10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom

A mérgezés nagyon népszerű módja a gyilkolásnak a szakirodalomban. A Hercule Poirotról és Sherlock Holmesről szóló könyvek az olvasók nagy sebességű, nyomon követhető mérgeket szeretik. De a mérgek nem csak a szakirodalomban vannak gyakoriak, de vannak mérgező anyagok is. Itt van egy tucat ismert mérgezés, amelyet az emberek sokáig megöltek.

10. A Hemlock

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Hemlock, más néven Omega, nagyon mérgező virág Európában és Dél-Afrikában. Nagyon népszerű volt az ókori görögök számára, akik segélyével megölték a foglyokat. A halálos adag egy felnőttnek 100 milligramm omega (a növény 8 levele). A halál a bénulás következtében alakul ki, a tudat tiszta marad, de a szervezet nem reagál, és a légzőrendszer hamarosan megszűnik. A mérgezés leghíresebb mérgezõje a görög filozófus Socrates halála. A 399 BC-ben ítélték a halálbüntetést megvetése a görög istenek - az ítéletet végre koncentrált tinktúra Hemlock.

9. Aconit

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Az aconit a növényi harcosból származik. Ez a méreg csak egy utóhatásjelet hagy maga után - fulladás. A méreg erős aritmiát okoz, ami végül fulladást okoz. Még akkor is mérgezheti magát, ha egyszerűen megérinti a növény leveleit kesztyű nélkül, mert az anyag gyorsan és könnyen felszívódik. Mivel a szervezetben nehéz megtalálni a mérgének maradványait, egyre népszerűbb lett azok között az emberek között, akik megpróbálták elkövetni a tragikus gyilkosságot. Ennek ellenére az aconitnak híres áldozata van. Claudius császár megmérgezte a feleségét, Agrippinát aconittal, egy gombás tálban.

8. A Belladonna

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Ez a kedvenc méreg a lányok között! Még az a növény neve, amelyből származik, az olasz nyelvből származik, és azt jelenti: "Gyönyörű nő". Kezdetben a növény használták a középkorban kozmetikai célokra - ez történt szemcseppek, hogy a tanulók kitágulnak, így csábító nők (legalábbis így gondolja). Ha kis arccal dörzsölnek, vöröses árnyékot adnak nekik, amit most elpirulnak. Úgy tűnik, hogy az üzem nem szörnyen rossz? Valójában, ha befogadja azt, akkor akár egy levél is halálos lehet, mert azt használják, hogy mérgező nyílhegyeket készítsenek. A Belladonna bogyói a legveszélyesebbek - 10 vonzó bogyó végzetes lehet.

6. Tetrodotoxin (Tetrodotoxin)

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Ez az anyag a tengeri lényekben található - a kék körös polip (kék körös polip) és a pufferfish (fuga). A polip veszélyesebb, mivel szándékosan megmérgezi az áldozatot ezzel a méreggel, amely néhány perc múlva halált okoz. Mennyiségű mérget megjelent egy harapás is elég, hogy megöli 26 felnőtt emberek néhány percen belül, és harap általában fájdalommentes, hogy az áldozat megérti, hogy harapta csak bénulás lép fel. A halak fújása csak akkor veszélyes, ha megeszik őket. Ha fugu gömbhal tál főtt rendesen, minden mérgét teljesen elpárolognak, és fel lehet használni minden következmény nélkül eltérő adrenalin a gondolat, hogy az ételek elkészítésére a szakács hibázott.

5. Polónium

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
A polónium egy lassan ható radioaktív méreg, amelyből nincs gyógyszer. Egy gramm polónium képes néhány hónap alatt megölni mintegy 1,5 millió embert. A polóniummérgezés legismertebb példája a KGB-FSB Alexander Litvinenko egykori alkalmazottjának meggyilkolása. A polónium maradványait a szervezetében 200-szorosnál nagyobb dózisban találták meg, ami a halálos kimenetelhez szükséges. Három hete halt meg.

4. Higany

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Három nagyon veszélyes higanyfaj létezik. Az alapvető higany az üveghőmérőkben található. Ártalmatlan, ha megérinti, de halálhoz vezet, ha belélegzik. A szervetlen higany az elemek gyártásánál használatos, és csak akkor halálos, ha belülről kerül. A szerves higanyt olyan halakban találjuk meg, mint a tonhal és a kardhal (hetente nem lehet 170 grammnál több húst elfogyasztani). Ha túl hosszú ideig veszi ezeket a halakat, a káros anyag felhalmozódhat a szervezetben. A higany híres halála Amaday Mozart halála, aki higany tablettát kapott a szifilisz kezelésére.

3. Cianid

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Ezt a mérget Agatha Christie könyveiben használták. A cianid nagyon népszerű (a kémek cianid tablettákat használnak, hogy megöljék magukat fogvatartottak esetén), és sok oka van annak népszerűségének. Először is: a cianid-forrás egy hatalmas számos anyagot - mandula, alma magokat, sárgabarack, dohányfüst, rovarirtó szerek, növényvédő szerek, stb A gyilkosság ebben az esetben mindennapos balesetekkel magyarázható, például a peszticid véletlenszerű használata. A halálos cianid adag 1,5 mg / testsúly kilogrammonként. Másodszor - a cianid gyorsan megölik. Az adagtól függően a halál 15 perc alatt következik be. A náci Németország gáztermékeként a cseppfolyósított cianidot (hidrogén-cianidot) használta a gázkamrákban a holokauszt idején.

2. Botulinum toxin (botulinum toxin)

10 Az emberek megölésére használt mérgek - az én kis hangulatos sarokom
Ha Sherlock Holmes-ról szóló könyveket olvastad - hallottál már ezt a mérget. A botulinum toxin botulizmust okoz - olyan betegség, amely halálhoz vezet, ha nem kezelik időben. A botulizmusból az izmok bénulása fejlődik ki, ami végül a légzőrendszer halálához vezet. A baktérium nyílt sebekkel vagy szennyezett ételekkel kerül a szervezetbe. A botulinum toxin ugyanaz, mint a botox injekciók.

Kapcsolódó cikkek