Először is, mi a modern aukciós ház

Először is meg kell jegyezni, hogy most van a Phillips aukciós ház, és hogyan változott az elmúlt években. Mi különbözteti meg a Phillips minden más aukciós házak, az a tény, hogy a hangsúly - az összes modern művészet, design, a fényképezés, a művészet futó és így tovább. Között az aukciós házak Phillips most a legnagyobb dinamika a világon: az aukciós ház rendszeresen nyit új szervek és irányát, vezetni kezd kereskedések új városok (az újonnan felfedezett - Hong Kong és Genf), értékesítik nemcsak a festészet és a szobrászat, hanem a fényképezés, tárgyak design, óra, ékszer. Az egyik legfontosabb bevezetések az elmúlt években - egy órát aukciók Genfben és Hong Kong közösen Eagle dollárt, és Líbia Rousseau (Bacs Russo), amelyen ez történik, a tételek 100% -a megy. Ez egy nagyon ritka, amely az aukciós házak nyelvén fehér kesztyű ("fehér kesztyű"). Amikor Buck beszél órák, akkor azonnal kap a teljes körű kötelező enciklopédikus tudás nemcsak, hanem az adott tétel - olyan mély megközelítés hódítja gyűjtők, az aukciós ház, mert fontos, hogy ügyfeleink maximális szakértelemmel és információkat adott témáról.

Phillips erős aukciót képeket rájuk képviseletében a nyomatok tizenkilencedik század közepén, ami valószínűleg még az fény kísérletek, mint a fotón a formában képzeljük el, és most a kísérleti munka a huszadik század elején, mint Man Ray vagy Brancusi . A legutolsó rekord áron a Phillips aukciónál rögzítették. Mint önök is tudják, magának készített saját nyomatokat, meghatároztatta a szükséges expozíciós időtartamot és az ebből eredő hatásokat, ellentétben például a Cartier-Bressonnal, aki jobban érdekelte a keret. Bemutatott ezeken az aukciókon és a divatfotózáson, valamint az építészeti és reportagiakon.

A Phillips tervező osztály vezetője a huszadik század közepén létrehozott témákban. Gyakran vannak Art Deco szakaszok, de a fő hangsúly az 1950-es évek után megtervezett tervezésen alapul. Először is az olaszok (Joe Ponty, Piero Fornazetti) és a francia (Jean Prueve, Pierre Jeanneret, Le Corbusier). Sok szempontból a design osztály fejlesztését Alexander Payne rendezője befolyásolta. Köszönöm neki, hogy az aukción is kezdtek megjelenni az eredeti darab skandináv design. Egyszer például eladták a kanapét, ahonnan karácsonykor beszélt a dán királyi család - Moszkvába ment. A design múzeumok igazgatói gyakran megjegyzik, hogy a Phillips elővásárlási kiállításokon olyan minőségű tárgyakat láthatnak, amelyek ritkán találhatók világművészeti intézmények gyűjteményében.

A kortárs művészet fő aukcióin a korszak kezdett keverni - a modern művészet, a háború utáni és a huszadik század elején. Tavaly, az aukciós eladták „Jet Fighter” Gerhard Richter 25.565.000 dollárt, a munka Roy Lichtenstein a 21.530.000 dollárt, Phillips meghatározott aukciós rekordot munka Anselm Kiefer. A "Velimir Khlebnikov" sorozatból származó munka több mint 2 millió fontot (2,389,000 font sterling) tett. Nyolc évvel ezelőtt nem lehetett elképzelni egy ilyen árszintet.

Phillips nemcsak folyamatosan gondolkodik az üzletről, hanem karitatív projektekkel is foglalkozik: segít a múzeumoknak és alapítványoknak - például Bianca Jaggernek és a Human Rights szervezetnek. Segített pénzt gyűjteni az új londoni Design Múzeum megnyitására. Érdemes megjegyezni, hogy az aukciós ház is működik a Puskin Múzeum, a Moszkvai Multimédiás Művészeti Múzeum, támogatja az első Antarktisz Biennálé.

Kapcsolódó cikkek