szabályok Sambo

Szőnyegen. Ez egy négyzet alakú 10 × 10 vagy 13 × 13 m szintetikus anyagból (legalább 5 cm vastag). szőnyeg felülete lezárja speciális takaró. A munkaterület a szőnyeg, amelyen a tülekedés -. Kör átmérője 9,6 m Szélesség maradék szőnyeg (biztonsági zóna) kell lennie legalább 2 m bármely ponton.

Két szemközti szög jelöli a kék szőnyegen (a bal oldalon a hivatalos táblázat) és a piros (jobb) színű.

Outfit harcosok. Ez egy különleges kabát piros vagy kék, sport nadrág és a birkózás cipő. A férfiak számára megengedett, hogy viseljen kötést (vagy mosogató), a nők - fürdőruha felső vagy zárva.

Abban az időben az előadás tilos viselni gyűrűk, láncok és egyéb tárgyak, amelyek kárt okoznak a sportoló vagy ellenfelét.

Mérleg résztvevők egyszer kerül sor: a nap az esemény előtt, vagy az első napon - két órával a verseny előtt.

Doing csatát. A sport Sambo engedélyezve: dob, horgok, alatta, görcsök, fájdalmas tart, megtartása, és más támadó és védekező intézkedéseket .. A harc a rack, és feküdt a szőnyegen (a földön).

A küzdelem során a versenyzők nem mehetnek külföldre szőnyeg nélkül a játékvezető engedélyével. A sportoló, a játékvezető engedélyével elhagyja a szőnyeget, hogy tisztítsák meg a ruha. Orvosi segítséget nyújtanak a szőnyegre, vagy a szélén a szőnyegen. Saját rendering kap összesen nem több, mint 3 perc alatt egy összehúzódás.

Az időtartam a küzdelmet. A felnőttek és az idősebb - 5 perc (a férj), és 4 percig (feleségek) az átlagos és a fiatalabb korosztály - 4 perc (férj és feleség), a veteránok - 4 perc (férj) és 3 percig (feleségek). Ez elszámolni „net time”.

Ha az esemény zajlik egy nap a száma, harcol egy sportoló nem haladhatja meg a 9, ha több mint egy napja - 5. Az idősebb és a fiatalabb a megengedettnél - 7 harcol egynapos versenyek és 4 - sok napon át.

pihenőidő összehúzódások között legyen legalább 10 percig, hogy a felnőttek és a juniorok és legalább 15 percig - a fiúk és a tizenévesek.

Meghatározása a győztes a mérkőzés. Technikai pontok és minősítő pontokat. harc eredmény lehet egy győzelem és vereség a másik harcos vagy a vereség mind a sportolók.

Victory lehet: tiszta, az az előnye, pont, műszaki, hogy megakadályozzák, amikor eltávolítja az ellenség passzivitás.

Tiszta győzelem oda egy tiszta dobás vagy tűri lépés vezetett a kudarc az ellenség, hogy továbbra is harcolni, azzal a nyilvánvaló előnye, hogy az egyik harcos (ez egyre 12 pont vagy annál több), az eltávolítása az ellenség a küzdelmet. (Tiszta tekinthető dobás támadó nélkül esett, így a támadott volt álló helyzetben, esik vissza.) Ha a nyertes kap egyértelmű győzelem 4 minősítő pontokat.

Ha a végén a mérkőzés egyik versenyző szerzett 11/08 pont, elnyerte a győzelem előnyt. A győztes kap majd egy 3,5 minősítő pontokat. A jelenléte a vesztes pontot szerzett a harc közben, ő kap 0,5 pontot.

Ha egy birkózó szerzett 1-7 pontot, ő kapta a győzelmet a pontokat. A győztes 3 pontot kap, a vesztes - 1 (pont).

Döntetlen esetén az pont a győztes egy technikai harcos, akinek a legtöbb pont a technikai intézkedések: például a tevékenységet. Vádolták 3 minősítő pontokat, legyőzte - 1 pont (ha technikai pont). Abban az egyenlőség az „aktív” győzelem kap, hogy a riválisok, akik többet költött fogadások 4 és 2 pont. Ha csak az „aktivitás”, és nem pont a végén a mérkőzés győzelem jár a pankrátor, aki ezeket a becsléseket több azonos számú „aktív” - az egyetlen aki az utolsó tevékenység. Ebben az esetben a nyertes kap 2 pontot, a vesztes - 0.

Ha a végén a mérkőzés mindkét küzdő nincs technikai pontot és az „aktivitás” a becslések és van egy azonos számú figyelmeztetéseket, a győztes az, aki megkapta az utolsó értékelés a figyelmeztetést nyilvánított az ellenfél. A győzelem figyelmeztető birkózó kap 2, a vesztes - 0 pont.

A döntést a főbíró egy harcos kizárható, és kizárják a versenyt a díjat ellenfele egyértelmű győzelmet. A birkózó el lehet távolítani: Ha megpróbálja újra elvégezni a tiltott cselekmény, ha nem fér el a 3 perces határidő lehetővé tette az orvosi ellátás után két figyelmeztetést, és ha szükséges, állapítsa meg egy harmadik elkerülésére harcban. Ha a kizárás és visszavonása harcos verseny ellenfelét kaphat 2-4 pontot - a helyzettől függően és a döntést a zsűri.

Birkózó is el kell távolítani előkészítése során trauma, nem tűnt fel a szőnyeget, 1,5 perc után a hívás a szőnyegre bruttó viselkedés az ellenfél bírók megtagadására vonatkoznak versenyző karját, hogy megtartsa a helytelen vétel, amely megkapta ellenfél kár - az egyrészről az orvos - nem tudja folytatni a harcot a csalás bírók. Ebben az esetben a sportoló, lövés a versenyt kap 0 pont, az ellenfél - 4.

Műszaki pont. A támadó birkózó, nem hozott neki egyértelmű győzelem, osztályoztuk. Minőség, és ennek megfelelően a leadott a becslés függ a következő tényezők: a helyzetet, amelyben voltak, hogy dobja a támadó és a megtámadott, esés nélkül vagy ősszel végzett dobás, milyen testrész esett az ellenfél eredményeként a dobás.

4 pont jár: az dobja a csökkenés álló helyzetben, amikor az ellenfél esik hátán a dobás nélkül zuhan, ha az ellenfél esik az ő oldalán, a gazdaság 20 másodpercig.

2 pont jár, mert a dobás a csökkenés álló helyzetben, amikor az ellenfél esik az ő oldalán, a dobás nélkül zuhan álló helyzetben, amikor az ellenfél esik a mellkas, a has, fenék, derék-, vagy a váll, a dobás nélkül zuhan, ha az ellenfél leadott helyzetben van térdre rogyott a hátán, a hiányos visszatartás, ami tartott több, mint 10 másodperc a második figyelmeztetés nyilvánított az ellenfél.

1 pont jár, mert a dobás a csökkenés álló helyzetben, amikor az ellenfél esik a mellkas, a has, fenék, derék-, vagy a váll, a dobás az őszi, amikor az ellenfél dobja volt térdre esett a hátán a dobás nélkül zuhan, ha az ellenfél, aki mielőtt a bedobást a térdén, és esett az oldalára, az első figyelmeztető nyilvánított az ellenfél.

Az aktivitást a: hiányos visszatartás, ami tartott kevesebb, mint 10 mp (becsült egyszer roham) a dobás esés nélkül álló helyzetben, amikor az ellenfél esik a térd vagy a térd.

Levonások harcos harc közben, akkor nem állapítható meg, több mint 4 pont. Ezért során teljes megtartása pont előzőleg begépelt vagy aktivitását befejezetlen visszatartás semmis.

Tiltott módszerek és intézkedések. A sport Sambo tilos: dobni az ellenfél a fejét a capture fájdalmas vétel, dobja az ellenség, esik az egész teste, hogy egy fojtófogás és rögzítse az ellenfél száját és az orrát, ami gátolja a légzést, sztrájk, karcolás, harapás, végezzen fájdalmas fogadások on gerinc, csavarja a nyak, karok és lábak tömöríteni az ellenfél fejét, vagy nyomja le azt a szőnyeg, átkelés a lábak a test az ellenség, nyugszik a karok, lábak, fej vagy az arc az ellenség, nyomja meg a könyök és a térd bármely részét az ellenfél testét, nem s szorongatva ujjait, hogy egy kanyarban karjait a háta mögött és zárak az ecset, twist sarok és kössön csomót lábánál az ellenség, csinál egy könyökkaros, hajlítás a lába nem a síkban a természetes kanyarban, elvégzi fájdalmas fogadások a harcban álló, valamint egy bunkó.

Tiltott tevékenységek közé tartoznak: lefoglalás a nadrág vagy hüvely köpeny belsejében, a szélén a szőnyeg.

Ha a bíró nem veszi észre, tiltott művelet vagy vesz egy a harcosok, a felszólaló benyújtja a bíró hangjelet vagy gesztus.

Sambo berendezés. Besorolása szerint a Teremtő Sambo A.Harlampieva, berendezések ilyen típusú harc van osztva: a technika a harc állandó, földharc és az átmenet folyamatos a földharc, kombinációját tartalmazó dob és földharc technikákat.

Készülékek harc állt. Tartalmaz: Rack, görcsrohamok (nagyobb választ, előre és védekező), a mozgás és megtévesztő mozgások, dob és dob egy kombináció, védelem túlfeszültség és kontrbroski.

Dob vannak osztva:

• tekercs lábakkal - lépések, horgok, alatta, felbujtás.
  • felvétel a szervezetben - a medenceöv, a hátsó, a vállöv az egész mellkasát.
  • dob a kéz vagy a mérlegen, láb megfogók, dobás bukfenc, puccsok.

A munka az állvány valódi távolság ellenőrzés. Sambo megkülönböztetni öt távolságok.

Távolsága a capture - birkózók ne érjenek egymáshoz, és manőverezés, mozog az egész szőnyeg nélkül markolatok.

Távoli - birkózók megragad egymást az ujjak a kabát.

Középtáv - markolat birtokában a kabát és a test.

Közeli - markolatok tartják a hüvely és a kabát hátoldalán vagy fölött a kabát gallér, derék, láb az ellenfél, stb

Közelről - birkózók megragad egymást átölelve a szervezetben.

Készülékek küzdenek fekvő (a földön). Ez magában foglalja: zavalivanija (ellenfél fordítás álló helyzetben a térd vagy térdre hanyatt), puccsok, tart, zárak ízületek a kezek és lábak, védő és kontrpriemy (harcos reagál, hogy megtámadják a rivális a támadó mozog - öntött roham és így tovább.).