5 Rejtett sértések és hogyan válaszoljanak rájuk

Az emberek gyakran sértik egymást. Néha előfordul spontán, és előfordul, hogy ez történik szándékosan azzal a céllal, hogy fizetnek a lelki trauma vagy hatással van. A második esetben gyakran rejtett sértéseket használnak.







Ha közvetlenül megsérted, megfelelő választ adnál. Azonban az emberek gyakran rejtett sértéseket használnak. Ezekben az esetekben gyakran elveszünk, és nem tudjuk, hogyan reagáljunk.

Az alábbiakban 5 gyakori fajta rejtett sértés és hatékony válaszok rájuk:

1. A jog elmaradása. Denial természetes negatív reakciót általában kezdődik óvatos kijelentéseket, mint a „Nem értem, hogy rossz”, majd egy sértést, például a „de néha lehet egy kicsit buta.” A jog elhallgatása, mintha megfosztaná a jogot a sértés negatív reakciójának kifejezésére. Ellenkező esetben úgy tűnik, hogy "ezt rosszat érted". Ha kiegyensúlyozatlan és vykazhete a forrásból lehet azonnal vádolni, például: „Féltem, hogy meg fogja érteni, hogy ez helytelen; olyan érzékeny vagy.

Hatékony válasz a sértésre:

- És most nem érted rosszul, de a szavaidban arroganciát és durvaságot érzek.

2. Viccesek. A sértések sokszor elrejtik a vicceket. Az interjúalany Mondhatjuk, hogy „Szeretem a ráncos kifejezése homály, ami kijön az arcodon, amikor úgy gondolja, hogy valaki beismeri, akkor figyelmen kívül hagyása, vagy tiszteletlenség” Ezen a ponton, ráncos kifejezése homály nagyon világosan beszél az arcát, majd a forrás hozzáteszi: "Csak viccelek. Ne legyen olyan komoly.







- Te újra paranoidálsz!

3. Gonosz bók. "Szeretem, ahogyan eltávozik az üzletből", a házastársa elmondhatja. Egyrészt szereted a bókokat, de nem biztos benne, hogy ez egy bók, és elégedetlenséggel szülhetsz. Te kérdezed a kérdést: "Hogy érted, távolodj el az üzletektől?". A házastársa válaszol: "Ne légy hülye, buta / buta. Nagyon csodálom a képességedet. Bárcsak lenne ilyen képességem. " És még inkább kiegyensúlyozott, még akkor sem, miért is ez a helyzet.

"Tudod mit szeretsz magadról?".

- Ha nem csinálsz gonosz bókokat.

4. A bűnösség elrendelése. Ahelyett, hogy azt mondja: „Én szenved az a tény, hogy megállt, hogy segítsen nekem,” a partner nags „Mindig úgy érzem, hogy fáradt / fáradt a tény, hogy amikor én az összes házimunkát. Úgy gondolom, ez befolyásolja az egészségemet. A gyomrom és a hátfájás. És attól tartok, hogy a máj forró. Ó, milyen nehéz nekem! „Ebben az esetben, hanem az együttérzés és a könyörület, akkor mérges, majd bűntudatot, amiért mérges.

"Szeretne segíteni, segíteni, drága / kedves?"

- Igen, csodálatos lesz.

"És nagyszerű lesz, ha mostantól csak segítséget kér. Őszintén szólva, nem is akarok segíteni, amikor hallom a zörgését.

5. Teasing. Előfordul, hogy a férj a barátai előtt zavarja a feleségét. Vagy előfordul, hogy a feleség a férjét a barátai előtt üldözi, például: "Ez a férjem. Mindig a nyitott inget nyitva tartja a házat, bemutatja gyönyörű hasát. Ebben az esetben a feleség a férjével elhanyagolja a barátnők jelenlétét. Ha a férje nem kedveskedik, a feleség azonnal válaszolni fog: "Jól szórakoztunk, drágám. Hol van a humorérzéked? "

"Utálom, amikor megalázol a barátaidonál / barátnőidnél. Sétálok. "

A rejtett sértések számos formát ölthetnek. Gyakran nehéz tisztességes választ adni, ha meglepetést kap. Ezért hasznos a próbálkozások előkészítése annak érdekében, hogy készen álljon a támadásra.




Kapcsolódó cikkek