95 Hogyan tanítsuk a gitisz színészeit a diákoknak, a művésznek a filmről

- Te vagy az, amit csinálsz.
Te vagy a választásod.
Az, amire önmagadat fordítod.
Johnny Depp

Helló, az ArtGang olvasói. Voltál valaha álmodozva, hogy az egyik leghíresebb színházi iskola színhelye mögé nézzen, és felhozza a színészt? Ma az „édes” a diákok, színészek) Egy kicsit a oktatási tapasztalatait fogja mondani Színészek - Alexander Makarov és Elhimova Julia. Ők a GITIS diákjai. Műhely - Boris Afanasievich Morozov. Julia már elmondta neked a GITIS felvételéről. most a történet folytatása)

Tanáraink (ők is szeretnék megjegyezni):
Dolgorukov Vladislav Alexandrovich
Livnev David Grigorievich
Kaydalova Marina Yuryevna
Abramov Valery Vladimirovich

Különböző időkből álló fényképeket csatolunk. Sajnos a még nem rögzített képeken)

A legfontosabb dolog az, hogy képesek legyenek alkalmazni bármilyen ismeretet, amelyet megadnak neked. De a legfontosabb dolog az, hogy a tanulmányok nem fejeződnek be az intézet falai között. A 22, 00, miután egy hosszú kemény próbák megy fáradt az intézet, sétálni a félhomályos sugárút és felidézni a hibák, amelyek a mester a munka, fut a metró üljön le az autó, elkezd turkált a táskájában, hogy találsz egy könyvet, csak nem kiolvas és dobjon egy gyors pillantás az utasok az autó, és hirtelen a véleményben megállapítja feltűnő, de érdekes ember neked, és hirtelen elkezdi elnyelni az arckifejezések gesztusok és próbál mentálisan alkalmazni a hős a folyosón vagy a teljesítmény, ka Tervező hozzáadásával vagy eltávolításával ez vagy az a részlet, és akkor hirtelen rájönnek, hogy egy egyszerű dolog, hogy mindenki megpróbálja megtalálni. Az élet figyelése, ez fontos a tanulásban.

Le kell tudnia engedni. Zenét választottam, és a zene az életembe tartozott. A tökéletességnek nincs kápolnája, és ez a végtelen munka felismeri önt, mint az emberek érdeklődő személyét, és ha érdekes az embereknek, akkor keresletet kér. Általában, amikor az intézethez jutottam, rájöttem, hogy tanulmányaim soha nem fognak véget érni, és tetszik nekem, mert fejlődnek, és ha fejlődök, én is élni fogok.) "

- "Mindent egyetértek Sashával. Igen, valójában a GITIS-ben a képzés nem korlátozódik az egyetem falaira, és folyamatosan dolgozunk magunkon éjjel-nappal. Megpróbálok részletesebben beszélni erről.

Az első tanfolyamon, például a műhelyünkben, etudákon ment keresztül. Etűd - egy gyakorlat az eljáró szakma vázlat - ez egy kis részlet az élet, amelyben egy személy tapasztalatok rendkívül fontos esemény. Tehát igaz, hogy túlélje az ilyen helyzet a színpadon, meg kell vizsgálni minden körülmények között, minden - minden, ami megelőzte ezt a helyzetet, mielőtt a színpadra. És ez nem csak - mit csinálok, hogyan kell tisztítani a fogakat, hogy evett, hanem - milyen kapcsolat van bizonyos emberek ezzel kapcsolatos helyzetet, hogy miért fontos nekem, hogy mi történt, mi fog történni velem, ha nem elérjük a célt, amely olyan múltbeli esemény ... Tehát, hogy egy vázlatot, időnként mentünk egész hetekben kitöltő bálák maguk körülmények árnyalatok, gondolatok és érzelmek. És akkor, néha, ha nem kap valamit - megy a színpadon - és nem akarsz semmit tenni! És elkezdsz képelni valamit! Azonnal hazugság van, és a néző nem érdekli. A szakmánkban, hogy érdekes legyen, rendkívül érdekelnünk kell. Ezt tanítottuk az első tanfolyamon.

A második évben megpróbáltunk kivonatokat játszani az orosz klasszikusokból. Természetesen hasznos volt minden 1 tanfolyamon szerzett tudás és készség. A félév naponta, kerestünk a saját agyában a helyzeteket, amelyeket már megérintette minket, és okozott olyan célok és jól érzi meg a karakterek a jelenetek. A tapasztalat színházában másképp - bármilyen módon. Néha megpróbálod nem élni az érzelmeket, csak megmutatni. De ez is képesnek kell lennie mesterlánnyá tenni. Sajnos nem tanítottunk sokat. Műhelyünkben tanítják, hogy szülni egy gesztus, hogy megértsék alaposan, mit akar, ahogy megy ez, akkor a gesztus nagyon élénk és érdekes, nem sok élezése és technikák, mert a színpad egy élő ember!

Azonban ahhoz, hogy testünk képes legyen a megfelelő gesztust megadni, és a hang pontosan kifejezheti érzelmeinket, természetesen jelenetekkel, mozgással, tánccal, énekkel és jelenetekkel foglalkozunk. Ezek a témák olyanok, mint a színész szimulátorai. A színpadon, amikor részt veszünk ezeken a tudományokban, újra felfedezhetjük magunkat és képességeinket, anélkül, hogy terhelnénk magunkat olyan súlyos gondolatokkal és körülményekkel, amelyek nélkülözhetetlenek a színész játékában. És így történik - a készüléket beszédben, jelenetekben, mozgásban, táncban, énekben képzett. Tele van a körülményekkel, a célokkal - és eljutott a színpadra a legkifinomultabb módokon, hogy elérje azt, hogy eljusson a partnerétől. És ő viszont küzd, hogy elérje a célját tőletek. És így alakul ki a konfliktus. És érdekesé válik, hogy a néző kövessen minket. Ha mindent megteszünk, persze. Ha úgy gondolja.

Amellett, hogy a színpadon dolgozik, a gázt fel kell szerelni a szerelésre - azaz. képesnek kell lennie arra, hogy csendesen, világosan és gyorsan felállítsa a szükséges kellékeket a színpadon - ezek a lányok, és a fiúk -, hogy bútorokat bocsássanak ki. Ez nagyon fontos, mert a performanszokban leggyakrabban magukat a színészek végzik el anélkül, hogy megszakítanák a szünetet.

Navigáció rekordok szerint

Kapcsolódó cikkek