10 módja annak, hogy üzleti tevékenységet hozzon létre semmit sem

10 módja annak, hogy üzleti tevékenységet hozzon létre semmit sem
Gyakran az emberek, figyelik ismerős vállalkozóikat, izgatottak a vágy, hogy maguk csinálják magukat, sikeresek, gazdagodjanak és híressé váljanak. Két vagy két napja van, és biztonságosan elfelejti a "kört" játszani egy kényelmes székben. Egyesek azzal igazolják magukat, hogy nem tudnak valami forradalmi dolgot előállni, amiből a jó üzlet kiderülhet.







Loik Le Mere, a LeWeb egyik alapítója és vezérigazgatója, az európai európai technológiai konferencia Európában nem feltétlenül különösebben feltalálható és nem szükséges. És üzleti vállalkozás létrehozásához semmit sem tehet. Az AIN.UA a LinkedIn-ben található cikke cikkének fordítását kínálja, melynek szüksége van lusta emberekre.

"Sok barátom álmodik a saját vállalkozás megkezdéséről, de soha nem csinálják. Tehát úgy döntöttem, hogy 10 tippet adok, hogy segítsen felmutatni az ötletedet és elkezd végrehajtani.

Ne csináljon semmit, lenyelje friss levegőt

A kreativitás ritkán fordul elő az irodákban találkozókra. A legjobb ötleteim születtek, amikor szörföztem, kocogniestem, kerékpároztam, vagy csak a családommal töltöttem időt. Ha munkaszolgálatos vagy önként engedelmeskedsz az irodádban, akkor ez valószínűleg nem segít. Gyertek ki, és csinálj valami újat.

Ne keresse az egész életed vagy valami forradalmi gondolatot.

Amikor Bryan Cheskey és Joe Gebbia megalapították az AirBNB-t, nem tudták elképzelni, hogy a cégük a világ minden táján 30 000 város 250 000 szobájának köszönhetően az egész szállodai iparnak lenne a legnagyobb fenyegetés. Csak annyit akartak, hogy gyorsan pénzt keressenek a bérleti díj fizetésére, úgyhogy úgy döntöttek, bérelnek egy további szobát.

Lehetetlen előrelátni, hogy mi forradalmasíthatja, amíg az első felhasználók nem szeretnék megmondani barátaiknak.

Fókuszban a szenvedélyre, nem jövedelemre és nyereségre

6 startot indítottam, és a legsikeresebb volt az, amelyet nem is vettem észre, mint amikor üzleti tevékenységet kezdtem.

A konferencia LeWeb tavaly 5 ezer vállalkozót gyűjtött össze 80 országból Párizsban és Londonban. Ez egy hűvös üzlet, amelyet a közelmúltban vásároltak a Reed kiállítások. Amikor feleségemmel, Heraldinával futtattam, csak annyit akartam segíteni, hogy Európában a vállalkozók sikeresek legyenek a platformok, segítsenek nekik ötleteket, befektetőket és kulcsfontosságú partnereket találni. A legtöbb európai vállalkozó túl sokat foglalkozik hazájukkal és nyelvükkel, így azonnal nemzetközi és teljes mértékben angolul készítettük a konferenciát.

A francia szenátusban indítottuk el a LeWeb programot, amely ingyenes helyet adott nekünk. Csak nem fordult elő számomra, hogy elmondom nekik, hogy az értekezlet angolul fog tartani. A szenátus képviselője megkérdezte tőlem, amint elkezdtük: "Ó, tehát az eseményed angolul? Nyilvánvaló, hogy van egy francia tolmácsa, ugye? "Erre azt válaszoltam:" Nos, Franciaország törvénye szerint nem tudunk konferenciát tartani a szenátusban, francia fordítás nélkül. "

Az ön ötlete nem lesz ugyanaz, mint amit gondolsz, ez lesz







Nicholas Zennstrom barátom, a Skype alapítója úgy gondolta, hogy szolgáltatása a Wi-Fi terjesztésének szoftvere lesz. Fogalma sem volt róla, hogy a Skype lesz a világ legnépszerűbb Internet-alapú alkalmazása.

Ismerje meg barátait

Bár még mindig élvezem a program és a tartalom létrehozását a LeWeb számára, most ötleteket keresek a következő vállalkozásomhoz, de ne rohanj bele. Jön, amikor jön. A kreativitás ösztönzésének legmegfelelőbb módja a barátaikkal való együtt járni, akik a dolgokat érdekesebbé és változatosabbá teszik, mint te. Menj velük ebédre, kérdezd meg, segítesz-e valahogy. Ha több szabadideje van, kérje meg őket, hogy egész napot vagy egy hetet töltsenek a projektjükön. Valami ebből így lesz kiderül. Én is ezt teszem, és ez valami jó dolog jön ki mind a számomra, mind a számukra.

Ne hallgass a szkeptikusokra

A legtöbb ember ellenáll a változásnak, és mindig arra koncentrál, hogy miért kell hibáznia. Természetes és különös az emberek számára. Ezért ezek az emberek soha nem fognak üzletet teremteni. Franciaország legsikeresebb és ellentmondásos vállalkozója, Xavier Niel vette és indította el a 42-es programozási iskolát.

A fejlesztők a legnépszerűbb erőforrások, és minél hamarabb belépnek a munkaerőpiacra, annál gyorsabban fognak karriert csinálni. Ezért, ha a világ államai a képzési fejlesztőkre koncentrálnak, kevesebb munkanélküliséggel küzdenek majd - ez az ital.

Sok kritikát olvastam annak, hogy Xavier miért van hajlandó kudarcot vallani. És mindent megtesz saját módján. Nem érdekli az oklevelet, sokkal jobban érinti a munkát, amelyet a fiatal fejlesztők végül elérhetnek. Ezért a létesítmény nem szereti ezt, és bírálják.

Xavier forradalmasította a távközlési iparágat Franciaországban, és milliárdos lett, mivel nem hallgatta azokat, akik azt állították, hogy el fog kerülni. Igen, Franciaországnak van valami mondania a vállalkozóknak.

Ossza meg ötleteit barátaival

Többek között én is üzleti angyal vagyok, és rendszeresen táplálék. Számos betűvel az induló vállalkozásoknak fel kell kérniük a nyilvánosságra hozatalról szóló megállapodást, mielőtt bemutatják a forradalmi ötletüket. Egy ilyen kérés arra késztet, hogy azonnal levelet küldjek az archívumnak. Az ötlet védelmének egyetlen módja, hogy gyorsan megvalósíthassa. Az egyetlen módja annak, hogy visszajelzést kapj az ötleteddel, és javítsd azt, hogy oszd meg. Ha túllépjük, megvédjük, akkor biztos lehet benne, hogy valaki sikeres lesz, ugyanazt az elképzelést. Talán ez most már valahol történik.

Egyél a saját kutyaeledeleddel

Ritkán fektessek olyan termékekbe, amelyeket nem használok. Ha ez a következő üzleted, állandóan élnie kell és lélegezni kell. Élveznie kell, szeretnie kell, és meg kell megszállnia, hogyan lehet javítani. Fókuszáljon a szenvedélyre vagy a termékre, amit szeretsz - ez jó kezdet. Természetesen az 1-800-as szenvedélybetegek alapítói nyilvánvalóan nem megszállottak, és nem szeretik a szemetet, de valószínűleg megértették, miről beszélek, mert maguknak is voltak problémái.

Az ötlete nem lehet valami "nagy" ahhoz, hogy sikeres legyen

Ön ambiciózus, és ez kiváló, ezért legyen. Szeretne milliókat keresni és híressé válni? Ez normális, és valószínűleg segíteni fog abban, hogy őrültként dolgozzon, és megkapja a külön motivációt, amelyet minden vállalkozónak szüksége van. Ne feledje, ez nem a pénzről szól. A sikeres barátaim közül egyik sem fókuszált a pénzre. A felhasználók szenvedélyére, értékeire és boldogságára koncentráltak.

Olvassa el a Jason Freid "Rework" című könyvét, amely 37 jelzőt tartalmaz, segít megérteni, hogy ha belépsz egy olyan fülkebe, amelyik tetszik, nem kell sok embernek lenni boldognak és sikeresnek. Nem kell híres és nagyszerű. Emlékeztetett arra, hogy újra kell olvasnom.

"Ha nem szégyelled a termékedet, amit elindítottál, akkor későn elindítottad"

Reid Hoffman, a LinkedIn alapítója azt állítja, hogy a lehető leghamarabb engedje el a terméket. A gyors elindítás lehetővé teszi, hogy olyan felhasználói közösséget hozzon létre, akik visszajelzést adnak Önnek - amelyből a jövőben építhet. Hallgassa meg őket, és hozza létre a szükséges terméket. Ez segíteni fog abban, hogy vezető szerepet töltsön be az Ön által létrehozott niche-ben, egyszerűen azért, mert te csinálod és a világ látja, hogy csinálod. Szégyen. Első lépések. Végezze el a dolgokat, és ne gondoljon rájuk.

Rendben van, ha nem sikerül. Menj és hibázz. Nap mint nap hibákat követtem el, és minden nap figyelmen kívül hagyom. Nagyon örömömre szolgál, és néha olyan dolgokat hozok létre, amiket az emberek dolgoznak és szeretnek. Nem számít, ha nem sikerül, legközelebb sikerülni fogok.




Kapcsolódó cikkek