5 olyan mondat, amelyről nem lehet beszélni a gyerekekkel, bestwom

A felnőttek gyakran gondolkodás nélkül mondanak olyan kifejezéseket, amelyek később károsíthatják a gyermeket. Végtére is, a gyerekek különböznek tőlünk az ő őszinteségükben, és mindent elveszítenek névértéken. A szélben az elhagyott szavak olyan terhet jelenthetnek, amelyet a baba visel, és nem képes szakemberek nélkül megbirkózni.

1. Nem tehetsz semmit - hadd csináljam!

Ezt a kifejezést a gyermek úgy fogja érezni, mint egy kudarc. Ha valamit megtesz, akkor tudatosan, hogy semmi sem fog megjelenni. A közelgő vereség miatt attól tart, hogy valamit elkezd.

2. Bolond vagy? Különösen csinálják?

Minden anya tudja, hogy egy gyermeket nem lehet bolondnak nevezni, abnormális, hülye. Sajnos nem mindenki képes ellenállni a gyermek érdekes impulzusainak. Nem a gyermeket, hanem a viselkedését kell hibáztatni. Az érzelmek elárasztották a már fáradt anyákat, és a szavak egyszerűen öntudatlanul kiszálltak. Annak megakadályozása érdekében, hogy ez ismét megtörténjen, meg kell állnia az időben, amikor már úgy érzi, hogy most van valami mondanivalója. Például néhány légvételt tehetsz, gondolhatsz valami mást, vagy a gyermek helyére, hogy jelentősebb felnőtt vagy meztelen főnököt mutass be. A legfontosabb az önkontroll!

3. Nézd meg, hogyan viselkedik a húgod. És hogyan viselkedsz csúnya.

Úgy tűnik, hogy nincs semmi bűncselekmény. De olyan átmeneti összehasonlítás, amely hatalmas kárt okozhat a gyermeknek. A gyermekek egymás közötti összehasonlítása a legjobb módja annak, hogy elrontsák kapcsolataikat. A születéstől kezdve meg kell engedned a gyerekeknek, hogy a szeretetetek számukra egyenlő. Szükséges a lehető leggyakrabban hangsúlyozni a gyermekek jellemzőit, és semmiképpen sem kell felosztani valakit. Ahelyett, hogy "Vegyünk példát egy testvérből! Soha nem viselkedik ilyenkor! "- mondja:" Tegnap olyan csendes voltál, de ma játszottak. Nem hiszem el, hogy te vagy!

4. Belefáradtam benned. Mennyit kínozhatsz?

Ennek a kifejezésnek a segítségével a szülők megpróbálják elmagyarázni a gyermeknek, hogy nem a helyes dolgot tette, és megkérik tőle, hogy nyugodjon le. Ehelyett a gyermek megérti, hogy minden erőfeszítésével csak a felnőtteket nyomja le. Ennek következtében a hit önmagában való elvesztése és mindentől való örökkévaló félelem. Soha azt mondta: „Mivel én vagyok fáradt te”, „Van nekem őrült svedesh!” Vagy: „Mennyit tud kínozni egy anya!” A lényeg az, hogy ezek a kifejezések nem adnak a gyermek megérteni, mi az ő hibája, bűntudata. Egy idő után ez fokozott szorongáshoz és idegességhez vezethet. Jobban összpontosít a viselkedésére: "Belefáradtam a zajt és a zavarodat."

5. Ne menj oda, most le fogsz esni.

Itt kifejezések egyikét, amely értékesített 10-ből 9 esetben és ezt követi egy replika, „Azt mondják,” A gyermek megérti, hogy a szülők mindig igaza van, és besprikoslovno úgy hiszik, ha nem tudja megjósolni a jövőt. És most elesett, piszkos, mások nevetnek rá. A gyerek csak akkor fogadhatja el a kudarcát. Vakként hiszi a szüleit, attól tartva, hogy választania kell. Végül is csak a hibáikból tanulnak!

Kapcsolódó cikkek