27 Érzékelő javítása auc (légszennyezés)

Hiba történt az AUC érzékelővel. Ez a levegőszennyező érzékelő, a BMW egy másik bántója.
Amint az emberek az interneten írnak, az érzékelő élettartama legfeljebb 3 év (ezt a hipotézist nem tudom megerősíteni). Az érzékelő hatékonysága nem befolyásolja semmit, csak a kényelemért, de tetszik nekem, ha valami nem működik az autóban, úgyhogy úgy döntöttem, hogy foglalkozom vele.







Először is, mi ez az érzékelő?
Valójában gázelemző, amely érzékeli a levegőszennyezést.

A külső levegőszennyezés automatikus szabályozási rendszere (AUC)

Működése elve a következő:
Állítsa be az eszköz (klímaberendezés) működését "automatikus" üzemmódba.
Az AUC rendszer készenléti állapotát az AUC feletti világító LED igazolja
pontosabban, ez az ikon egy "kör" az "A" betű belsejében.

A készülék működési módjai (klímaberendezés):
1) Automata üzemmód (a kapcsoló bal oldalán lévő LED világít):
- a keringtetési mód automatikusan bekapcsol és kikapcsol, attól függően, hogy a kültéri levegő milyen minőségben van. Automatikus kapcsolás és szenzor szükséges
2) Friss levegő szellőztetési mód (a jelzőfény nem világít):






- a szalon folyamatosan kültéri levegőt kap.
3) Visszavezetési mód (a kapcsoló jobb oldalán lévő LED világít):
- Külső levegő nem lép be a belső térbe.

Folytatjuk a javítást:
1. Távolítsa el az érzékelőt.
A ventilátor ventilátorának diffúzorában található a tömlő alatt.


Egyszerűen eltávolítva: távolítsa el a csatlakozót. És kiderült, hogy a csatlakozó nem volt teljesen felöltözve. Emelje felfelé az érzékelőt felfelé - engedje fel a felső részt a rögzítésből, majd engedje le - engedje el az alsó részt a rögzítésből, szerezd meg az érzékelőt.

2. Szétszerelés.
Az érzékelő szétszereléséhez nyomja meg a reteszt, ahogy az ábrán látható.


Az érzékelő két részből áll, amelyek közül az egyik szűrőket tartalmaz, a másik pedig gázelemzővel van ellátva.

3. Tisztítás.
Tisztítsa meg, törölje a szűrőket, vagy készítsen újakat a konyhai szivacsból az edényekhez. Tisztítsa meg a test két felét. Tisztítjuk a gázelemzőt.

4. A gázelemző cseréje.
Természetesen csak új érzékelőegységet vásárolhat, és nem iszonyatosan.
Cikkszám: 64 11 6 917 001
A költség: 3000rub.

És csak megváltoztathatja a gázelemzőt, a költségeit az Aliexpress 500 ruban.

És úgy döntöttem, hogy az érzékelőt helyben tartom, és látom, hogy a tisztítás után fog működni, vagy talán a csatlakozó nem volt elakadva.
Amint kiderült, az érzékelő működőképes, és a klímaberendezés üzemmódját váltja. Most már nem lehet kínozni azáltal, hogy a klímavezérlés kézi keringéseire vált át, amikor valami büdös az úton.

Boldog Új Évet és Boldog Karácsonyt.

Kiadási ár: 0 ₽ Kilométer: 184000 km




Kapcsolódó cikkek