Oroszországnak három klubja lesz a Bajnokok Ligájában! Labdarúgás - Bajnokok Ligája

A "Porto" kilépett a Bajnokok Ligájából, Portugália az európai versenyen maradt, és az UEFA-együtthatók asztalánál hatodik helyet ért véget Oroszországgal szemben

"Porto" Iker Casillas a Bajnokok Ligája 1/8 döntőjében elvesztette a Juventust. AFP fotó

Az ország számára tekintélyes. Ez fontos az orosz Premier League képéhez. Ez magas jövedelmet ígér a résztvevők számára. Ez hozzájárul a verseny fokozódásához a bajnokságban és a trojka harcának súlyosbodásával.

"Rostov" néhány "Krasnodar" továbbra is növelheti az Oroszország koefficiensét az UEFA rangsorában. Fotó: Alexei IVANOV, "SE"

Az orosz magas szezonalitási tényezőjének fő hozzájárulását három klub - a "Rostov" hozta létre. "Zenith" és "Krasnodar". Együtt, 38,5 pontot szereztek 46 kreditből - 15, 12 és 11, illetve fél. 7 pontot kapott az ország CSKA. 0,5 pont - "Spartacus".

Összehasonlításképpen: az elmúlt szezonban az öt csapataink 57,5 ​​pontot értek el. Zenit (19), Krasnodar (12), CSKA (9,5), Lokomotiv (9) és Rubin (8) szerzett.

Csütörtökön, a Donyeck csapat marad a „MU” után a hazai döntetlen - 1: 1, és a „Krasnodar” fog „Celta” után a vereség Vigo - 1: 2. AFP fotó

Az ország képviseletének növekedése, számos előny mellett, egy zsír mínusz - minden pontot több klubra osztanak. Más szóval, öt csapat helyett 6 helyett 9,2 pontot kapnánk, nem kellett 46 pontot szerezni, hanem több mint 55.

Nyilvánvaló, hogy a Bajnokok Ligájában a győzelem nehezebb. Ezért nehezebb lesz megteremteni a szükséges együtthatót és megtartani a nyert pozíciót.