5 A gyönyörű fotók titkai

A kreativitás típusai

5 A gyönyörű fotók titkai

Nem titok, hogy a gyönyörű és kiváló minőségű fotók témája nagyon fontos a mester számára. Az interneten számos hasznos (és káros, úton is :)) tippet találhat e témában, sőt még itt is, a Mesterek Vásárán, a rengeteg órákon és mesterkurzusokon arról, hogy milyen könnyű fotózni. És most én is ott vagyok :)

5 A gyönyörű fotók titkai

Szóval, csak 5 titok van, de olyan nagyok, hogy úgy döntöttem, hogy ezt az anyagot öt részre osztom, és ma - az első.

Talán úgy gondolja, hogy ez a kamera kiválasztása? És itt-ott :) Ez az, amit én is, biztos, hogy elmondja, de most beszéljünk a legfontosabb, ami nélkül a digitális korban, nincs egyetlen kép - a monitor. Emlékszel az anekdota?

- Egy ujjával megcsonkíthatom az embert!

Hasonlóképpen, egy rosszul beállított monitor az életet az Ön számára és a fotóitól semmibe sem teheti. Valószínűleg észrevette, hogy a fotó másképp néz ki a különböző monitorokon. Sok mester ezt a munkájuk leírásában is jelzi, és a legnagyobb nemzetközi online áruházakban arra figyelmeztet, hogy a valódi szín eltérhet a kép színétől. Még akkor is konfliktushelyzetek vannak, ha a valóságban és a képernyőn az árnyalatok jelentősen eltérnek egymástól. Talán még ilyen helyzetben voltál. Mit tegyek? Honnan tudod, hogy a monitor legrosszabbul fekszik? Mi van akkor, ha egy gyönyörű, puha rózsaszín ruhát készít, és a vevő lila ruhát lát? vagy szürke? vagy akár egy barack? (mellesleg, milyen színt látsz most :) :)

5 A gyönyörű fotók titkai

Sajnos nagyon jó minőségű professzionális monitorok, amelyek a professzionális tervezés és a fotózás területén dolgoznak, nagyon drágák (és itt a békaim kiáltoztak :)), sőt még munka előtt is meg kell felállítani őket, majd kövessék ezeket a beállításokat. De! Jelenleg 3 ravasz lehet tudni, hogy milyen színű a fotó valójában nem kell fojtani a varangy, vagy eladni a vese.

5 A gyönyörű fotók titkai

A 3-as mód a legnehezebb, de ez a legpontosabb módszer a monitor kalibrálására. Mi ez az állat és mit kell enni? A kalibrátor a monitor fényerejének, kontrasztjának és színvisszaadásának helyes beállítására szolgáló eszköz. Megveheti, de bérelhető egy alkalommal. A kalibrálási eljárás nem összetett, és nem igényel sok időt. Csak az utasításokat követnie kell egyértelműen, szó szerint meg kell látnia a világot (abban az értelemben, a számítógépedet :)) egy új színnel. Természetesen sok függ a monitor eredeti minőségétől. A Jelcin emlékezetes monitor soha nem fog megmutatni ugyanazt a képet, mint az új (bár vannak kivételek). Szerencsére ma még a költségvetési számítógépeken is elérheti a megfelelő színt. Próbálja ki, megéri! Tehát ez az eljárás úgy néz ki, hogy ez egyáltalán nem nehéz!

5 A gyönyörű fotók titkai

Soha nem fogom elfelejteni, hogyan kell változtatni az arcát tanítványom, ha látják a képeket egy új módon - ahogy azok valójában vannak, és :)

Ezen túlmenően, a kalibrációs eljárás során, akkor megtanulják, sok hasznos dolgot - például, amelyben a fény és milyen napszakban jobban tud feldolgozni és értékelni kép színes fotó, tettem a monitor egy szobában színes falak és világos bútorok és nagyobb igény :)

Nem búcsúzom, de jó estét és napos időmet kívánok neked :)

5 A gyönyörű fotók titkai

Kulcsszavak

Kapcsolódó cikkek