10 történet a teniszezőkről, akik hosszú szünet után tértek vissza

Hányan nem teljesítettek: egy évet.

Hogy járt az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a Delray Beach-i verseny elődöntőjét.

Serena Williams

Hogyan játszott az első versenyen a visszatérése után: elvesztette az Eastbourne-i verseny 1/16-os döntőjét.

Serena arra törekedett, hogy befejezze pályafutását, de egy héttel a Wimbledon előtt jelent meg a Eastbourne-i versenyen. Az amerikai nem gond nélkül ment végig az első fordulóban, a másodikban Vera Zvonareva megállt. A médiában egyre gyakrabban kezdtek beszélni a világ első rekordjának visszaeséséről. De egy hónappal később megnyerte a versenyt Stanfordban, majd majdnem megszűnt. Ennek eredményeként, Serena felemelte a feje fölé kerülnek 9 trófeák Grand Slam, nyert két aranyérmet a londoni és visszanyerte az első helyet a minősítés, ami tartott 186 hétig egy sorban, ami egyenlő ez a mutató a legendás Steffi Graf.

Justine Henin

Hányan nem teljesítettek: egy év és nyolc hónap.

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a bajnokság döntőjét Brisbane-ben.

Monica Seles

Hányan nem teljesítettek: két év és négy hónap.

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: Torontóban megnyerte a versenyt.

Kim Clijsters

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a torna negyeddöntőjét Cincinnatiban.

Tracy Austin

Hányan nem teljesítettek: három év és hat hónap.

Hogyan játszott az első versenyen a visszatérése után: elvesztette az 1/32 versenyt az Amelia-szigeten.

Tracy - az első teniszező, akivel Steffi Graf debütált profi mérkőzésen játszott. A győzelem Austinba került, aki akkoriban már két US Open versenyen nyert. Azonban a szépen megkezdett pályafutást 21 év alatt kellett befejezni. A hátsó sérülések megakadályozták, hogy teljes erővel játsszon, és úgy döntött, hogy teniszhez kötődik, és helyet foglal a 10 legjobb rangsorban.

Három évvel később ismét fellépett, párosított versenyekre összpontosítva. Már nagy versenyeken is elindult, de másfél év után Tracy súlyos autóbalesetben volt, ami majdnem az életéért fizetett. Még három év telt el, és az amerikai ismét próbálkozott. Ezúttal szinte nincs győzelem. Végül hivatalos mérkőzését, Tracy játszott Steffi Graf ellen.

Hányan nem teljesítettek: négy év és kilenc hónap.

Hogyan játszott az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a madridi torna negyeddöntőjét.

Mark Philippussis

Hányan nem cselekedtek: öt év és öt hónap.

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a Newport-i verseny első kvalifikációs fordulóját.

Öt évvel később a közönség látta őt a Newport-i versenyen. 38 éves teniszező kapta a szervezők vadkártyáját, de csak egy mérkőzést játszott. Ez nem volt teljes megtérülés. És Mark maga nem hívja így a beszédét. De professzionális versenyeken játszanak, ha ilyen lehetőséget kapnak, és a versenyeket valahol Kaliforniában tartják.

Hányan nem teljesítettek: öt év és kilenc hónap.

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: elvesztette a Carlsbad negyedik döntőjét.

Bjørn Borg

Hányan nem teljesítettek: hét év és kilenc hónap.

Hogyan járt az első versenyen a visszatérése után: elveszett az 1/62 versenyen Monte Carlo-ban.

A hatszoros bajnok "Roland Garros" és az ötszörös Wimbledon győztes korai eléggé kötődik a teniszhez - 26 évig. Az ilyen döntés megtagadását még a fő rivális John McEnroe követelése sem segített. A nyugdíjas Borg a tenisz nem hagyott ki - vett ingatlanot az Egyesült Államokban, egy kis sziget Svédországban, elősegítette a ruházati márkáját. Mind a 7 évig soha nem vett részt a kiállítási mérkőzéseken, de hirtelen úgy döntött, hogy visszatér a bírósághoz. Bjorg szinte minden karrierjét játszotta egy fából készült ütővel. Ennek eredményeképpen az újjáélesztést követő első két évszakban egyik rivális sem tudott nyerni, a harmadik pedig teljesen elhagyta a sportot. A svéd utolsó veresége az orosz Alexander Volkov volt.

Szöveg: Mikhail Kuznetsov

Fotó hirdetmény: Getty Images, globallookpress.com