1 Mit jelent - a módszer végrehajtása javarush q - a

Mindenki kedves napja! Barátok, segítenek a feladat állapotának megértésében. Itt van a feltétel: "Végezze el a nyomtatási módszert. A módszernek négyszer kell megjeleníteni a továbbított stringet, minden alkalommal új sorral." Nem tudom megérteni, hogy mit kell tenni, mivel nem értem, hogy mit jelent a "módszer végrehajtása". A feladat előtti előadások során semmi nem szólt a "végrehajtási módszerről". És nem tudtam semmit a Java-ról ezen előadások előtt. Ezért a kifejezés "végrehajtja a módszert" számomra nem jelent semmit.







Légy olyan kedves, magyarázd el az emberi nyelven, mit jelent ez a furcsa "megvalósítási módszer". Mert anélkül, hogy ezt megértettem, nem tudom kitalálni, hogyan kell megoldani az egész problémát, majd ezt követően minden hasonló feladatot. (Köszönet mindenkinek a válaszokért és a tanácsért.

/ A módszer végrehajtása Végezze el a nyomtatási módszert. A módszernek meg kell jelennie a továbbított string 4-szer. Minden alkalommal új sorral. /

nyilvános osztályú megoldás

7 új válasz

Szétszerelték, amit mondanak: "piszkálás módszer". Csak kipróbáltam "a lámpából" különböző lehetőségeket. És a csodáról. valahogyan lett. Kiderül: meg kell jeleníteni ezt a "Java könnyen megtanulni!" A képernyőn. Ez azt jelenti, hogy "print (" Java easy to learn! ");" alatta "s" -re változik. Ezután a "System.out.println" -on keresztül négyszer kell megjeleníteni az "s" -et a képernyőn.

Olvassa el figyelmesen a válaszokat, kétszer írt róla

A feliratot négyszer kell levonni a konzolon a módszer testében.

A módszer felirata a s paraméter formájára esik.

Ez lesz a módszer végrehajtása, egyszerűbb végrehajtása, ez azt jelenti, hogy kényszerítjük a kitűzött feltétel teljesítését.

Nos, durván szólva, "implementálja a módszert" azt jelenti: "csináld úgy, hogy működik" :)

a te esetedben meg kell győződnöd róla, hogy ez a módszer megjeleníti a hozzá tartozó karakterláncot négyszer. vagyis olyan üres módszert kapsz, amely semmit sem csinál, és ehhez a módszerhez írnia kell egy ilyen kódot, hogy elvégezze a hozzárendelt feladatot :)

Ha kérdésed lesz, hogy melyik vonalat szeretnéd megjeleníteni, akkor ez a módszer elfogadja ezt a módszert.

a módszernek csak egy paramétere van, ez a zárójelben van

vagyis valamilyen típusú String típusú adatokat vesz fel (már tudod, hogy ez a szó a szóban lévő karakterlánc), és azonnal elmenti ezeket az adatokat a s változóhoz.

kiderül, hogy amikor ezt a módszert hívja a programba, átvihet bármilyen karakterláncot rá. a módszered nem számít, milyen vonal van. csak ezt a karakterláncot kell kiadnia, amelyet a változóhoz mentett, 4-szer :)

ez nagyon kényelmes, hiszen még fogalmad sincs, mi lesz a vonal mögött, de a módszered megfelelően fog működni minden sorral.

Példák arra, hogyan hívhatja ezt a módszert:

az egyetlen dolog, amit tenned kell, hogy ezt a metóduson belül jelenítse meg a változóban.

Remélem, hogy sok könyvet nem keveredtek össze veled, és mindent megértettél :)

ha valamikor a parancssorban dolgoztál, akkor tudod, hogy amikor parancsot hívsz, érdemes néhány argumentumot átadni neki. például

hogy itt „chown” a címe, hogy a program fut le, és „-R root: root /home/user/test.txt” érvek szólnak, hogy adja át a programot és az alapján, amit a program lesz valami már ott van. És így, egy tömböt args ebben az esetben ősszel „-R root: root /home/user/test.txt” megtört hiányosságok.







de mindez utána :)

A void a visszatérési érték. vannak olyan módszerek, amelyek képesek visszatérni valami (például adott neki két számot, és visszatért, hogy az összeg), de vannak olyan módszerek, amelyek nem adnak vissza (az eljárás print, ami egyszerűen nyomtatni valamit a képernyőn, és az összes). így a kizárt kulcsszó csak azt jelenti, hogy ez a módszer nem fog visszaadni semmit.

a fő csak a módszer neve, ez minden. Nos, az angol nyelvről lefordítva fő / fő. zárójelben, amint azt már tudjuk, azt jelzik, hogy ez a módszer képes elfogadni. de a stringek (string []) egy stringet (String) vesz fel, és ezt a tömböt args-nak nevezik

a nyilvános statikus érvénytelen fő (String [] args) - később is részletezhető, amikor megismerkednek az objektumokkal. de röviden, akkor:

a nyilvános hozzáférést módosító eszköz azt jelenti, hogy ez a módszer nyilvános, ezért mindenki számára elérhető a világon)), vagyis ezt a módszert más osztályból hívhatja

statikus azt jelenti, hogy a módszer statikus, vagyis az osztályhoz tartozik, nem pedig az ebből az osztályból létrehozható objektumokhoz

annak érdekében, hogy képes legyen továbbítani egyes esetekben csak egyetlen sor, és néhány más esetben, és a szám sor - két lehetőségünk van: 1. két különböző módszer, az egyik az úgynevezett ilyen nyomtatási1 (String s), és a második print2 (String s, int i). nos, és külön felhívja őket külön-külön az egyes helyzetekhez. 2. Tegye azt, amit a "túlterhelésnek" neveznek. ha ugyanazok a két különböző módszer létezik, és ugyanaz a java maga fogja eldönteni, hogy melyik módszert kell hívnia, attól függően, hogy mi át az adott módszerre. de olvassa el ezt a jövőbeli előadásokon :)

majd ha hívja a módszert, akkor a zárójelben, hogy át vonal „sort”, és a 18-as szám, és csak az eljárás azt jelzi, hogy van ez képes elfogadni néhány string (karakterlánc ek) és egy bizonyos számú (int i ), amelyet ezután egyszerűen megjelenít. de mivel most két paramétert fogad el, ha csak egy sort halad át és szám nélkül, akkor esküszik és megtagadja a munkát)

amikor a módszered ezt a vonalat kapta - már van valami vele), ebben az esetben négyszer jelenik meg a képernyőn.

Ezenkívül egynél több paramétert is küldhet a módszerre, de többet (például egy karakterláncot és egy számot). DE! akkor meg kell adnia a módszerben, hogy egy stringet és egy számot vesz igénybe. ha ezt nem teszed meg, és megpróbálsz átadni valami mást (például egy karakterláncot és egy számot) egy olyan módszerhez (amely csak egy paraméterláncot tartalmaz), akkor hibát kapsz :)

ha tényleg felismerték - nagyszerű. ), mert ha csak írtad a helyes választ - nem valószínű, hogy emlékeznél arra, hogy mi, hogyan és miért. sok ember itt próbál egy ilyen választ adni, hogy elmagyarázza a lényeget, ugyanakkor a kreativitás helyzete, így szóljon), amit "poking" módszernek nevezett)

Az adatok átadására a felhívott módszerre az előadásokban. nem lehet annyira rágni, de biztos volt benne :) igen, ez így van, felhívja a nyomtatási módszert a fő módszerre, és átadja azt a sort, amellyel a módszer zárójelben fog működni.

Az előző kommentemet magamról nem törölni fogom :) Épp most rendeztem ki, amit a "tyke" módszerrel mondanak. Csak kipróbáltam "a lámpából" különböző lehetőségeket. És a csodáról. valahogyan lett. Kiderül: meg kell jeleníteni ezt a "Java könnyen megtanulni!" A képernyőn. Ez azt jelenti, hogy "print (" Java easy to learn! ");" alatta "s" -re változik. Ezután a "System.out.println" -on keresztül négyszer kell megjeleníteni az "s" -et a képernyőn. Miért nem magyarázható meg az adatok átadásáról szóló előadásokban és (ebben az esetben) a vonalak továbbításáról? Nem világos. És a módszerről részletesen jó lenne írni! Mit jelent mindegyik szó a "nyilvános statikus érvénytelen fő (String [] args)" kifejezés alatt?

fatfaggy, nem értem, és ez az. (Az agy nem kap információt. Az a kód, nem értem, ahonnan a program látja, hogy a nyomtatni kívánt egy sorban 4-szer. Nem írok parancs 4-szer. Írja le pontosan minden lépésnél. Korábban nem volt semmi köze a programozáshoz. És én egyáltalán semmi nem világos, és az előadások ne mondd, például hogyan kell megjeleníteni a húr a képernyőn „System.out.print” - .. minden világos, amint a során mi az a módszer, hogy hogyan kell írni, és még inkább, ahogy van. Itt nincs anyag (ezért nagyon nehéz értem.