12 A filmből "inspiráló idézetek" a boldogság törekvésében

12 A filmből

"A boldogság törekvéséért" - egy őszinte és optimista film, amely valós eseményeken alapul. Ez a klasszikus történet egy olyan emberről, aki "megalkotta" magát. Minden megtakarítást fizetésképtelen üzletbe tesz, és meghiúsul, küzd a szükségletekkel és a családi problémákkal.

Érdekes tény - a végén a film, amikor Chris Gardner és fia az utcán, beszél a bolygókat és a vicc mögött megy, fekete öltönyös férfi - ez az igazi Chris Gardner, a főhős megfordul utána.

Az AdMe.ru emlékeztet a kedvenc filmed legélénkebb idézeteiről:

  • "Fiam, ne hagyd, hogy bárki megmondja, hogy nem teheti meg!" Még ne hagyja! Jó?
    - Igen!
    - Ha álmod van, meg kell védened. Ha az emberek nem tudnak valamit tenni az életükben, azt mondják, hogy te is ezt nem teheti meg az életedben! Ha valamit akarsz, menj és vidd el!
  • Most emlékszem arra az érzésre: mindenki körülöttem olyan boldognak látszott rám. És én. Jobban vagyok, mint én.

12 A filmből

  • Szeretne egy vicces történetet mesélni, apa? Egy idős férfi halászik egy vihar, úsztak a hajóra, a kapitány megkérdezte: „Segíthetek?” Azt felelte: „Segíteni fogok az Úr.” Az öregember megfulladt, feljutott a mennybe, és így szólt: "Uram, miért nem segítettél nekem?" Azt felelte: "Bolond, küldöttem neked egy hajót."
  • - Chris, mit mondanál, ha valaki egy inget nélkül érkezett, és elvitték. Mit mondana?
    - Valószínűleg elegáns nadrág volt.
  • Ez egy lépés, hogy visszatérjen a gyakornokokhoz? - Ne mondja el.
  • Olyan ember vagyok, hogy ha olyan kérdést teszek fel, amelyre nem tudom a választ, akkor válaszolok rá, hogy nem tudom. De higgy nekem, tudom, hogyan találja meg ezt a választ, és meg fogom találni. Nem fontos?
  • Láttam az apámat először 28 éves koromban, és megígértem magának egy gyereket: amikor gyermekeim vannak, megtudják, ki az apja.
  • Ekkor gondoltam Thomas Jeffersonre, a Függetlenségi Nyilatkozatról, arról a részéről, amely az élethez, a szabadsághoz és a boldogsághoz való joggal foglalkozik. Miért írt a törekvésről? Talán a boldogság elvben elérhetetlen? És bármit is csinálsz, függetlenül attól, hogy keményen próbálod, elcsúszik.
  • - Munkára dolgozok egy interjú előtt, megpróbálok brüsszeli munkát vállalni.
    - Bróker? És miért nem egy űrhajós?
  • - A "boldogság" szó helytelenül szerepel a kerítésen.
    - Egy szar szó - igaz?
    "Hm, igen, de a legjobb, ha nem használom."

- Holnap dolgozol. Gratulálok, Chris! Minden könnyű volt?
- Nem, uram. Egyáltalán nem könnyű.

A boldogság olyan, amit talán nem találunk, bár mindig meg fogunk nézni, bármi is legyen.

12 A filmből

Kapcsolódó cikkek