1 3. §

kantselyarizmov, klisék

384. Mit jelent a kantselyarizmami?

385. Mi a hang bélyeg? Mi a veszélye klisék és összetettsége foglalkozik velük?







386. Hogyan értékeli a beszélgetés, előadás következik elképesztöeröés számok a beszéd?

1. Van egy jó edzőtermet. 2. A gyermek az összes feltételt a normális fejlődéshez. 3. Welcome! 4. várjuk! 5. Sok sikert kívánok! 6. Assist. 7. Értesítjük. 8. elvégzi a gondozási komlibo. 9. Ebben a szakaszban. 10. Állítsa le a fegyelem kérdése. 11. Ezen a napon, dnyashny. 12. Rend ötvenezer rubelt.

Bizonyos esetekben, a használata klisék neiz-ráfordítási-kibocsátási normák elkerülhetetlenül? Válasz magyarázza példákat.

387. Kérem, adott esetben jelzi az adatok felhasználása szerkezetek alatti (tedd használni kontextusban).

Bizonyos esetekben az ilyen szerkezetek nem kívánatos, vagy elfogadhatatlan? Miért? Adj nekik szinonim tervezési és alkalmazási körének meghatározása azok használatát.

Az a terv végrehajtása, a diploma megszerzése után, mert a betegség miatt a hideg időjárás, kapcsolatban az út, annak érdekében, hogy erősítse a harcot, a részvétel a verseny szempontjából a sport versengő-CIÓ kapcsolatban, hogy a költészet, mert az alulteljesítés terv, vannak hátrányai is, javaslatokat, hogyan lehet az életkörülmények javítása, hogy elkerülje a lag kolostor csapadék.

388. Ez a részlet a történet G.Ya. Ryklin „A broadcast főnevek” jól illusztrálja a „mechanizmus” előfordulási bizonyos kliséket. Olvasd felfedezett természetes wok és következtethet a beszéd minőségét, tele kliséket.

Szereplők: A reggeli vita Impression, beszéd Noon, energia, Bullet, tények, képek, kép, Külváros, Haze, nyomában, idősorozatokat, Harc, hullám.

¾ Egyes melléknevek egészen ellenállhatatlan minket.

¾ Ne mondják, hogy „¾ kiejteni vitát. ¾ Számunkra például méri az újságírók csatolt az ige egy életen át” megfordult „, és mi lélegezni nem lehetséges, mert ez.

¾ én is gond van ige, ¾ mondta Horo-shenkaya Település. ¾ én, mint egy árnyék, vándor az ige „átalakult”. És mindig olyan kombinációban, „ez a felismerhetetlenségig megváltozott.”.

¾ Mindez puszta véletlen ¾ kifogásolt lenyűgözött-CIÓ, ¾, hogy a barátaim, nem jellemző. Például, én mindig kitörölhetetlen. A maradandó benyomást! ¾ Mindig címke ¾ mondta golyó.

¾ vagyok makacs, ¾ mondta harcot. S Wonderful, a funkciók rövid frissítést, hogy biztos! De ez lehetetlen, az élet egy és ugyanaz! Végtére is, az orosz nyelv szép, gazdag és változatos.

¾, hogy a TomTom és üzlet! ¾ indulatosan kiáltott hullám. ¾ nekem a költők dicséret, de mindig ugyanabban a rétegben-CIÓ ¾ erős. Például egy magazin a Com-tively rövid ideig.

¾ itt! Aztán fogott meg, erőteljes hullámok! ¾ és sértette-CIÓ ideig felugrott. ¾ beszélni ellen a sablont, és magukat? Utal nekem egy elcsépelt kifejezést ¾ „egy viszonylag rövid szakaszon” S ... sajnálom. Misspoke. Mit jelent szokás! ¾ Ezek a szokások nagyon rossz nekünk, ¾ beszédet. ¾ Sok újságíró hozzászokott kádban hívott aggódnak, és nem kell a másik életét melléknév.

A ¾ engem és az eső és a hideg azt fogják mondani, hogy szép vagyok, ¾ Reggel mondta.

A ¾ rám mosolygott Noon ¾ ¾ mindig pi Fool hogy tisztában vagyok. Tiszta nap. Rövid és édes! ¾ I sizaya bármilyen az időjárás, ¾ mondta Haze.

A ¾ nekünk két, rám és a képet, akkor kap egy jelzőt, ¾ szomorú tény mondta. ¾ Te jól tudod: a melléknév „fényes”. Élénk képet. Világos tény. Így megyünk az oszlopot az oszlop, sugárzóan ő Yar-csont.

¾ sajátos képet kibontakozott előttünk.

¾ Miért mindig én csak kíváncsi? Megkérdeztem ¾ képet.

¾ És miért mindig soha nem látott? ¾ Energy kérték.

¾ Már csak azért, hogy én mindig Tver Dai, ¾ magyarázta tovább.

¾ De én mindig egész, mondta a száma ¾. ¾ Tehát mi lenne olvasni és „számos házat”, „több ember.”







Általában, mint látható, az egyik reggel, amikor a kék-szürke köd elhomályosította a környéken, a gyepen csak egy rövid távolságra, hogy a külvárosokban, amely viszonylag rövid a éles időben drasztikusan megváltozott, Shiro-ko lett a vita, és pár hangszóró tett izgatott beszédek, amelyek kaptak élénk bizonyítéka kitartó harcot a minta a főnév. Az eredmény egy furcsa kép, ami nem tudott nem hagy maradandó benyomást. Gathering-shiesya szétszórt, amikor rálépett egy tiszta nap. Reménykedjünk abban, hogy egy hatalmas hullám elleni tiltakozás OD-diverzitás melléknév jön írók és feszessé javításának irányába halad a nyelvüket.

1. És most minden kétségei vannak a ellenséges célú látogatása eltűntek.

Most nem volt kétséges, (egyértelmű volt), hogy jöttek, mint ellenségei.

2. gondolat. Túl nyomasztó benyomást tett rám.

Gondolta. Túl megdöbbentette rám.

3. Valóban boldog költő tekintheti magát, ha úgy érzi, hogy szükség van az emberek számára.

Valóban boldog költő, amikor úgy érzi, hogy az embereknek szükségük.

4. volt olyan állapotban a teljes kimerültség.

Ő nagyon gyenge (kimerült, elvesztette erejét, nincs ereje benne).

5. Nem lehet a gyümölcsöző alkalom reflexió van valami gondolni.

6. Az első merülés (víz alatt) tisztítottuk kiábrándító, bár víz rendkívül tiszta.

Az első merülés kiábrándító, bár a víz lenyűgöző volt (rendkívül) átlátszó.

7. Minden ez okozta a szörnyű baj.

Emiatt jöttem (kapott) a sok bajt 8. ilyen helyettesítések nem segíti a megértést a tárgyalópartnerek.

Ilyen helyettesítések nem segít megérteni a tárgyalópartnerek.

390. Olvasd el az alábbi paródiában dedikált klisék. Hogy kifejezzék hozzáállás az érintett pro-Bloem.

Mintha nem tudta a szavak jelentését és a bélyegző teljesen zautyuzhenny nem ő csak azt mondják: „Hat új gépek”, és azt mondja: „mintegy fél tucat”.

És „az a tény, szellőztető Mint ilyen, a megvalósítási problémák onymi” Ez felveti azt a kérdést: „akut” tompa szavakat, sablonos.

„El kell ismerni, (és el kell ismernünk,) hogy áramot a hurok területen az egyik oldalon, a másik viszont a tervek szerint sor, az biztos.”

És esett és esett szó, mint a víz, és vannak erősebb altatót.

(Ts Solodar) 391. Helyes javaslatot, így a redundancia és a szóbeli ütéseket.

1. A vállalkozások már sok a szervezetben Commodity versenyt. Azonban a Division kormányzati vezetők voltak esetek félreértés, hogy milyen fontos ez az esemény. 2. Számos szervezet és a régió vállalatainak már elismerte alábecsüljük Melio rádió mezőgazdasági földterület egy biztonsági-CIÓ növények. 3. NG Petrikovu készült előtti meghibásodása kapcsolatos figyelmeztetéseket a megfelelő intézkedéseket, hogy megszüntesse a lemaradás alkatrészgyártás. 4. Lakosok a kerület lelkiismeretes hozzáállás, hogy a kérdés a megőrzése. 5. Az iskolában sok minden történt szempontjából a terjedés Hibaelhárítás kiválóság tanárok elemi fokozatok. 6. A regényben van egy hiányzik a világos kifejezésének-zhennoy történettel. 7. Miután ezek az árucikkek távú tinta áthatja az összeolvadás folyamatában alkatrészek Fra-zeologicheskoy egység egyik módja, hogy lexicalization. 8. A rész az egyes diákok mutatták a tisztességtelen gyűjtésével kapcsolatban a mák-Latour. 9. A beszélgetés folyik körül konkrét javaslatok megkönnyítik a nemzetközi feszültséget. 10. Meg kell emelni a munkát, csúszott, hogy a gazdálkodók, a gazdasági és a többiek. Gazdasági op-Ghána Bryansk régióban a probléma egyre burgonya ajt-CIÓ. 11. A diákok bement a területen annak érdekében, hogy megszüntesse a gyomokat. 12. A kora tavasszal ez nem ajánlott, hogy elkerüljük az idő előtti vymy-Bani sók tavaszi vizek és az eső. 13. Homel tegnap már zárva ülésén cha-stnyh bankok. 14. Írja be a kereskedelmi developm-ku új gáz- és olajmezők. 15. Keresztül képzése sportolók, iskolánk megnyerte a bajnokságot a környéken. 16. A május hónap kezdett végre-lyat építése egy új kilenc emeletes épületben.

393. Határozza meg a stílusjegye, ami járt, a Payuta slovaparazity művészeti szövegek alább.

1. Ez a fiú első látásra, mert ráják, termelési vezetett nagy hatással volt rám. Mindenesetre a legnagyobb Tary elemek összetételét úgy rája, sikerült elérnie valamit a saját. Én tudom, mert ráják, hogy az ember spo-Sobienie a nyitás az új csak akkor, ha a ko-vershenstve tudja a régi. És én folyamatosan küzdeni velük, bizonyítva azt, és ő tartotta belsőleg ráják, jól, mint a. vigyorgó (VÍZ Brothers). 2. S A az udvaron, ahol molesztálta a gorodeto, hallgatni közzétett ¾-ik zhik, ¾ Posta jött kétszer kérdezni, hogy van-e olyan férfi Oblomov levelét, hallgatni az úriember ott (I. Goncsarov). 3. Ez általában, persze, tudta, hogy az öreg nő is ember ¾. Általában hosszú gyötri bűntudat. Nos, általában, jött rá, és govo-rét. (VI Shevtsov). 4. Az, az utolsó találkozón már, ez már beszélt erről a témáról. Akkor miért van még egyszer, ez az egész beszélgetés? (S. Ivantcov).

394. Watch a beszéd mások. Függetlenül attól, hogy megtalálható a használata slovparazitov? Ha igen, milyen okból povashemu tudja magyarázni ezt a viselkedést? 395. A tisztaság beszéd gyakran megsértik a szó okozta kényszerű torzulás a már meglévők. Az alábbiakban a prima ry írásaiból tanulók. Mi svidetelst-létezik ilyen felhasználásra? Milyen szavak torz? 1. Kabanov ¾ makacs bryustitelnitsa. 2. Molo dozh megy ovorgarde valamennyi vállalkozás vezető elvtársak ing. 3. tömegsírok nélkül műemlékek és epifaty. 4. Ő nincs lelkiismerete ugrezenya elment egy párbajra. 5. győzelmét zhizhditstsa az önigazolás.




Kapcsolódó cikkek