott dolog az álom fő képe. Az álmok nyelvének megoldása meglehetősen nehéz.

5. Nem mindenki álmodik a színes álmokról.

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom






Az emberek 12% -a csak fekete-fehér álmokat lát. A többiek - álmaikat teljes színben látják. Az álmok terei meglehetősen gyakoriak: leesés, futás, szexuális tapasztalat, késés, találkozás a halállal, fogak elvesztése, a vizsga kudarca, baleset.

6. Az emberek csak olyan dolgokat álmodnak, amiket tudnak.

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Álmainkban gyakran találkozunk ismeretlen emberekkel. Azonban valójában elméjük nem találja fel ezeket az arcokat. Ezek azok a valódi emberek, akiket egész életünk során találkoztunk. Nem emlékszel rájuk. A gonosz gyilkos a rémálmodból lehet az a fickó, aki gyerekkorodban futott apád autójával.

7. Az álmok megakadályozzák a pszichózist

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Tudósok végeztek számos tanulmány, amelyben az alanyok felébredt elején minden álom azonban lehetővé tette, hogy aludni összesen 8 chasov.U összes megfigyelt rendelkező koncentrálási nehézségek, ingerlékenység, hallucinációk és jelei pszichózis. Amikor szabadon álmodtak, a téma agya elkezdett felzárkózni az elvesztegetett idővel, növelve a gyors alvás arányát.

8. Mindenki álmodik

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Csak a rendkívül súlyos mentális zavarokkal küzdő emberek nem látnak álmokat. A többiek rendszeresen megfigyelik őket. A férfiak és a nők azonban különböző álmokat látnak és eltérő módon reagálnak rájuk. A férfiak gyakran álmodnak más férfiakról, nőkről - és az emberekről és a nőkről.

9. Elfelejtjük álmaink 90% -át.

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Az ébredés első öt percében elfelejtjük álmunk több mint felét. Tíz perccel később már az alvás 90% -a törlődik a memóriából.
Egyik reggel a költő Samuel Taylor Coleridge fantasztikus álmot figyelte. Amikor felébredt, megpróbálta papírra írni. Ez az egyik leghíresebb verset eredményezte - Kubla Khan. Azonban az 54-es vonalon átesett egy ember egy dél-nyugat-angliai faluból, Porlock-ból. Miután visszatért a versbe, Coleridge nem emlékezett a többi álomra. A vers befejezetlen maradt.

10. Az áldozatok álmokat látnak

10 Szórakoztató tények az álmokról - az én kis hangulatos sarokom
Azok az emberek, akiknek a látása elveszett a születés után, képeket látnak álmában. Azok azonban, akik születéskor vakok, nem látnak képeket. Az álmaikban - a hangok, a szagok és az érzések fényes érzései.

Kyzyuavka Néha láttam a jövőt egy álomban (bármennyire hülye is hangzott). Álmodok arról, hogy mi történhet velem a közeljövőben (és ez ritkán fordul elő).
Az első álom: Nagybátyámhoz jöttem (Oroszországban él, Kazahsztánban vagyok), és megmutatott nekem egy asztalt szerszámokkal (egy speciális asztallal a kötőelemekkel). Aztán egy héten valahol a családom nagyon meglátogatta, és ott volt ez a tábla. Aztán azt mondtam, hogy már láttam (mert tavaly már itt volt), de kiderült, hogy csak két hónappal érkezett meg. Mindig van egy "deja vu" érzésem, amíg meg nem emlékszem az álomra.
Ilyen esetek. 0_o

Alex Yurch → Kyzyuavka állandóan ugyanaz a szar, csak néha nem, de valahol heti 2-3 alkalommal, csak egy kicsit másképpen álmomban azt mutatja, hogy a jövőben, ha valami baj van, hogy ez a helyzet, mivel látható épp ellenkezőleg, a negatív oldal, de ezek a negatív oldalak nem értenek egyet, természetesen, mint egy figyelmeztetés

Fry Mosby Bliiiin nifiga magát, a szemem kinyílt. Néha prófétai álmokat látok és felébredek az álomban. A gyermekkor óta. Megdöbbentem az interneten, és megállapítottam, hogy sokan hozzászoktak ehhez, és még a tudatos álom szemináriumai is megtörténnek. De nem ez a lényeg, a manduláimat gyermekkoromban eltávolították! Talán ez az egyik oka ébredésemnek az alvásban?




Kapcsolódó cikkek