Mérkőzések az angol és német labdarúgó csapatok között

Anglia és Németország labdarúgó csapata közötti ellentét az egyik legfontosabb és összeegyeztethetetlen a világ labdarúgás történetében. Ma emlékszem arra, hogy ezek a csapatok egymás között harcoltak a világbajnokság utolsó szakaszában és Európában.

Németország - Anglia: mérkőzések az európai és a világbajnokság utolsó szakaszaiban

Anglia - Németország 4: 2

• Év: 1966.
  • A mérkőzés státusza: VB döntő.

Meglepő módon az a tény, hogy az első hivatalos mérkőzés az angol és a német nemzeti csapatok között több mint 30 évvel az első találkozó után történt, amely 1930-ban megtörtént.

De milyen mérkőzés volt - a világbajnoki döntőben! És rendkívül drámai eredményt mutatott - rendszeres időben a németek céljával a második félidő utolsó pillanatában és a verseny házigazdáinak győzelmével.

Ezen túlmenően, a döntőt volt az egyik legvitatottabb vb rájátszásban - még nem ismert, hogy a labda áthaladt a gólvonalon esetében a harmadik, döntő cél Geoff Hurst.

Azonban ebben a mérkőzésen egy hat-trükket készített, amely még mindig az egyetlen a világbajnokságok végső meccseinek történetében.

Nyugat-Németország - Anglia 3: 2

• Év: 1970.
  • A mérkőzés helyzete: a VB negyeddöntője.

A következő bajban a németek bosszút álltak. A csapatok a negyedik futamon át keresztezték és a 49. percig az angolok 2-0-ra voltak.

Azonban a németek, mint négy évvel ezelőtt, átengedték a játékot a túlórákra, de ezúttal megnyerték Gerd Muller nagyszerű bombázójának célját.

Az igazságosság kedvéért megjegyzem, hogy az angliai csapat betegség miatt hiányzott a kapus Gordon Banks. és ez a veszteség nagymértékben meghatározó volt.

Nyugat-Németország - Anglia 0-0

• Év: 1982.
  • A meccs státusza: a világbajnokság második csoportja.

A bajnokságot meglehetősen furcsa módon tartották - az első csoportos verseny két legjobb csapata 4 csoportot hozott létre 3 csapatból, akiknek nyertesei az elődöntőbe esettek.

Németország és Anglia találkoztak az első fordulóban, és jobban féltek veszíteni, mint amennyit nyertek. Ennek eredményeképpen minden rendben lévő nullákkal végződött az eredménytáblán.

Ennek eredményeképpen a németek sikerült legyőzni a spanyol csapat tovább, míg az angolok játszott velük azonos 0-0.

Németország - Anglia 1: 1, a büntetés 4: 3

A következő alkalommal, amikor a rivális összejött az elődöntőben. A német védő Andreas Brehme céljától a pontos ütést a mérkőzés végén Gary Lineker válaszolta.

A mérkőzés egy olyan büntetőpárbajt jelentett, amelyben a német csapat játékosai minden próbálkozásukat felismerték, de az angolok nem értékelték Stuart Pearce-t és Chris Waddle-t. A meccs után az egész világ körülkerekedett Paul Gascoigne zokogott képe körül.

Németország - Anglia 1: 1, a büntetés 6: 5

Ez volt az első találkozó a riválisok az utolsó szakaszában az Európa-bajnokság, és az első egyesítése után az FRG és az NDK.

Mint az olasz Mundialya elődöntőjében, a meccs 1: 1-es ponttal végződött, csak ezúttal az első, aki a briteket szerezte. A sztrájkban a németek pontosan megverik a németeket.

Anglia - Németország 1: 0

A belga Charleroi-i ülésen emlékeztünk mindenek előtt a rendőrség példátlan biztonsági intézkedéseire, ami egyébként nem segített elkerülni a zűrzavart a meccs után.

Ami a labdarúgást illeti, a brit győzelem, véletlenül, az 1966-os híres mérkőzés után az 53. percben pontosan csapott Alan Shearernek.

Azonban mindkét csapat nem tudott legyőzni a csoportos részt, elfogadva Portugália és Románia együttes csapatait.

Németország - Anglia 4: 1

Egy másik mérkőzés, emlékezett botrányos bírálati döntés. A fél órai játék után Klose és Podolski 2: 0 lett, de az angol válogatott Upson védője majdnem azonnal egy labdát játszott.

Hamarosan a labdát Frank Lampard hatása után átverte a Neuer gólja. Azonban a játékvezetők nem tartalmazták a nyilvánvaló célt, mivel visszatérték a németek számára a Hirst céljának.

A fennmaradó időben a német válogatott játékosai Thomas Mueller céljainak köszönhetően a végére értek.

És a nem gólszerző célból végül is jó volt: utána a FIFA végül felismerte, hogy szükség van egy automatikus rendszer használatára a cél meghatározásához.