5 Történetek, amelyekről tudni kell a legjobb kohl gólszerzőről

Nem is olyan régen, a rajongók kérdéseire a "Hot Ice" portálra válaszolva. a Continental Liga legfőbb gólszerzője azt mondta: "Azok, akiket támogatnak - Kuznetsov, Tarasenko és Panarin - megérdemelték. Nagyon jó játékosok. És az a tény, hogy nem lazítanak meg engem - olyan rosszul, miközben játszok. Még jobbat fogok játszani. "







Természetesen csodálatos, hogy a Shipachev növekedési lehetőséget lát, és nem fog megállni az elért számokkal, de az előrehaladás még mindig poskromnichal - az utóbbi időben nagyon népszerű. A vele való interjúk még a legtöbb sportos kiadványban sem szerepelnek, a televíziós képernyőn, amely egyre inkább a "polgári", nem a jégkorong formában jelenik meg. Minél meglepőbb az a tény, hogy valójában nem sokat tudunk Vadim Shipachevről.

A történet arról, hogy FC Sheksna elveszítette a Footballache-t

Fel fogunk lépni egy kicsit kórosan és tragédián, és egyáltalán nem fogunk szégyellni, ha azt mondjuk, hogy Vadim Shipachev lehet - ijesztő képzelni - egy labdarúgó.

- Általánosságban gyermekként tetszett a labdarúgás, mint a jégkorong. De egy nap a barátom feliratkozott a jégkorong szakaszra. Aztán tanulmányoztam a második osztályban, és úgy döntöttem, hogy lépést tartok vele. Meggyőzte anyámat, és hálás vagyok, hogy nem bánta. Meghatároztam a védekezést. Csak akkor, amikor már a kilencedik évfolyamon voltam, Vyacheslav Dubrovin, a trénerünk megpróbált átállni a támadásra. Ez egy érdekes tény, amelyet a Shipachev és a Novye Izvestia interjújából lehet tanulni.

By the way Cherepovets - FC Sheksna fő labdarúgó-klubja - Oroszország bajnoki címének második részében játszik, és most "lóg" a "Nyugat" zóna 11. helyén. Elméletileg a Shipachev elveszítette a jégkorong tehetségét a "Metallurg" stadion focipályájának egyikében. Tehát Vadim ismét nagy hatalmas köszönetet mond egy barátjának - egy egyértelmű példának, a csapat edzőjének - a kompozícióval való kísérletezéshez, sőt, a legkisebb íj az anyjának is - a fia iránti hitében.

- Anya most nyugdíjas, háztartási házimunka. És hozom a győzelmét. Természetesen tapasztalt, minden nap felhívja őt. Ha az úton játszom, mindig követi az internetet vagy a tévét, ha otthon van, akkor az anyám mindig a játékhoz jön, beteg lesz. Valószínűleg többet tesz, mint én.

A rokonok ilyen jellegű erkölcsi támogatásának köszönhetően a natív cherepovchanin fokozatosan fejlődhetett az ígéretes fiataltól a severstal vezetőjéig. Az életrajzában is volt egy időszak, amelyet rézcsövekkel tesztelhetünk: a 20 éves Shipachevnek nem volt helye a főcsapat középpontjában, ezért szinte két szezont töltött a Major League-ben, Belgorodra szólva. Ennek eredményeképpen 49 mérkőzésre a csatár 49 pontot ért el. Nem rossz, az ő éveiben.

- Meg lehet mondani, hogy ez az a személy, aki magát csinálta? - a korábbi Severstal partner Jurij Alexandrov gondolta egy darabig. - Igen, tudod. A siker kulcsa elsősorban a munka, majd a tehetség. Egy tehetségnél nem fogsz elhagyni. Ő játszott a Felső Ligában, és a "Severstal" kiderült, amikor az edzők kezdtek bízni.

A Mikulás története, aki "elfogyaszthat" a bíróval

Minden olyan jégkorongos játékos, aki legalábbis bizonyos ismeretekkel rendelkezik a Vadim Shipachev-szel, egyhangúlag elmondja, milyen csodálatos, keményen dolgozó és kiegyensúlyozott ember. Itt például a "Torpedo" Mikhail Varnakov előremenetének szavai:

- Tudod, vannak olyan játékosok, akik nem piciak, nem bolondok, nem sértik a rendszert. Ez Vadim Shipachev. Ez olyan személy, akivel találkoztál, mindig kommunikálsz, amikor találkozol. Ki nem tagadja a segítséget.

Nem csak nem utasítja el a segítséget, hanem a nyaralás is szervez baráti társaságot. Az újév Severstal egyik közös ünnepsége során a Shipachev a Mikulásban öltözött, és ajándékokat adott mindenkinek. Ennek a kompozíciónak a jégkorongjai boldogan emlékeznek erre a "szakállas emberre".

Általában a Shipachev barátai szerint egy idealista kép túlságosan is idealista. Túl édesek. A támadó csak mosolyog, és a beszélgetést azonnal egy jégkorong csatornára váltja.







- Kemény, hogy elveszítem a türelmét? Igen, bármely személy visszavonható. De nem vagyok hajlandó az érzelmekre. Bár őszintén szólva, a jégen a bírákat gyakran veszi ki. De mit mondhatsz nekik? Ők a munkájukat. És csak mentél, valamit mormogtál magadnak, és ez az. Ha törölsz, a választottbíróval tudok és "enni". A játék után megnézed az ismétlést, és rájössz - volt törlés! És a meccs során azt gondoltam: "A fenébe, miért olyan rossz ember vagy, mindenkit a büntetődobozba teszel?"

- Nem tudok egy "top ten" -et? - a támadó valamilyen bűncselekményért folyamodik. - Miért? Tényleg! Valahogy fegyelmi büntetést is kapott. Talán mondok valamit a bírónak, és azonnal megadja az eltávolítást. Néhány játékvezető még csak nem is beszél, nem mosolyog, de azonnal: "Menj. "- és küldje el a fiúkat a büntetődobozba. Elvben tehát én nem próbálok kommunikálni a bírákkal.

- És szükséges, hogy a bírák ugyanakkor mosolyogjanak?

- Néhány nagyon egyszerre szigorú. Ezekkel a személyekkel megy. Már az űrlapon látható, hogy eltávolítják - száz százalékot. A bíró arckifejezésére pillantasz és azt gondolod: "Nem, egyáltalán nem kell hozzá hozzá."

A Shipachev világi bölcsességének története és a szélsőséges keresés

De később a Vadim Shipachev-vel folytatott beszélgetés során világossá vált, hogy miért minden tőle telhetőt teljesen pozitív. Csak egy támadó több követelést követel magára, és nem keresi a bűnbakot. Ettől fogva soha nem hallhatsz semmilyen kritikát a partnerektől, sem az ellenfél akcióinak elítélését, nem beszélve a bírók értékeléséről - megfelelő megközelítéssel nem lesz a meghatározó pillanat a mérkőzésen.

- Nem érdekel, hogy mi a döntő. Nos, bíró és bíráló. Ha jól játszunk, nem érdekel, ha a bíró eltávolítja valakit. A kisebbségben állunk, majd a célt és a győzelemhez jutunk. És mi van a bírákkal, hogy lebontják? Meg kell kérdeznünk magunkat először. És hogy esett valamire, amit mindenki tud. Például az időjárás nem ugyanaz: "Nincs nap, nem jöhetek jó hangulatban a jégen". Sok ilyen árnyalatot talál.

Győzd le Vadim Shipachev is megpróbálja észlelni helyesen. És nem sportos módon, de valahogy még bölcsen közeledik hozzá. Ilyen esetekben azt mondják: "az évek múlása ésszerű" - ez pontosan a Shipacheváról szól.

- Megpróbálok bizonyos dolgokat találni. A meccs után a feleségemet, a szüleimet hívom. Örülök, remélem, hogy van valami jó. Mindenben érzelmeket keresek. Nem vagyok azok közé, akik a vereségek után kérnek távolságot. Mi a rokonokkal valami bántott? Először is magadra kell bántani. Mit, a többiek hibáztatják, vagy rosszul játszottam, nem szereztem gólt? Valószínűleg olyan rossz napok vannak, amikor kiabálhatsz, de rájössz, hogy rossz, és bocsánatot kérek.

Katya története, szerelem és esküvő

- A legcsodálatosabb ismerősem az életemben a feleségemmel van. Amikor először láttam őt, azonnal tetszett. Először az interneten jelentkeztünk, majd egyetértettünk egy találkozón. A házához mentem, Katya kijött, és első pillantásra benyomást tett rám. Nem tudom, milyen gyönyörű vagyok, nem bírtam megítélni. De próbáltam. Rendezett meglepetések, romantika, gyertyák, rózsaszirmos fürdők, Katya a filmekhez és éttermekhez vezetett. Mindent egyáltalán. Verseket nem tudok olvasni. És az ablakok alatt a szerelem elismerése nem hagyta el - csak az ideje írni.

Először azt gondolta: "valamiféle jégkorongozó ...". Bár egy ideig nem tudtam, hogy jégkorongot játszom. Aztán az összes barátai azt mondták neki: "A jégkorongos játékosok csak ilyen szeles emberek. Ma - veled, holnap - más lányokkal. " De minden ember más. Jégkorong játékos vagy valaki más, ez nem számít.

Az esküvő ezen a nyáron volt. Azok közül, akikkel gyermekként kezdtem edzeni, Stas Egorshev, Sanya Tryyanichev az esküvőn sétált. Minden csendesen és nyugodtan ment. Kevés ember volt. De minden gratulált, ajándékokat adott. Nagyon sok.

Cherepovets és Shipachev sérüléseinek hőse

A Vadim Shipachev nem tulajdonítható a "kristály" játékosoknak, azonban egy jégkorong szerencse, amely 100 mérkőzésen sérülések nélkül végez jégen, nem nevezhető meg - nem ilyen fajta sport.

"Nem tudom, melyik trauma volt a legsúlyosabb számomra." Megtörtem a karomat, volt egy inguinalis sérvem. Igen, és így esik egész idő alatt. Nemrégiben a bordák fölött repülnek, még mindig fájnak. A játék! Gyakran jössz, de minden fáj. De továbbra is játszani kell. Dr. Valery Bogdashevsky - Cherepovets hős. Hány éve működik az orvos. Már megtette, soha nem tagad semmit.

Néha a hőmérséklet emelkedni fog, Bogdashevsky azt fogja mondani: "Ne menj ki a hengerléshez, pihenjen otthon, gyere vissza este, lássuk." De a hőmérséklet nem csökken a mérkőzésen, de szükséges játszani. Az orvos visszatartja: "Ne. Az egészségi állapotról természetesen döntsön - menj ki a jégen vagy sem. Mégis, játszol, de a meccs után még rosszabb lehet. De ez az orvosi feladat: tegyen valamit, adjon néhány tablettát.

Vadim Shipachev - előre semmilyen "csontváz a szekrényben", például emelt: kedves, becsületes, önkritikus. Talán, ha több játékos lenne ilyen nézetekkel a jégkorongról és az életről, az újságírói vegyes zónák kicsit unalmasabbá válnának, de a jégen sokkal érdekesebb lenne.

És a következő mondat a támadó, és kéri az anyag befejezése. Gyönyörű, egy kicsit szánalmas, de őszintén és egész szívvel:

- Elviekben nyugodt vagyok. De minden nap veszünk kockázatot - kijutunk a jégen. Valaki számára ez már egy őrült cselekedet, de nekünk - a munka. És nagyon szeretem őt.




Kapcsolódó cikkek