3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Marina Maximova 30 éves, a szülővárosában - Almaty, a gyártó a természetes sajt

Úgy döntöttem, hogy főzni sajt váratlanul magának. Az egész kezdődött azzal a döntéssel, hogy beköltözik egy magánházban Almati Kaskelen. Helyi gazdaság hangulat és réteken legelésző tehenek, vezetett bennünket, hogy az ötlet a főzés sajt.







Azt sajtgyártás második évben. Mivel még bízik a tudás, kezdtem lefolytatására mesterkurzusok. A csoportok négy, nyolc ember. Sok lány már főzni a családjának, és kötelezze a sajtot. Azt magam is alapvető tanulságokat sajtgyártás van egy barátom, aki megtanított, hogyan kell főzni sajt és mozzarella. Miután megvettem a különböző receptek és megismételt előállításukra saját tapasztalat. Most főzök több mint 10 fajta sajt: feta sajt, mozzarella, suluguni, Cecilia, ricotta sajt, halloumi, feta, kachotta, Maasdam, Dor Blue. Kedvenc fajta sajt - Camembert. Ez az igazi varázslat, amikor a tej válik a sajt.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Főzés sajttal vesz néhány órától néhány napig a fiatal sajtok. A érését durum tart négy hét. Sajtgyártás - az egyetlen olyan iparág, ahol állandó gondozásra van szükség a termék.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Bár én nem nyitotta ki az én termelési hálózat, mert számomra a minőség sokkal fontosabb, mint a mennyiség. Kezdetben, hoztam létre egy mini-business, elvei alapján a természetes termelés.

Kazahsztánban, a kultúra sajtfogyasztásban gyengén fejlett. Régebben sajt szendvicsek, pizzák, saláták. Bár a világ vele előkészítésével ezer ételek Európában töltik fesztiválokon.

A közeljövőben Álmodom, hogy menjen a város Uglich, a sajtkészítők iskola kap egy oklevelet, mester sajtkészítő. A legfontosabb dolog számomra - a képzés és a hírnevét a terméket.


Anna Polishchuk, 34 éves, a szülővárosában - Astana, sajt készítés

Én már körülbelül egy éve sajtgyártás. Miután az interneten láttam egy recept sajt, és úgy döntött, hogy kérjük a gyermekek, mert nagyon szerette őt. Egyszer képes voltam, elkezdtem tanulmányozni sajtkészítés a lakásban. Kiderült, hogy a jelenléte a szükséges összetevőket kell főzni otthon lehet egy igazi természetes sajtot. Vettem egy sajt penész, élesztő, baktérium tenyészetek és enzimek. De nem elég, sok tisztázatlan maradt annak ellenére, hogy a rengeteg információt és tudást az internetről. Bár én tönkre hány liter tej, sikeres eredmények kellemes. Tetszett, a sajtgyártás. De a kedvencem volt a sajt mozzarella.







Kerestem tejüzemek, amelyek megosztották velem ismereteket és tanácsokat. És az univerzum küldött Alain, a „sajt guru”. Tőle tanultam, különösen fajták, amelyek nem is hallott, de most örömmel főzök magamnak kachottu, Belper Knoll Caciocavallo, Montasio, halloumi, mozzarella, burrata.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Foglalkozni sajtgyártás, akkor szeretem ezt a dolgot. Ez igényel nagy fizikai és pénzügyi költségeket. Főzés tart egész nap és éjjel néha.

Azt használja a kiváló minőségű házi tejet. Kezdetben, pasztőrözzük, melegítjük egy bizonyos hőmérséklet fertőtlenítéséhez. Pasztőrözés után add kovász. Ez megteremti a szükséges savas környezet befolyásolja az íz és állag. Tárgy savanyítására 30-60 percig. A lejárati időt, adja meg a tej alvadási enzim - véralvadásgátló. Ez képezi egy sűrű csomó sajtot. Ha készíteni a friss érett sajtok, akkor váltás vérrög alakú, és így formában a saját súlya alatt.

Ha szakács és félkemény típusú, akkor újra kell melegíteni a túró és 40 fok, így válik sűrű és rugalmas. Megnyomása után a formákat, hozott egy sóoldatban, majd megérik a hűtőszekrényben. Ez egy nagyon munkaigényes folyamat.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Természetesen bolt sajtok olcsóbbak. De próbálja házi sajt egyszer, nem akartuk, hogy menjen vissza a számlálót. Kazahsztánban, sok sajtot döntéshozók, és elég ember, akik hajlandóak megvenni egy természetes termék. Sokan azok közül, akik nem szeretik az ár. De azt hiszem, hogy ha ezek az emberek tudták, hogy mennyi erőfeszítést költünk sajtkészítés, meg fogják érteni mindent.


Olesya Bulut, 33, a szülővárosában - Stepnogorsk, sajt készítés

Török a férjem. A török ​​konyha sajt az egyik fő termékek. Különösen a sok enni reggelire. A család sem kivétel. Amikor éltünk Almaty, a vásárlás különböző típusú sajt nem volt probléma. De költözött Aktobe régióban, fel kellett adnia az élelmiszereket, amelyek nem árusítanak. Egy nap mentünk meglátogatni egy barát, és azt mondta, hogy részt vesz a sajtgyártás. Megkértem, hogy tanítson.

Hat évvel ezelőtt, főztem az első sajtot. Ez volt a legkönnyebb túrós - sajt. Most már biztos, hogy a család eszik egy természetes termék, nem hamisítvány, és helyettesíti. A legfontosabb dolog - ez minőségű tejet. Azt vedd meg a gazdaságban. Szükségszerűen ez pasztőrözött fogyasztók védelme érdekében a káros baktériumokkal szemben.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Azt hiszem, a konyhában minden háziasszony rendelkezik, amire szükség van a sajtkészítés: pan alakját. Ez csak akkor szükséges, hogy megvásárolja az enzimek és kovász, attól függően, hogy a sajt, amit akar főzni.

A mi családunkban, mint a különböző fajta sajtot, úgyhogy főzni és lágy sajtok: feta sajt, Imereti, suluguni, Cecilia, halloumi, mozzarella - sajt csemege. Töltök mesterkurzusok kis csoportokban 5-6 ember, azok számára, akik szeretnék főzni, és a sajt otthon. Én magam a kedvenc sajt, de én meg minden saját ízét és különleges ízét. Imádom az összes sajtot, hogy főzni.

3. Kazahsztán sajt döntéshozók hogyan kell főzni a sajt otthon, és arról, hogy a szerző receptek

Kazahsztánban nincs kultúrája sajtfogyasztásban. Vannak, akik nem tesznek különbséget típusok: összetéveszteni Adygei sajt, nem tudják megkülönböztetni a félkemény és lágy fajták. De mégis, az emberek kellemesen meglepett, hogy finom sajtokat lehet, hogy otthon magukat a természetes termékek.




Kapcsolódó cikkek