9 A gyerekek szórakoztatásának módja telefonbeszélgetés nélkül

Találd ki a dallamot

Énekelj egy gyermeknek ismerős gyermeket, például egy rajzfilmből vagy egy gyermekprogramból, és kérje meg őket, hogy kitalálják a nevet.

2. Mi hiányzik?

Ez a játék tökéletes, ha egy kávézóban ül. Vegyünk néhány tételt, például villa, kanál és só rázógépet, és kérjük a gyermeket, hogy nézzen rájuk szorosan. Ezután fedje le őket egy szalvétával és csendesen távolítsa el az egyik tárgyat. Ehhez emelje fel a szalag szélét az oldaláról, hogy ne láthassa, pontosan mit veszel ki. Most tisztítsa meg a szalvétát, és kérje meg a gyermeket, hogy állapítsa meg, mi hiányzik.







3. Találd ki, ki vagyok

Készítsen állatot magának, és kérdezze meg a gyermeket, hogy megértse, ki vagy. Például megkérdezheted: "morogsz?", "Él, ahol meleg van?", "Szőrös vagy?"

4. Érintse meg, amíg ...

Kérje, hogy érintse meg az adott színű tárgyakat. Megérintheti a bútorokat, ruhákat és mindazt, amit a gyerek eléri. Ha sétálni tudsz, anélkül, hogy zavarnád másokat, még inkább mobilizálhatod a játékot.

5. Keresse meg az azonos alakú elemeket







Kérdezd meg, hogy a gyermek körülnéz-e valamilyen alakot. Például: "látsz valamit kerek?" Vagy "látsz valamit, ami úgy néz ki, mint egy háromszög?"

6. Látom ...

Válassza ki azt a tárgyat, amely látható mindkettőtöknek, és mondja: "látok valamit, és ez .... Mi ez? "Ha a gyermek már ismeri az ábécét, és kis szóközzel rendelkezik, nevezze el a szó első betűjét.

Nagyon kisgyermekek számára. akik csak a színeket és formákat értik, nevezik ezeknek a tulajdonságoknak egyike vagy leírják a tárgyat valahogy például: "Látok valamit, és kemény és fényes".

7. Keresse meg a különbséget

Ehhez a játékhoz tollat ​​és papírt kell tenned. Ossz egy darab papírt négy négyzetre, három rajzolni ugyanazt a formát, és a negyedikben valami mást. Például három kutya és egy macska vagy három háromszög és egy ovális. Ezután kérje a gyermeket, hogy mutasson egy olyan térre, amely eltér a többiektől.

Minél régebbi a gyermek, annál bonyolultabbá teheti a feladatot: öt szektorban öt kört von be, és az utolsó hatban, és kérdezze meg a különbséget.

8. Egyszerű rejtvények

Készíts egy egyszerű rejtvényt, például: "Négy lába van, fehér vagyok és bolyhos. Ki vagyok? "Vagy" kerek vagyok, két kezem van, és sok szám van körülöttem. Mi vagyok én?

9. Találd ki, melyik kéz

Először mutasd meg, hogy nincs semmi a kezedben. Majd tegyen egy tenyerbe egy kis dolgot, mint egy érme, takarja el a kezét a háta mögött, és többször mozgassa az objektumot egyik kézből a másikba. Akkor kérdezze meg, melyik kéz az érme.




Kapcsolódó cikkek